Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Wonderful Copenhagen Taekwondo Tournament 2019

  • Tournament dates
  • 24 August 2019
  • Deadline
  • 11 August 2019
  • Competitors
  • 332 / Unlimited
  • Location
  • Valby Hallen, Julius Andersens Vej 3
  • 2450
  • København SV
  • Denmark Denmark

Downloads

2019_WCTT_v42019_WCTT_v4
Event Info No2 - englishEvent Info No2 - english
Event Info No3 - englishEvent Info No3 - english
Event Info no1 - englishEvent Info no1 - english
Report_Of_Insurance_And_LiabilityReport_Of_Insurance_And_Liability
Stævne Info No1Stævne Info No1
Stævne Info No2Stævne Info No2
Stævne Info No3Stævne Info No3
TEAM RESULTS WONDERFUL COPENHAGEN TAEKWONDO TOURNAMENT 2019TEAM RESULTS WONDERFUL COPENHAGEN TAEKWONDO TOURNAMENT 2019
Team results WCTT 2019Team results WCTT 2019

Results

RESULTS WONDERFUL COPENHAGEN TAEKWONDO TOURNAMENT 2019RESULTS WONDERFUL COPENHAGEN TAEKWONDO TOURNAMENT 2019
DRAWS WONDERFUL COPENHAGEN TAEKWONDO TOURNAMENT 2019DRAWS WONDERFUL COPENHAGEN TAEKWONDO TOURNAMENT 2019

Competitors (332)

Children female -27 kg (2)
Class A (2)
Lauren Dunsmore Raw Taekwondo Scotland Scotland
Stella Claren Åhus Taekwondo Hwarang Sweden Sweden
Children female -29 kg (2)
Class A (2)
LETTY NYAMBURA KARIUKI Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Sophia Shields Raw Taekwondo Scotland Scotland
Children female -33 kg (5)
Class A (5)
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Lucy Millar Raw Taekwondo Scotland Scotland
Maya Olsen Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
NELLY NJERI Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Sofia Ghannam Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Children female -37 kg (5)
Class A (5)
Aaiza Akram Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Asta Johansen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Jasmine Zumberi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Mirah Al Subaihi Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Noomi Berg LTA England England
Children female -41 kg (1)
Class A (1)
Zainab Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -44 kg (1)
Class A (1)
Yasmin Abarkane Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children female -47 kg (1)
Class A (1)
Elinborg Davadottir Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Children male -27 kg (3)
Class A (3)
Adam Millar Raw Taekwondo Scotland Scotland
Josef Aulaqi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Noor Haytham Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Children male -30 kg (2)
Class A (2)
MESHACK MWAURA CHEGE Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Yasin Esiyok Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children male -33 kg (2)
Class A (2)
Adam El Koubee Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Yousuf Ahmed Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Children male -37 kg (4)
Class A (4)
Emil Noren Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Mecit Jusufi Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Omar Abu-Lifa Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Talha Ali Amer Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Children male -41 kg (3)
Class A (3)
DAVIS KABIRO Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Elias Lahchich Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Kody Atiadevey Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Children male -45 kg (1)
Class A (1)
ROY MANYUI Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Children male -49 kg (1)
Class A (1)
Ariant Selimi Kristianstad Taekwondo Sweden Sweden
Cadets female -33 kg (2)
Class A (2)
Felizia Bergkvist Tian Dao Taekwondo Sweden Sweden
Nesrin Cinar Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets female -37 kg (5)
Class A (5)
Anna Van Ahn Olsen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Jusra Kaadach Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Maria Ghannam Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Mathilde Kubra Genc Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Vilde Stokke Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Cadets female -41 kg (4)
Class A (4)
Alma Sofie Lindgaard Team Odense Denmark Denmark
Camilla Farnes Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Linnea Briskerud-Myhre Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Moa Wallin Kristianstad Taekwondo Sweden Sweden
Cadets female -44 kg (7)
Class A (7)
Daniella Holm Tian Dao Taekwondo Sweden Sweden
Eden Fou-Jensen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
JOY NYOKABI KIMANI Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Mahtab Rostami team brøndby Denmark Denmark
Maja Vendel Kristianstad Taekwondo Sweden Sweden
Martine Sundby TIF Viking Norway Norway
Melisa Ismaili Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets female -47 kg (6)
Class A (6)
Casandra Meiner Team Tveita Norway Norway
Emma Millar Raw Taekwondo Scotland Scotland
Ida Kristine Lund H Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Josefine Wendt Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Josefine Vilner Jensby Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
baticha ouassima AMAL SEOUL NADOR OF TAEKWONDO Morocco Morocco
Cadets female -51 kg (10)
Class A (10)
Amina Hammich Grorud TKD Norway Norway
Celine Anfinsen-Ellingsen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Emilie Marie Sicko COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Jessica Korte Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Karoline Ullestad Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Maia Sandnes Team Tveita Norway Norway
Malaak Eid Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Moa Stock Östermalms Hapkido & Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Nomi Moqvist Team Tveita Norway Norway
Thea W Team Tveita Norway Norway
Cadets female -55 kg (11)
Class A (11)
Isabella Eek Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Lisa Ning Ulfsnes Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Lisabeth Hatlestad Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Mariam Tarik Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Oda Weihe Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Sara Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Sheylin Veloz Brito Team Tveita Norway Norway
Smilla Kj Barkum Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Stina Johansson Team East TKD Kalmar Sweden Sweden
Troja Holmgren Johansson Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
julie Nguyen Paris Taekwondo Elite France France
Cadets female -59 kg (4)
Class A (4)
Cecilie Oien Team Rora Norway Norway
Daria Michalska Team Tveita Norway Norway
Elen Skaar Team Ovre Romerike Norway Norway
Julie Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Cadets female +59 kg (2)
Class A (2)
Sofie Standig Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
dani raouan AMAL SEOUL NADOR OF TAEKWONDO Morocco Morocco
Cadets male -33 kg (1)
Class A (1)
Jogvan Lakjuni Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Cadets male -37 kg (8)
Class A (8)
Adam Kamurzoev Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Ask Hougaard Ski Taekwondo klubb Norway Norway
Bunyamin Ilhan Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Dennis Tuft Team Ovre Romerike Norway Norway
Felix Petersen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Jonas Larsen Team Odense Denmark Denmark
LEONARD OWINO Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Tim Olofsson Åhus Taekwondo Hwarang Sweden Sweden
Cadets male -41 kg (12)
Class A (12)
August Storm Bruun Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Elliot Bjerre Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
GABRIEL MBURU CHEGE Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Halvor Snofugl Team Rora Norway Norway
Ibrahim Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Jonas Nielsen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Marcus Bengtsson Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Nikola Golemac COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Omar Bouchareb Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Sebastian Ferm Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Sonil Jamshidi Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Viktor Noren Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Cadets male -45 kg (9)
Class A (9)
Alan Kakay Team Tveita Norway Norway
Balder Johansen Team Ovre Romerike Norway Norway
Cihan Cinar Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
David Vikan Fjeld Team Ovre Romerike Norway Norway
Gabriel Claren Åhus Taekwondo Hwarang Sweden Sweden
Georg Fremstad TIF Viking Norway Norway
Hjalte Mommsen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Lucas Lundgren Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Malek Rady Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -49 kg (11)
Class A (11)
Arne Knarvik Andresen TIF Viking Norway Norway
Bradley Atiadevey Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Hugo Dannqvist Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Ismail Iqbal Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Kaihan Sadid Gladsaxe Samheon Denmark Denmark
Markus Vazquez Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Miska Lehtonen HIPKO Finland Finland
Niko Myllynen Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Oliver Sand Dypdahl Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Quincy Kliba Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Rune Poulsen Gladsaxe Samheon Denmark Denmark
Cadets male -53 kg (7)
Class A (7)
August Henriksen Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Jana Rajani Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Jon Edvard H Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Kalle Sivula HIPKO Finland Finland
Mads Abildgaard Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Richard Tian Dao Taekwondo Sweden Sweden
Victor Engelsfelt Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Cadets male -57 kg (3)
Class A (3)
Alexander Plaipetch-Unes Strommen Taekwondo Norway Norway Norway
Emile Ahlstrom Östermalms Hapkido & Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Sebastian Skj Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Cadets male -65 kg (2)
Class A (2)
Kevin Khang Nguyen-Tran Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Patpiich Palsson Kfum Taekwondo Staffanstorp Sweden Sweden
Juniors male -45 kg (5)
Class A (5)
Benjamin Chruszczyk Team Odense Denmark Denmark
Kieran Dunsmore Raw Taekwondo Scotland Scotland
Louis Kalvatn Grorud TKD Norway Norway
Yones Aulaqi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
ismail Jacobsen team brøndby Denmark Denmark
Juniors male -48 kg (4)
Class A (4)
Isak Sk Sivertsen Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Jorgen Johnsen Team Rora Norway Norway
Rasmus Suhola Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Valtteri Lehtinen HIPKO Finland Finland
Juniors male -51 kg (6)
Class A (6)
Bouaziz Oussema A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
David Liu Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Ilyas Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Magnus Johansen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Nikolai dahl Jensen Proud Lions - Team Fredericia Taekwondo Denmark Denmark
azouagh ahmed AMAL SEOUL NADOR OF TAEKWONDO Morocco Morocco
Juniors male -55 kg (13)
Class A (13)
Artin Akbari Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Axel Falch Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Belmin Hamidovic Proud Lions - Team Fredericia Taekwondo Denmark Denmark
Boas H Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
CHAHAT FNU TAEKWONDO BOARD OF INDIA India India
Christian Boman Team Tveita Norway Norway
Danial Eli Poulsen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Filip Kristensen Team Tveita Norway Norway
Hamad Abu Setta Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Milad Haidari Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Nicklas Lundgren Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Oerjan Stranden Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
el hasnaoui badr AMAL SEOUL NADOR OF TAEKWONDO Morocco Morocco
Juniors male -59 kg (6)
Class A (6)
GAGANDEEP SINGH TAEKWONDO BOARD OF INDIA India India
Hogni Davason Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Kristian Borgen Ski Taekwondo klubb Norway Norway
Sebastian Bille Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Tim- Robin Bjerke Team Ovre Romerike Norway Norway
baticha amine AMAL SEOUL NADOR OF TAEKWONDO Morocco Morocco
Juniors male -63 kg (7)
Class A (7)
Bouhlassa Aziz A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
Bror Dahl Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Dennis Lohmann Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Dominick Troleis Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Jakob Gundersen TIF Viking Norway Norway
Kevin Blaker Team Ovre Romerike Norway Norway
Signar Hansen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Juniors male -68 kg (9)
Class A (9)
Birk Nyg B Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Edi Hrnic Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Edvard Oxenvad TIF Viking Norway Norway
Lucas Klint Dehn Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Lucas Henriksen-Ruud Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Noel Berg LTA England England
Robin Johansen Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
TARSEM SINGH TAEKWONDO BOARD OF INDIA India India
William Stordalen Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Juniors male -73 kg (6)
Class A (6)
Anders Nannestad Team Ovre Romerike Norway Norway
James Christian Enger TIF Viking Norway Norway
Lukas Kaastrup Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Paul Jonas Pettersen Evengaard Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Thomas Bjelstrand COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Tom Talgo Team Ovre Romerike Norway Norway
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Hassan Ali Amer Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
Adil Sayyed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
Catharina Haugen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Juniors female -44 kg (2)
Class A (2)
Elina Granlund Åhus Taekwondo Hwarang Sweden Sweden
Micaela Volpe Michelsen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors female -49 kg (4)
Class A (4)
Ellinor Malmgren Gabrielin Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Jade Castillo Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Tuikku Holopainen Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Vanessa Meradi Grorud TKD Norway Norway
Juniors female -52 kg (4)
Class A (4)
BERRIL NJAMBI MAINA Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Julie Thusgaard Frederiksen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sadia Abdiaziz Mohamoud Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Therese Elverand Sylthe Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Juniors female -55 kg (8)
Class A (8)
Ada Gustafsson HIPKO Finland Finland
Amna Moghal Grorud TKD Norway Norway
Elisa Toivonen Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Kaja Husby Hansen Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
NELIUS WAMBURA IGUKU Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Solin Hamid Team Tveita Norway Norway
Tindra Andersson Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Yasmin Dahmani Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Juniors female -59 kg (5)
Class A (5)
Amanda Olofsson Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Andrine Stiansen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Hafsa Liana Chtioui Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Jasmin Kamal Grorud TKD Norway Norway
Lea Karabeleska Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Juniors female -63 kg (4)
Class A (4)
Guro Myhren Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Live Marita Lund H Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Silje Melland Olsen Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Thea Engvik Aasen Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Juniors female -68 kg (5)
Class A (5)
Hamada Aya alh A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
MARY WAMBUI OPICHA Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Mari Nilsen Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Sarah Sultani Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Selma Ramezic Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Juniors female +68 kg (3)
Class A (3)
Cecilie Frank Proud Lions - Team Fredericia Taekwondo Denmark Denmark
Elin Wennerstr Tian Dao Taekwondo Sweden Sweden
Jessica Muikku Herttoniemi Taekwondo Hwang Finland Finland
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
TERESIA WANGECHI KARANJA Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Veronica Haugen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Seniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Tilde Ising Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Seniors female -53 kg (9)
Class A (9)
Anahita Akbari Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Camilla Retzlaff Hvass Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Coumba Niang Ndoye Pikine Taekwondo Club Senegal Senegal
DALJEET KAUR TAEKWONDO BOARD OF INDIA India India
Ebram Girois EGYPT Egypt Egypt
FAITH ELLEN AKINYI Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Fanny Andersson Kristianstad Taekwondo Sweden Sweden
Michella Mathiesen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Zoe Bejmo Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Seniors female -57 kg (9)
Class A (9)
Agnete Jensen Proud Lions - Team Fredericia Taekwondo Denmark Denmark
Amy Thior Pikine Taekwondo Club Senegal Senegal
Astou Diop Pikine Taekwondo Club Senegal Senegal
Hang Celin Le Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Lily Tran Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Lina Wensmo Wemmenhögs Taekwon-do Klubb Sweden Sweden
Marie Magnus Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Sabile Miftari Kfum Taekwondo Staffanstorp Sweden Sweden
Shenouda Savedhom EGYPT Egypt Egypt
Seniors female -62 kg (8)
Class A (8)
Anne Rosendahl Kristiansen Team Odense Denmark Denmark
Dina Elderini EGYPT Egypt Egypt
Hannah Grepperud Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Marcelina Lesniewicz Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Nora Noel Hansen Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Petronella Johnsson LTA England England
Vivy Tran Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
WINNIE NYAKIO NDICHO Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Seniors female -67 kg (4)
Class A (4)
Ayda Jameian HUMA team Denmark Denmark
Karolina Wenecka Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Karoline Gjelsvik TIF Viking Norway Norway
Mariam Ouda EGYPT Egypt Egypt
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
Eliza Frazier Haugen Team Tveita Norway Norway
Sanaa Noufal EGYPT Egypt Egypt
Seniors male -54 kg (6)
Class A (6)
AKASHDEEP SINGH TAEKWONDO BOARD OF INDIA India India
Danish Manzoor B'boyz Taekwondo India India
GURPREET SINGH TAEKWONDO BOARD OF INDIA India India
Niklas Oguz Grorud TKD Norway Norway
Oskari Viinanen Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
achhoud abdesamad AMAL SEOUL NADOR OF TAEKWONDO Morocco Morocco
Seniors male -58 kg (10)
Class A (10)
Ali abdul Alizeda Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Bakir Firas A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
David Lakjuni Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
GURPREET SINGH TAEKWONDO BOARD OF INDIA India India
GURPREET SINGH TAEKWONDO BOARD OF INDIA India India
Gafsaoui Sabri A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
Kevin Evensen Grorud TKD Norway Norway
Kordoghli Safwen A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
Mattia Menghini Taekwondo Olympic Ancona Italy Italy
said ameur ass bouragreg maali Morocco Morocco
Seniors male -63 kg (15)
Class A (15)
Hermann Pettersen Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Jason Gangia Jensen Team Odense Denmark Denmark
Jesper Rogstad Team Tveita Norway Norway
Kevin Meradi Grorud TKD Norway Norway
Mostafa Salem EGYPT Egypt Egypt
Nti Kofi Tan's Best Taekwondo School Ghana Ghana
Pape Alphonse Ndao Pikine Taekwondo Club Senegal Senegal
RACHID EL HAMMAM Al majd ait melloul Morocco Morocco
Safwen Kordoghli A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
Safwen Kordoghli A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
Samwail Tawfik EGYPT Egypt Egypt
Shahzada Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
bakir Firas A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
ben hassine Omar A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
jaddi yassine AMAL SEOUL NADOR OF TAEKWONDO Morocco Morocco
Seniors male -68 kg (10)
Class A (10)
Daniel Fallahpour Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Firas Bakir A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
Gershon Edem Tsatsu Kwawukume Tan's Best Taekwondo School Ghana Ghana
Ilia Jameian HUMA team Denmark Denmark
Joseph Aljaf Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Kordoghli Safwen A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
Omar Ben hassine A.S.Kelibia Tunisia Tunisia
Otto Herlev Jorgensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Sebastian Thune Grorud TKD Norway Norway
Youssef Ouda EGYPT Egypt Egypt
Seniors male -74 kg (5)
Class A (5)
Ahmed Jamal EGYPT Egypt Egypt
Casper Morild COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Junas Shareef Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Trym Hejer Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
boatris youssef AMAL SEOUL NADOR OF TAEKWONDO Morocco Morocco
Seniors male -80 kg (5)
Class A (5)
Botond Davoti Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
John Asp Grorud TKD Norway Norway
Richard Ordemann Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Victor Asp Grorud TKD Norway Norway
hammouchi mohamed AMAL SEOUL NADOR OF TAEKWONDO Morocco Morocco
Seniors male -87 kg (6)
Class A (6)
Adil Rapha EL MAOUARDI Paris Taekwondo Elite France France
Alex Snedker Poulsen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Alexander Iordanidis Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Milos Pilipovic Grorud TKD Norway Norway
Zoher DEMACON Paris Taekwondo Elite France France
sami remili Association cadet El khroub Algeria Algeria
Seniors male +87 kg (5)
Class A (5)
Jacob Puggaard Taekwondo Team Kolding Denmark Denmark
Joshua Nii Ayettey Tan's Best Taekwondo School Ghana Ghana
Mohammed elhatri Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Moussa Diao Pikine Taekwondo Club Senegal Senegal
Mustafa Abdelrab EGYPT Egypt Egypt
Veterans female -57 kg (1)
Class A (1)
Noomi Heradottir Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Veterans male -68 kg (3)
Class A (3)
Ahmed nait el housse ass bouragreg maali Morocco Morocco
Flemming Nielsen Tian Dao Taekwondo Sweden Sweden
Rehman Moghal Grorud TKD Norway Norway