Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

UZBEKISTAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS AND AMBASSADOR CUP 2019

  • Tournament dates
  • 3 October 2019
  • 5 October 2019
  • Deadline
  • 27 September 2019
  • Competitors
  • 501 / 600
  • Location
  • Tashkent
  • Uzbekistan Uzbekistan

Downloads

Draw 1 dayDraw 1 day
Draw day 2Draw day 2
Radom Взвешивание 04Radom Взвешивание 04
Random Взвешивание на 05Random Взвешивание на 05

Results

Results Day1Results Day1
MEDAL STANDIG 04102019MEDAL STANDIG 04102019
Results Day 2Results Day 2
MEDAL STANDING 05102019MEDAL STANDING 05102019
Team classificationTeam classification

Competitors (501)

Juniors male -45 kg (38)
Class A (38)
Beybars Esenov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
AMINJON OCHILOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Akmal Ubaydullaev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Akmal Yoldoshev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Amirshokh Rasulov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Xasanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Asliddin Sattorov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Asror Ismatov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Aybek Turganbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Azamat Mutallipov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Aziz Toshtemirov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Musurmonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Arziiyev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Barkamol Kenjabayev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Bekhruz Daminov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Botirov Bobur Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Fahriddin Jamoliddinov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Hayotjon Turdialiyev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Hursandbek Latipov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Jamshid Matchanov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongir Yoqubov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Joshkin Sapayev Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
KHOJIAKBAR ABDURASULOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Karimov Zafarbek Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Kilichbek Murodov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadjon Nuriddinov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadziyo Islomov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Myiras Shayhnazarov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Nazarali Nazarov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Rajabov Islombek Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
SANZHARBEK SALIEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SHAKHZOD SHAROPOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
SHAKRIZOD GADOYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
SHAROFIDDIN YULDASHEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Saydbek Saydabdullayev Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohjahon Tohirjonov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohjaxon Rajabov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Xolmurodov Javohir Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -48 kg (37)
Class A (37)
Akrom Togaev ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Amurbek Xolbutayev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Asqar Turgunov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Avazhoji Alimhanov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Aziz Jurayev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Ergashev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
BEKZOD AMRILLOYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
DILMUROD SHODIKULOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
DIYORJON ALAMOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilmuhammadjon Abdumutalibov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Hudaynazar Abdullayev Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Ibroxim Usmonov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ilyos Uralov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
JAKHONGIR ISOKOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongir Xudoyberdiev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Jonibek Yoqubov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Mominjon Abdualimov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Murod Otakulov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxammadqodir Raxmatjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Navruz Islamov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Quziyev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Payrav Bokhiev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ramitdin Mahammadov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ruslan Xityakov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
SARDOR ABDUMANONOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SHOKHIMARDON BOLTATEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Arziyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Shaydullaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Samatov Xusan Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Sanjar Bazarbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Sarvar Eshboev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Shakhzod Ibragimov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Shohjaxon Mahmadiyev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Shuhrat Odilbekov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ubaydullaev Ismoil Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ulugbek Mardonov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Zohidjon Ergashov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -51 kg (35)
Class A (35)
AMIRBEK TURAEV UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
AZIZBEK RAKHMATOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Abror Sharopov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ahad Abdurasulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Xasanbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Asror Safarov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Bakhtiyorov Azamat Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Balykov Rual Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
DONISH KHRAMOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Dadaxonov Xojiakbar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Dilshodjon Axmedov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Doston Uktamov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Farrux Ravshanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
ISLOMBEK NARZULLAEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Islomiddin Nabiyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaloliddin Narzullayev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Javlonbek Muxammedov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Komiljonov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Omonov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Komron Tokhirov UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Muhammad Davlatov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Nuriddin Jamoliddinov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Odiljon Xoshimov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Otazhonov Omonzhon Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
SHAHRIYOR ZIKRILLOYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
SHERBEKJON SHOMURADOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
SUNNATULLA MURTAZAEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Anarbayev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Sanjar Erkinov Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarvar Akbarov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Talantbek Khayitbayev Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Timur Rustamov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Umidjon Ermonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Yaxyobek Xalilov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Zafar Samadov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -55 kg (41)
Class A (41)
AZIMJON KOBILOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
AZIZBEK RAKHMONBERDIEV UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Abror Mahkamov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Abrorjon Abduvakhobov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Akromov Oyatulloh Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Olimov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Yaumutbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Ahmedov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Muqimov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Alinazarov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Azymov Djavoxir Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Chori Sheraliev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
DANILA POPOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
DIYORBEK NURULLOYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyerbek Sharifboyev Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyor Murodov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyor Umurzokov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Hojiahmad Holmirzaev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Hudayberdi Abdullayev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
JAVLONBEK XAYRILLAEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
JAVOKHIR OBIDJONOV UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Mukhammadiyev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Ergashev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Javoxir Faxriddinov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongirxon Umarhonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Mark Xvan Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Maxmanabiev Daler Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Muhammad Olimjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Murod Radjabov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
NODIRJON ISROILOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Nurislom Kurbonov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Anorboyev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ozodbek Axmadjonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Rustem Seytmuratov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
SARVAR HAYDAROV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SHOXJAHON NUMONJONOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Saken Sulukbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Bozorov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohruch Karimov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Sunnat Tursunov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ziyodulla Unarboyev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -59 kg (33)
Class A (33)
ABDUAZIZ TOSHPULATOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
AMIRBEK KAKHKHOROV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Karimjonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Asror Alikulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Azamat Ahmatov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Bekhzod Sadulloyev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Bekzod Iskandarov Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Bobur Bobomurodov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Bobur Normatov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Eldor Muhtorov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ibratjon Zohirjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
JAVLONBEK HAKIMOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
JONIBEK ISLOMOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongir Jurayev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongir Abdusalamov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Karimboyev Shoxjahon Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MUKHAMMADAYUBKHON KOMILJONOV UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
MUKHAMMADBOBUR JAMLOLIDDINOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Mirjalol Madaminov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadali Tolibjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadamin Nematjonov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammedjan Sadullaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Murodjon Makhkamov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
NAZIRBEK SAMATOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Sultonaliev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
SAIDBURKHON UMARKHONOV UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Sadullaev Samandar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Sarvarbek Husanboyev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Saydbek Bazarbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Sunnatillo Baxramov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Turdimuratov Rasul Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Xudoyberdi Ziyodullaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Xusainbek Saatbayev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -63 kg (26)
Class A (26)
ABDULAZIZ NAVRUZOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Asliddin Sayfiddinov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Abdujabborov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Davron Ganibaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
FIRDAVS TOIROV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Farrux Ummatov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
JURABEK TOLIBOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Tulaboyev Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasurbek Muminov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Majidhon Yusufov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxammadali Xusanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Najmiddin Qosimhojiev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Nim Maksim Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Gofurov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Yahshilikov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Rahmatilla Xojabaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Ravshan Abdukhalilov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Rustamov Javlonbek Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
SHERZOD ISMOILOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Ermuhammedov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Shaxzodbek Rustamovjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Shoxrux Xoliyorov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Sodiqov Baxtiyor Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Usmon Khasanov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Xumoyun Odilov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Zokirbek Azizov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -68 kg (22)
Class A (22)
Abduaziz Gulomov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdurahman Uzakbergenov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Begzod Hamdamov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Bexruzbek Isaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Botir Zokirov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Doniyorbek Anarkulov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Doston Xolisboev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
FARRUX ISMATULLAYEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Faridun Shodiboyev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulomjonov Asror Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Izzatillo Mirpatullayev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
MUKHAMMADAMIN KHASANOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Madolim Tursunaliyev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mahsud Maratov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Saidjon Sobirov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sardor Melisov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Shermuhammad Tojaliyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Shokhrukh Sultonov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Shoxijaxon Saifulloev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Tursunboev Muammad Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Xusanov Timur Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Zafar Sultonov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -73 kg (13)
Class A (13)
Asadbek Sharofiddinov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Fayzullaxon Abdullaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Firdavs Rustamov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Ilnur Nagimov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Imron Ibragimov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Jamshid Boymurodov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Norqobilov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Jorabek Khamidov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mominmirzo Ibrohimjonov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Oloviddin Jorayev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sadriddinov Muzaffar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Solohiddin Muhtarov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Zafar Sultonov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -78 kg (9)
Class A (9)
ASLBEK GAYBULLOYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
AZIZJON UMAROV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Abbos Chuponqulov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Saidov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Axborov Abdulloh Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Jumabekov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxammadyusuf Nazirov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Nuriddin Abdullaev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
OBIDJON SOBIRALIEV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male +78 kg (14)
Class A (14)
Abdusalomov Shokhrukh Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Amirbek Matniyazov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Ashirov Samandar Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Asqaraliyev Oybek Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Bobur Orzikulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
IBROHIMHON SAMADHONOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Komiljon Xoshimjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
MARAT MAVLONOV UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Madaminbek Esirgapov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadali Turguntoshev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ruslan Abdusaidov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Sadullaev Sardor Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Jonikulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Timur Nagimov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -42 kg (31)
Class A (31)
Aydana Pirlepesova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Ayzada Kalbayeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
DILDORA MAKHMUDOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
DINORA RUSTAMOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
DIYORA IMOMALIYEVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Damira Qodirqulova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Dildora Muminova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilnoza Tangirova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilsevinch Saidova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Durdona Abduganiyeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulbegim Mamarejabova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Madina Gulomova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Madinahon Toshpolatova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Maripjanova Zilola Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Ismatullayeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Mukaddas Kalandarova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Munisxon Rahmanova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Muqaddas Alikulova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxlisa Ergasheva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Primova Marjona Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Roza Otabayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Ruxsorabegim Azimbekova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sabina Qaxramonova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Musabayeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Nazarova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Sobira Almurodova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
TAKHMINABONU KHASANOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
TATYANA TSOY Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Umirzakova Aynura Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
ZARNIGOR KHUSNIDDINOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Zilolabonu Qurbonaliyeva Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -44 kg (29)
Class A (29)
Abdulhakimova Gulirano Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Alfina Nizamatdinova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Asaloy Sadullayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilbaroy Ikromova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilnaz Maratova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Dilnoza Yunusaliyeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Ezoza Xayrullayeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Gaybullayeva Aziza Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Globa Anastasiya Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Gulzoda Kadamova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Hilola Botirova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
LAYLO XAMRAQULOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
MARJONA AMRILLOYEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
MUNISA KARIMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Mahzunahon Akramova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Yuldoshev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Moxira Abdukarimova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Munisa Egamkulova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Mushtariy Sadikjanova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Roziya Sharobiddinova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ruqiyabonu Maxmudova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarvinoz Qurbonova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Shukrona Mashrabova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Tursunova Diyora Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Umirzakova Iroda Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
ZUKHRAKHON TOJIMATOVA UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Zarnigor Kuzibekova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Zebiniso Kimsanaliyeva Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Zuxra Toshpulatova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -46 kg (30)
Class A (30)
AHURA KAROMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
AMIRA ABDUMANONOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizova Shaxlo Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Barno Alaminova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Barno Tosheva Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Charos O'sarova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Durdona Shukurllaeva Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Fotimaxon Tojimatova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulsanam Usmonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Janar Raxmanbergenova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Kamola Ismatova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
MAFTUNA TIMUROVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
MUSLIMA ABDULLAYEVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Madinabonu Makhammadsoliyeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Xudoykulova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mashxura Axmadjonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Maxmudova Ezoza Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Nargiza Qutlimuratova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Nozima Xolmuxammedova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Odina Dekhkonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
PARIZODA SALIMOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Pokiza Turgunova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
SABINABONU DAVRONOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinchkhon Muhammadjonova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Shahnoza Khudarganova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Umarova Malika Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Xamdamova Feruza Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
ZARINABONU GOFURJONOVA UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Zamira Salayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Zuxra Toshboyeva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -49 kg (27)
Class A (27)
Asalhon Xujaniyozova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Azamjonova Mohinurbegim Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Begmatova Marxabo Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Dilbaroy Sobirova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilnoza Soatjonova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilsafo Djabborova ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Feruza Pardayeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulchehra Holikulova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
MUXAMMAD ALI SITORA GULOM-RASUL Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Maftuna Olimjonova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Mahmudjonova Gulnoza Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mansurova Roziya Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mostona Gozieva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Odinaxon Jahongirova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
RUKHANGIZ IKROMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Roza Dauletiyarova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Roziyaxon Mosinova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
SABINA KHAYRULLAYEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Sabrina Pulatova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarvinoz Egamnazarova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarvinoz Ismoilova ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Savriniso Boymurodova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sayora Zaripbayeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Tumaris Saparniyzova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Umida Fayzullayeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Umida Allambayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Zuxra Eshpolatova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -52 kg (32)
Class A (32)
Alfiya Isangulova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Anjelino Dobrodeyeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
CHetverikova Vktoriya Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Dildora Matieva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Dilfuza Mutalibova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Dunyobegim Rustambekova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Feruza Xasanova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulhaye Ibodullayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulnaz Kalbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Li Alina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MALIKA IDIYEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
MARJONA ABDUSHUKUROVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
MUNIRAKHON IBRAGIMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Maftuna Safarmatova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mamurjonova Mubina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Jamilova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Mukhlisa Dekhkonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Mukhlisa Sindarova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Muslima Adilova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
NILUFAR RAKHIMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Nigina Ahmadjonova Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Pokiza Pulatova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Sabira Nietbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Sadokat Yulchieva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Otayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Shaxina Kucharova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Shirinova Elnara Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Shoira Kodirova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
UGILOY DULANBOYEVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ugiloy Rahmonaliyeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
VISOLA BALKIEVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Zulhumor Ahmadjonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -55 kg (22)
Class A (22)
Abduraxmonova Munisa Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Fotima Eshpolatova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
GULRUH ABDUSHUKUROVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Gafurova Guzal Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
JASMINA GIYOSOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
JURAKHONOVA ZIYODAKHON Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Khabibakhon Azizova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
MADINA NURULLAEVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
MEXRUBON IRGASHEVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Maftuna Yoqubova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Nozila Rizayeva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ozada Abdullaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Pahriddinova Madina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Sarvinoz Rustamova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Shahnoza Avalova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Shahzoda Kuvondikova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Shaxinaxon Ergasheva Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
UMIDAKHON KHASANOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Umida Seytekova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Xafiza Xayriyeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Xalimabonu Sobirjonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Yusupova Nazokat Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -59 kg (21)
Class A (21)
Abdullayeva Naima Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
DINARAKHON DONIYOROVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Elmurodova Sevinch Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Gulinur Abdurakhmonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulorom Azmetova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Humorabonu Abduqaxxorova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Imonova Zahro Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Iqboloy Sobirova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
LYUDMILA POPOVA UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Madina Mirabzalova UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Moxlaroyim Bekjorayeva Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Nadira Nurimbetova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Nargiza Axtamova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Nozanin Xoliqova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Oyposha Khojayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
RUKHSORA RAKHMATOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Raximjanova Nozima Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ruxshona Saydalimova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
SABINABONU SAMADOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Mirzayeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Umidaxon Mansurbekova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -63 kg (19)
Class A (19)
Alimahamatova Muhlisa Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Asila Mardiyeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Aysanem Maulenbergenova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Aziza Eshonkulova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Fazilat Otamurodova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Fotima Boqiyeva Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Gavhar Ergasheva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Holiqova Madina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Honzoda Malikova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
MEKHRIBON JUMAYEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Mashxura Jumabayeva Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Mumtozbegim Turgunova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Ominahon Islomova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
SAODATBEGIM ALIEVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Saidullaeva Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Shaxloxon Munavvarova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Tashmuhammedova Mariyam Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Xursanaliyeva Madina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Zarinabonu Irgasheva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -68 kg (10)
Class A (10)
Denisova Angelina Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Iroda Mirtadjieva ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Jahona Turdaliyeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Laylo Xojaniyzova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Lola Abduraxmonova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Murodova Ruxshona Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
PARVINA KARIMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Sanam Ergasheva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Sorahon Abdumalikova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Zarinabonu Abdullaeva Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female +68 kg (12)
Class A (12)
Asila Jumabayeva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ermatova Iroda Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Gulbaxor Baratova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
MUNIRA SAFAROVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Madinaxon Eminjonva Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Malika Ravshanova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Omina Ikromova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Rukhshona Olimjonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sayora Jalgasbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Shaxrizoda Uralova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Shukurjon Olimova Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Smyrnova Kseniya Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan