Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

3e TTE OPEN 2019

  • Tournament dates
  • 26 October 2019
  • Deadline
  • 20 October 2019
  • Competitors
  • 230 / 450
  • Location
  • Netherlands Netherlands

Downloads

TTE open outline NederlandsTTE open outline Nederlands
TTE-open-outline-EnglishTTE-open-outline-English

Competitors (230)

Pupils female -21 kg (1)
Class C (1)
Luna van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (1)
Class C (1)
Salome Rojas Cardona Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pupils female -27 kg (2)
Class B (1)
Elena Lampariello Keumgang Genk Belgium Belgium
Class C (1)
Elize De jong TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (1)
Class C (1)
Lisa Francisco Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (2)
Class B (1)
Zaac Quah (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
Torre Goethals HTA Belgium Belgium
Pupils male -27 kg (1)
Class B (1)
Alexis Valavanidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (5)
Class B (1)
Fenne Steenaerts Keumgang Diest Belgium Belgium
Class C (4)
Amelie Claes HTA Belgium Belgium
Joy van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Simran Banga HTA Belgium Belgium
Van Wesemael Lois Keumgang Diest Belgium Belgium
Aspirants female -32 kg (14)
Class B (6)
Alice Tielens HTA Belgium Belgium
Badji Serina Keumgang Diest Belgium Belgium
Djuna Mulder Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Judith Vallo VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Maja Kourmpanova SEONGONG Netherlands Netherlands
Zo Lemmens HTA Belgium Belgium
Class C (8)
Cassandra Moors HTA Belgium Belgium
Ella Frederickx Keumgang Diest Belgium Belgium
Feyza Kilic HTA Belgium Belgium
Nicole Kelly Junsa TKD Ireland Ireland
Roukaya Bakkali Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Shayen Wolters TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Shayen Wolters TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Yara Rijnbeek Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (5)
Class B (1)
Zerahja Dalebout Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (4)
Alana Van Bommel Keumgang Diest Belgium Belgium
Ilva Howard Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Jolisa Laleman Keumgang Diest Belgium Belgium
Sara Ibrahim Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (3)
Class B (2)
Amelie Van Passel Keumgang Diest Belgium Belgium
Nielle Vroegh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Iclal Koparan Keumgang Genk Belgium Belgium
Aspirants female -45 kg (1)
Class A (1)
Ella Bell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Aspirants male -28 kg (10)
Class A (2)
Dylan Lalai SEONGONG Netherlands Netherlands
Reyhaan Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (3)
Aditya Gangaram Panday SEONGONG Netherlands Netherlands
Keith Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Nikhil Nurmohamed Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (5)
Adriaan Van Bommel Keumgang Diest Belgium Belgium
Bram Peeters HTA Belgium Belgium
Fehed Mazin Al Saied TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jonah Luken Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Nikita Kuratau Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Aspirants male -32 kg (9)
Class A (2)
Dylan Sim Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Riaan Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (1)
Sven Rigtering Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (6)
Adam Bouhout Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Antonio Buonaiuto Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Arjuna Jacobs BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Daley van der Rijk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Julien Muringen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Lukas Verwimp HTA Belgium Belgium
Aspirants male -36 kg (9)
Class A (2)
Cameron Byrne Junsa TKD Ireland Ireland
Noah Lemmens HTA Belgium Belgium
Class B (5)
Azad Yilmaz Keumgang Diest Belgium Belgium
Eden Mulholland (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Liwanu Imla Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Quanyi Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Vincent Crijns Keumgang Diest Belgium Belgium
Class C (2)
Anas Ouirini Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Batuhan Basaran Keumgang Genk Belgium Belgium
Aspirants male -40 kg (5)
Class A (1)
Nikayi Engelman Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (2)
MARC CIERCOLES DIAZ TKD MY-JU CUNIT Spain Spain
Ravi Boedhoe Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (2)
Egehan Erer Keumgang Genk Belgium Belgium
Tijn Versteegen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (1)
Class C (1)
Ezdien Elorufi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aspirants male +57 kg (1)
Class A (1)
Ricardo Williams (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (2)
Class B (1)
Ylva Paradiso Keumgang Genk Belgium Belgium
Class C (1)
Basya Melcherts TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (7)
Class A (3)
Cherlynn Nguyen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Elien Rabaut Keumgang Diest Belgium Belgium
JUDITH CORDOBA HEREDIA TKD MY-JU CUNIT Spain Spain
Class B (2)
Ieracitano Nyka Keumgang Genk Belgium Belgium
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Class C (2)
Hannah Laenens Keumgang Diest Belgium Belgium
Zainab Yerrou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (8)
Class A (3)
Caroline Volders Keumgang Diest Belgium Belgium
Hanne Waerzeggers Keumgang Diest Belgium Belgium
Nashira Shaslamidis Keumgang Genk Belgium Belgium
Class B (1)
Iris Haens Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (4)
Mara Teeuwen Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Ninthe Roozendaal TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Ninthe Roozendaal TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Sammy Stoove TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (4)
Class A (2)
Alicia Juarez Banos Keumgang Diest Belgium Belgium
Jena Al-Hashimi Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Josephine Crijns Keumgang Diest Belgium Belgium
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (6)
Class A (4)
Britt Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Gaalisha Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
JADA Van WINJGAARDEN TKD MY-JU CUNIT Spain Spain
SHANTI RUSKA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class B (2)
Jasmin Webert VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Lhaekeysha Martijn Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (10)
Class A (4)
Celina Fernadez SUNDBY TKD Denmark Denmark
MYRIAM CORDOBA HEREDIA TKD MY-JU CUNIT Spain Spain
Mayla Aubke VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Soumiya Bey Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class B (4)
Cijnthia Verloop Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Evelyn Webert VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Noelle Dalebout Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Sien Borgers Keumgang Diest Belgium Belgium
Class C (2)
Julie van Antwerpen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Zoe Engelen Keumgang Diest Belgium Belgium
Cadets female -51 kg (4)
Class A (1)
Inga Schleussinger VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Class B (2)
Marwa Taybi SEONGONG Netherlands Netherlands
Suzanne de keizer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Melike Kilic HTA Belgium Belgium
Cadets female -55 kg (3)
Class B (3)
Febe Meynaerts Keumgang Diest Belgium Belgium
Ladan Abdullahi Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Noeella van Dams Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (1)
Class B (1)
Thalia Belkacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (7)
Class A (5)
Dion Lalai SEONGONG Netherlands Netherlands
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Philip Custodio Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Siddarth Kumar SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (2)
Najeeb Dinmahomed SEONGONG Netherlands Netherlands
Tjamiro Weinbrod Keumgang Genk Belgium Belgium
Cadets male -37 kg (5)
Class A (2)
Sheg-La Sim Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Tiernan Reaney Junsa TKD Ireland Ireland
Class B (2)
Guillaume Van Passel Keumgang Diest Belgium Belgium
James Lemmens HTA Belgium Belgium
Class C (1)
Quinten Van Boven HTA Belgium Belgium
Cadets male -41 kg (7)
Class A (4)
Adam Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Enrikas Luckauskas Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Marvin Sabutanan Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Michiel Vermaelen Keumgang Diest Belgium Belgium
Class B (1)
Shymano Schoenmakers Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (2)
Batuhan Erer Keumgang Genk Belgium Belgium
Sjoerd van der Meer Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (5)
Class A (3)
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Zak Angell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Cas van den Berk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Xyando Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (7)
Class A (5)
Bjarne Viskens Keumgang Diest Belgium Belgium
Kobe Vandenberk HTA Belgium Belgium
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (2)
Cenk Erer Keumgang Genk Belgium Belgium
Raimon Hiera SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (4)
Class A (3)
Ranesh Laldjising Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Shaqir Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (1)
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (1)
Class B (1)
Arne Brueggemann VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Cadets male -61 kg (2)
Class A (2)
Shiven Jaggi SEONGONG Netherlands Netherlands
Sil Bols Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (2)
Class A (2)
Jesse Van Vulpen TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Zack Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (1)
Class A (1)
Charaf Rech Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (2)
Class A (2)
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Neo Moores (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (6)
Class A (4)
Craig Wood Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
EL MEZOUARI AMINE AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Joshua Dancer (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class B (1)
Mohamed Amin Bakkali Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Class C (1)
Abdikarim Abdullahi Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (1)
Class B (1)
Djawad Belcacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (5)
Class A (3)
DAVID LORENTE LLAMAS TKD MY-JU CUNIT Spain Spain
Hamza Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Niel Willems Keumgang Diest Belgium Belgium
Class B (1)
Cihan Karabacak Keumgang Genk Belgium Belgium
Class C (1)
Natan Van Der Linden Keumgang Genk Belgium Belgium
Juniors male -68 kg (3)
Class A (2)
Matthew Winkel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Robin van der Heide Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (1)
Rens Bakker Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
Alfie Walker (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -46 kg (2)
Class B (1)
Johannah Luminog Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
sita Weinhold Keumgang Genk Belgium Belgium
Juniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Latifa Chaslamidis Keumgang Genk Belgium Belgium
Juniors female -52 kg (1)
Class A (1)
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (6)
Class A (4)
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Indi Rozema Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Lies Vicca Keumgang Diest Belgium Belgium
Sophie Ormrod (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Lauri Staghouwer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Medina Sabotic Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (3)
Class A (3)
Amy Mink TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Aynhoa Ieracitano Keumgang Genk Belgium Belgium
Megan Weldon Junsa TKD Ireland Ireland
Juniors female -63 kg (1)
Class A (1)
Sasja van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Amy Bone TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (1)
Class A (1)
Floor Versteeg Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (2)
Class A (2)
Ilayda Aydogan Keumgang Genk Belgium Belgium
Samirah Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (3)
Class A (3)
Gennavive Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Leah Riordan Junsa TKD Ireland Ireland
Seniors female -62 kg (2)
Class A (2)
BENALI HIND AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Donna Bosland Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Nisrine Lamnadi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (1)
Class C (1)
chris Schellekens Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (3)
Class A (3)
AZZACRITI HAMZA AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Amine Rech-Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Ieracitano Enrique Keumgang Genk Belgium Belgium
Seniors male -58 kg (4)
Class A (4)
Ericas Luckauskas Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
HAMZA OUCHEN AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Kalvin Byrne Junsa TKD Ireland Ireland
MAACHI MOHAMED AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Seniors male -63 kg (6)
Class A (4)
Conor Deery Junsa TKD Ireland Ireland
ECHCHAYEKH HICHAM AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
RACHID EL HAMMAM Al majd ait melloul Morocco Morocco
Class B (2)
Rodions GRISKEVICS Keumgang Genk Belgium Belgium
Romnick Liboro Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (5)
Class A (5)
JELLE PLOMP TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
KRAUT MUSTAPHA AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Roy Dirkx Keumgang Genk Belgium Belgium
Steven Meijer TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
YOUSSEF BOATRIS AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Seniors male -74 kg (2)
Class A (1)
YASER ABDULQADER YEMEN TAEKWONDO FEDERATION Yemen Yemen
Class C (1)
Glen Jameson Junsa TKD Ireland Ireland
Seniors male -80 kg (4)
Class A (3)
James Thornton (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jeffrey Pol Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Krishna Chabboe Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Class B (1)
David van Pijkeren Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (2)
Class A (1)
Tom van den Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (1)
Chris Lathouwers Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (1)
Class A (1)
HAMID BAARAB AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco