Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

BT SPORT PERFORMANCE CADET WORLDS & U21 EUROPEAN SELECTION EVENT 2

  • Tournament dates
  • 12 June 2022
  • Deadline
  • 3 June 2022
  • Competitors
  • 111 / 200
  • Location
  • FIREFIT HUB
  • L8 8HD
  • 115 Upper Warwick Street, Toxteth, Liverpool
  • United Kingdom United Kingdom

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET (PLEASE USE THE CORRECT ONE FOR EACH OF THE SELECTION EVENTS - EITHER CADET WORLD OR U21 EURO - AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO OUR ADMIN TEAM (adminuk@ma-regonline.com) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED.

Downloads

BT CADET WORLDS SELECTION EVENT 2 WAITING LISTBT CADET WORLDS SELECTION EVENT 2 WAITING LIST
BT U21 EURO CHAMPS SELECTION EVENT 2 WAITING LISTBT U21 EURO CHAMPS SELECTION EVENT 2 WAITING LIST
UPDATED EVENT 2 2022 Team Selection Events Cadet World Championships & Under 21 European ChampionshUPDATED EVENT 2 2022 Team Selection Events Cadet World Championships & Under 21 European Championsh

Competitors (111)

Cadets female -33 kg (3)
Class Advanced (3)
Isabella Lodge QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Poppy Kingsley Passion Taekwondo England England
Zaina Riaz Momentum Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (3)
Class Advanced (3)
Aimee Kim TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Jia Gosrani Wild Tiger TKD England England
SKYE TAYLOR Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (3)
Class Advanced (3)
Gina Bene-Hamill (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Lauren Dunsmore Raw Taekwondo Scotland Scotland
Salome Aude-Lange Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female -44 kg (4)
Class Advanced (4)
Demi Baez-Arranz St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Lamise Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Poppy Wickens CHI TAEKWONDO England England
Siobhan Coe Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (5)
Class Advanced (5)
Bobbie Leech QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Emily Mills GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Frances Appiah CMS Academy England England
Lily Kingsley Passion Taekwondo England England
Mia Parn St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (3)
Class Advanced (3)
Humairah Ahmed Ahmed Taekwondo Academy England England
Paige Vincent Wessex Taekwondo Association England England
Yasmin Orfi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (2)
Class Advanced (2)
Ella Bell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Eva Gregory Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (3)
Class Advanced (3)
Ella Jones Wales Taekwondo Wales Wales
Grace Booth Team Ultimate Great Britain Great Britain
Ruby Sutton Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female +59 kg (3)
Class Advanced (3)
Lucie Roberts Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Matilda Owen Team Ultimate Great Britain Great Britain
Veronica O'Neill SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (7)
Class Advanced (7)
Bryce Mateo Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Fabio Carvalho Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
JAKUB STANISZEWSKI Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Sam Taylor (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Sultan Hussein CMS Academy England England
Zar Torley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
laurey-jay morrison BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (6)
Class Advanced (6)
Alex Wilkinson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Blake Kirk (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
JOSEPH RAMDAS Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Shaan Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
aidan bhaloda BTS Great Britain Great Britain
alexander sherratt BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (4)
Class Advanced (4)
Eden Mulholland (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Esher Benedicto Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ethan Crossland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Niko Baez-Arranz St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets male -49 kg (3)
Class Advanced (3)
John Que Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
NIKITA KURATAU Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Yahia Elagami Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -53 kg (3)
Class Advanced (3)
Karan Landa (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Muhammad Ejaz (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ryan Lomas Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (3)
Class Advanced (3)
Francis Appiah CMS Academy England England
Reuben Lazenby-wood Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Sam Fairhurst Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (2)
Class Advanced (2)
Kevin Yeboah SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Max Cartwright Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets male -65 kg (1)
Class Advanced (1)
WILLIAM BURLEIGH CHI TAEKWONDO England England
Cadets male +65 kg (1)
Class Advanced (1)
Salah Mohamud CMS Academy England England
U21 female -46 kg (1)
Class Advanced (1)
Eve Htut Wales Taekwondo Wales Wales
U21 female -49 kg (4)
Class Advanced (4)
Elisha Shaw Momentum Great Britain Great Britain
Maisie Hockey Team Ultimate Great Britain Great Britain
Millie Scholes Team Ultimate Great Britain Great Britain
Rachel Cringles Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
U21 female -53 kg (3)
Class Advanced (3)
Frances Williams Manchester Aces England England
Latisha Garbett Team Ultimate Great Britain Great Britain
Lily Hoy LMC England England
U21 female -57 kg (4)
Class Advanced (4)
Amelia Eliis Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Beth Christy Manchester Aces England England
Isabelle Hockey Team Ultimate Great Britain Great Britain
Neve McPhillie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
U21 female -62 kg (2)
Class Advanced (2)
Ffion Jenkins Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Ruby Lee (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
U21 female -67 kg (2)
Class Advanced (2)
Elizabeth Hignett Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
Lucia Paterson Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
U21 female -73 kg (2)
Class Advanced (2)
Anais Errington TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Emily Sutherland Momentum Great Britain Great Britain
U21 female +73 kg (2)
Class Advanced (2)
Ilhan Ismail SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Umaymah Mohamed CMS Academy England England
U21 male -54 kg (7)
Class Advanced (7)
Asha Edwards (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cameron Kerr Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
HENRY GANO Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Josh Rayns (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Neil Kaczan Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
YOUSEF BENZIAN-REGRAG Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Zack Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
U21 male -58 kg (4)
Class Advanced (4)
Enrikas Luckauskas Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Harley Harbisher Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
John Jo Paterson Momentum Great Britain Great Britain
Muhammad Daanyaal Ahmed Ahmed Taekwondo Academy England England
U21 male -63 kg (8)
Class Advanced (8)
David Stephens Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Dylan Ravenscroft (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Ericas Luckauskas Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Iestyn Paul Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Jack Rowley BTS Great Britain Great Britain
Kevin Booth Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Marvin Okeke Cardiff Taekwondo Academy Wales Wales
Rhys Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
U21 male -68 kg (3)
Class Advanced (3)
ABDALLAH GRAYSON- CADOGAN Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Daniel Brown (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Matthew Howell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
U21 male -74 kg (6)
Class Advanced (6)
Henry Watkinson Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
Joshua Dancer (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Oakley Wright (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Ryan Richardson GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sam Slocombe BTS Great Britain Great Britain
Sean Behan Hamilton St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
U21 male -80 kg (2)
Class Advanced (2)
Alfie Walker (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Ryder Craven-Smith QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
U21 male -87 kg (2)
Class Advanced (2)
Taim Othman Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Theoharys Stavropoulos T-TKD England England