Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

NK Sparren 2020

  • Tournament dates
  • 18 January 2020
  • Deadline
  • 11 January 2020
  • Competitors
  • 201 / Unlimited
  • Location
  • Netherlands Netherlands

Downloads

NK SPARRING 2020NK SPARRING 2020
NK poulelijsten cadettenNK poulelijsten cadetten
NK poulelijsten juniorenNK poulelijsten junioren
NK poulelijsten seniorenNK poulelijsten senioren

Results

RESULTATEN NK SPARREN 2020RESULTATEN NK SPARREN 2020
TEAM RESULTATEN NK SPARREN 2020TEAM RESULTATEN NK SPARREN 2020

Competitors (201)

Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Khawla Zerrad Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (3)
Class A (3)
Meysen Bousnane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (2)
Class A (2)
Samia Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sarah Uzun Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (4)
Class A (4)
Aimee Inderwisch Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Lieke Heling Sidokwan Netherlands Netherlands
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (7)
Class A (7)
Britt Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Gaalisha Sahebdin TC Soekandar Netherlands Netherlands
Lhaekeysha Martijn Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Melissa Versteeg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Noelle Dalebout Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
issrae sadni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (5)
Class A (5)
Daniela Oost Sidokwan Netherlands Netherlands
Fay Westerveld Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Jayda Possemis Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Suzanne de keizer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
maha Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (6)
Class A (6)
Basma Alamin SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Eva Moors Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
July Mahabir SEONGONG Netherlands Netherlands
Nisrine Khalil Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Soumiya Bey Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (5)
Class A (5)
Dion Lalai SEONGONG Netherlands Netherlands
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Reyhaan Sahebdin TC Soekandar Netherlands Netherlands
zaid mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (3)
Class A (3)
Mohamed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Riaan Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Robin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (4)
Class A (4)
Adam Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jayden Setrodipo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sam Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Soufiane Chaim Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (6)
Class A (6)
Alpay Ferad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Riad Bouhmida Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Sheg-La Sim Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Siddarth Kumar SEONGONG Netherlands Netherlands
hud Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (3)
Class A (3)
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (5)
Class A (5)
Jayden londt Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Niek Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Olav Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Ranesh Laldjising Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (7)
Class A (7)
Isak Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Roy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Shaqir Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Yusuf Celen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (2)
Class A (2)
Khali Boudaamach Ata Olympic Netherlands Netherlands
Youssef Essakkati TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (2)
Class A (2)
Jermaine Janssen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Thijmen Schouten Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (4)
Class A (4)
Adam El Mezziani Riekebbe Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohamadalradi Almechrf Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Shiven Jaggi SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (3)
Class A (3)
Jesse Van Vulpen TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mathijs Wedemeijer BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Shivan Bahadoer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (5)
Class A (5)
Charaf Rech Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Joshua Klaber Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sam Brouwer Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (4)
Class A (4)
Damian Van Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
Ilyas Idrissi SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (6)
Class A (6)
Chris Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Hamza Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Joram Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
xavier molennaar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (5)
Class A (5)
Ceyhun Ozturk Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Hamza Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Robin van der Heide Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Sidney De Vreede Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (7)
Class A (7)
Amine Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ayoub Saghir Riekebbe Netherlands Netherlands
Cas Dirksen Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Dion Weidum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Maurice Hof Sidokwan Netherlands Netherlands
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (3)
Class A (3)
Amin Oulad Ahmid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohamed Amghar Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Jaden Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
Zerda Ciftci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (3)
Class A (3)
Annika Laura de Munnik Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Aria Hauser Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (5)
Class A (5)
Indi Rozema Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Jessie Vorderman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Lauri Staghouwer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Yasmina Dahmane Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
sarah mouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (6)
Class A (6)
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Dada Kitinge Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Levinety Stuivenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Malou Suprijatna Ukon Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Sarah Marrakchi Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
boutaina Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (7)
Class A (7)
Amy Mink TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Bluma Hazenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Daphne Moguella Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Lianne Spel Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Maggy Hilders Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Sasja van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Cherel Scholtens Kwon Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (4)
Class A (4)
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Floor Versteeg Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Samuela de Boer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
sharon Scholtens Kwon Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Anviti Ashita Adhin Ata Olympic Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Kimberly Elize Roch Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (3)
Class A (3)
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Samirah Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (3)
Class A (3)
Amelia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Esengul Ozcicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Lydia Louter Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (5)
Class A (5)
Anna Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Bluma Hazenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Bodine Schoenmakers Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Daphne Moguella Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Ouiam Ousllam Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (3)
Class A (3)
Donna Bosland Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (3)
Class A (3)
Lotte Kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (1)
Class A (1)
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (4)
Class A (4)
Amine Rech-Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Jeremiah Serhalay TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Salaheddine Hassani Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (4)
Class A (4)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Oscar Smeets Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (7)
Class A (7)
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
David Muresan Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Matthijs Boon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sidney De Vreede Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (9)
Class A (9)
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Kaj Slier Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Sohail mamadany Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Stan Van den Bersselaar Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Suliaman Westerkamp Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ted Brilhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Zahyon Klaber Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (8)
Class A (8)
Ali Al-Zaidi Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Boris van der Meer TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Fouad Kasmi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Joshua Jansma Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Mory Cisse Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Thomas Boere Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (7)
Class A (7)
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jeffrey Pol Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Leon Van Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Norman Hornberger Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ronald Folson Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
otman el fasi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (5)
Class A (5)
Bryan Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Salah Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Tom van den Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (2)
Class A (2)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Robert Dannenberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Veterans male +80 kg (2)
Class A (2)
Norman Hornberger Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Pieter Wittenberg Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands