Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

THE 1st LMC PRIZE FIGHTER CHAMPIONSHIPS

  • Tournament dates
  • 4 December 2022
  • Deadline
  • 20 November 2022
  • Competitors
  • 212 / 200
  • Location
  • Places Of leisure
  • SO50 9NL
  • Passfield Avenue,Eastleigh, Southampton, Hampshire
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO OUR ADMIN TEAM (adminuk@ma-regonline.com) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED.


PLAYER WITHDRAWALS - REQUESTS TO REMOVE PLAYERS FROM THE EVENT WILL ONLY BE ACCEPTED USING THE FORM WHICH CAN BE DOWNLOADED FROM THE EVENT PAGE. THE FORM MUST BE FULLY COMPLETED AND RETURNED TO adminuk@ma-regonline.com PLEASE NOTE THAT CHANGING PLAYER NAMES TO "delete" OR "remove payer" OR SIMILAR WILL NOT BE ACCEPTED AND IF THE REMOVAL REQUEST IS NOT COMPLETED THE FULL ENTRY FEE WILL BE PAYABLE BY THE TEAM IF SPACES REMAIN UNDER THE TEAM NAME AT DEADLINE EVEN IF THE PLAYER IS NOT NAMED

13.07.2022 IMPORTANT NOTICE TO ALL TEAMS
WITH EFFECT FROM 1ST NOVEMBER, ANY WITHDRAWALS FROM THE EVENT MUST BE AUTHORISED BY THE EVENT HOSTS. AFTER THIS DATE, ANY WITHDRAWALS MAY BE SUBJECT TO A FEE OF £20 PER PLAYER - THIS CHARGE WILL BE AT THE DISCRETION OF THE EVENT HOSTS.

Downloads

1ST LMC PRIZE FIGHTER CHAMPS - REQUEST TO REMOVE PLAYERS FROM THE EVENT1ST LMC PRIZE FIGHTER CHAMPS - REQUEST TO REMOVE PLAYERS FROM THE EVENT
1ST LMC PRIZE FIGHTER CHAMPS WAITING LIST1ST LMC PRIZE FIGHTER CHAMPS WAITING LIST
LMC PRIZE FIGHTER CHAMPS 2022LMC PRIZE FIGHTER CHAMPS 2022

Competitors (212)

Pee Wee female -20 kg (1)
Class B (1)
Sabiha Nol SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Pee Wee female -22 kg (2)
Class B (2)
Jessica Harris LMC England England
Roop Siran LMC England England
Pee Wee female -26 kg (2)
Class B (2)
Diana Oliveria LMC England England
MIDNIGHT BRUNSKILL TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (4)
Class B (4)
Caleb Chung LMC England England
James Day LMC England England
RIAAN GOSRANI Wild Tiger TKD England England
Travis Wiltshire LMC England England
Pee Wee male -24 kg (1)
Class B (1)
Fahim Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Pee Wee male +26 kg (1)
Class A (1)
JAMES CRAVEN-ARCHER TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Children female -24 kg (3)
Class B (3)
Hafsa Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
INARA HOOPER Dorset Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Melissa Borojerdi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Children female -26 kg (3)
Class A (1)
BELLE HTUT Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (2)
Navneet Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Sndoos Farhad Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Children female -29 kg (4)
Class B (4)
AMEILA DOOLEY Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
ISABELLA DONOGHUE Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
MOLLIE McNALLY Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
TULIA COLE Wessex Taekwondo Association England England
Children female -32 kg (7)
Class B (7)
AALIYAH BERMUDEZ SUN TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Ashtara Solanki SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Diana Paraian LMC England England
Florence Wiltshire LMC England England
Lucy Ashworth LMC England England
Maliha Nadeem Sumra Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Sophia Oliveria LMC England England
Children female -36 kg (2)
Class B (2)
MIA WILSON South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
OLIVIA DONOGHUE Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Children female -40 kg (3)
Class A (1)
AIMEE KIM TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Class B (2)
Annabelle Blencowe LMC England England
Isabelle Bailiff LMC England England
Children female -44 kg (1)
Class B (1)
EMILY PESTANA Wessex Taekwondo Association England England
Children male -24 kg (3)
Class A (1)
Lev Griffin LMC England England
Class B (2)
Hunain Mohammad Jan Mohammad Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
William Phipps South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Children male -26 kg (8)
Class B (8)
Idris Ferhat SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Iimran Nol SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Ismail Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Mohammad Khan Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Muhammad Touray Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Muzammil Khatgar Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
OSCAR RENSTEN Wessex Taekwondo Association England England
SYDNEY PETIT Wessex Taekwondo Association England England
Children male -29 kg (6)
Class A (1)
Misha Griffin LMC England England
Class B (5)
AJAX FARHEAD Dragons TKD Great Britain Great Britain
David Levonyan LMC England England
Ethan Ashworth LMC England England
FRASER SWEETING TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Navid Maqsudi Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Children male -32 kg (8)
Class B (8)
Charlie Vickerstaff South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
HARRISON COLE Wessex Taekwondo Association England England
Hamza Khan Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Ilyas Nechat SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
JACOB RIDDELL-DARE Wessex Taekwondo Association England England
Levon Levonyan LMC England England
Nasratullah Neiaze Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Rayan Moradi Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Children male -36 kg (4)
Class B (4)
Charlie Lewington LMC England England
DARA STROUD Wessex Taekwondo Association England England
DYLAN CUSAK South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
JOSHUA BYWATER TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Children male -40 kg (2)
Class B (2)
Ewan Paul Kendrick Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Muhammad Abdullah Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Children male -44 kg (1)
Class B (1)
Muneer Amiri Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Cadets female -29 kg (3)
Class A (2)
Lamise Laila Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
TBC TBC LMC England England
Class B (1)
Sophia Borojerdi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (1)
Class A (1)
TBC2 TBC2 LMC England England
Cadets female -44 kg (1)
Class A (1)
Loretta Heath LMC England England
Cadets female -47 kg (5)
Class A (2)
LILLIE DINSLEY TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
TBC1 TBC1 LMC England England
Class B (3)
AMELIE OWEN Wales Taekwondo Wales Wales
ISABELLE THORNTON Wales Taekwondo Wales Wales
LUCIA JAEGER-COLLINS Dorset Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -51 kg (1)
Class A (1)
PAIGE VINCENT Wessex Taekwondo Association England England
Cadets female -55 kg (1)
Class B (1)
MILLY CARLING TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Cadets female +59 kg (2)
Class A (1)
ELLA JONES Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (1)
Sian White South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (9)
Class A (6)
Avyar Hauri Ahmed Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Jalal Ali Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Noor Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
SONNY SWEETING TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Shaan Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Talal Ashraf Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Archie Dobarito LMC England England
LEON GOLDSON Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Sumama Mohammed Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Cadets male -37 kg (7)
Class A (2)
NIALL GRAHAM Wessex Taekwondo Association England England
SAM LEAH Dorset Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (5)
Albie Wiltshire LMC England England
HARRY WATERMAN TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Jose Junior Rowsell Freitas Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Kevin Yeboah SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Mehran Ali Rahimi Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Cadets male -41 kg (3)
Class B (3)
HENRY LONGTHGORNE TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
MAX STOKES Wessex Taekwondo Association England England
Radu Paraian LMC England England
Cadets male -45 kg (9)
Class A (5)
ADEN O'LOUGHLIN Wessex Taekwondo Association England England
ALEX WATERMAN TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Abdul Samer Zafari Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Ahsan Haidari Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Erfan Ahmadi Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
Beeshw Hassan Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Jack Witt LMC England England
LEONIDAS FARHEAD Dragons TKD Great Britain Great Britain
Ozair Ahmad Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Cadets male -49 kg (2)
Class B (2)
HARRISON HOWARD Dorset Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Mikey Wiltshire LMC England England
Cadets male -53 kg (3)
Class A (1)
Yusuf Sbayeh Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Gaven Sivakumar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Meraj Iqbal Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Cadets male -57 kg (1)
Class B (1)
DANIEL DUNN TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (1)
Class B (1)
Syan Dhillon SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
NATHAN ALLEN TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Cadets male +65 kg (2)
Class A (1)
RIO BERMUDEZ SUN TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Class B (1)
Murtaza Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Juniors male -45 kg (1)
Class A (1)
Konstantin Yuzefovich SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (3)
Class A (1)
OWEN HIGNELL Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (2)
Ammar Abdullah Khan Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Arman Ali Rahimi Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Juniors male -51 kg (1)
Class A (1)
Rihanullah Asif Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Juniors male -55 kg (1)
Class B (1)
NOAH ARTHURS MIAH Dragons TKD Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (2)
Class A (2)
Alex Phipps South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
BEN HARRISON Wessex Taekwondo Association England England
Juniors male -78 kg (1)
Class B (1)
LOGAN MILLER TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Lia Wilson Chen LMC England England
Juniors female -46 kg (2)
Class A (2)
EVE HTUT Wales Taekwondo Wales Wales
Phoenix Goodman LMC England England
Juniors female -49 kg (4)
Class A (3)
Lily Hoy LMC England England
Molly Cartwright South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Susan Ahmadi Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Maddie Shreeve South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (1)
Class A (1)
ANNA PRYSTUPA-DAVIES Wessex Taekwondo Association England England
Juniors female -55 kg (1)
Class A (1)
Jennifer Dawson LMC England England
Juniors female -59 kg (2)
Class A (1)
Beth Witt LMC England England
Class B (1)
Laiyla Biant SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (2)
Class A (2)
ANAIS ERRINGTON TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
ELSA MAIDMENT Dorset Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -49 kg (8)
Class A (4)
ISRA ILYAS TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Isra Ilyas LMC England England
Kyriaki Kouttouki LMC England England
Phoenix Goodman LMC England England
Class B (4)
MALA MISTRY TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
MOLLY LEWIS TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
RACHEL SIVAN TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
SIAN HARRIS TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (4)
Class A (3)
Nasteeha Mahamed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
TAYLOR BOYD Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Taylor Hiedi LMC England England
Class B (1)
HANNAH DAI TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (6)
Class A (4)
Katie Bradley South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Kimberly Barnes LMC England England
Lois Jennings LMC England England
RUTH MAY Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (2)
CHARLOTTE CORDERY TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Natalie Burstow South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (3)
Class A (2)
Adriana Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
CASSIDY MAIDMENT Dorset Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
PARESTOKARIMI MALAYER Dorset Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -67 kg (6)
Class A (3)
ANAIS ERRINGTON TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
ELIZABETH HIGNETT Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
Ella Barnes LMC England England
Class B (3)
GOSIA SMITH TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
REBECCA KEARNES TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
WILLOW OATLEY TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Seniors female -73 kg (5)
Class A (3)
AMY BONE TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
ELLIE ALLEN TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Ilhan Ismaill SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (2)
BETH MONDON TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
SOPHIE CHANNING TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (2)
Class A (2)
LAUREN KNIGHT TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
LUCY STEADMAN TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
ZAIN UR-EHMAN TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (5)
Class A (5)
Cliff SU LMC England England
JOSHUA LONG TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Nasrullah Safi Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
OLIVER PEREZ TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Oliver Perez LMC England England
Seniors male -63 kg (4)
Class A (4)
BRIAN KENDALL TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Basit Sediqi Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Max Cater LMC England England
Shahzada Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (7)
Class A (5)
Aaron Mcardle South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Ahmad Samir Sediqi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
HENRY WATKINSON Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
Joel Walsh LMC England England
Thandukukhanya Dlamini Wessex Taekwondo Association England England
Class B (2)
OLLIE WHATLEY TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
ZAHEER KHURAMI TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (4)
Class A (2)
CIARAN McGOVERN TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Hamzah Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (2)
ADAM MASIH TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Hassan Chichan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Seniors male -80 kg (5)
Class A (2)
OLIVER CLEVERLEY TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
TOM AHNSTROM Dorset Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
FLYNN COLLINS TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
MAX PENNELL TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
SEAN KAMYAB TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Seniors male -87 kg (3)
Class A (2)
Adil Sayyed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
OLIVER MAY Dorset Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
JOE SALIH TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Seniors male +87 kg (1)
Class A (1)
Brandon Jewell LMC England England
Veterans male -68 kg (2)
Class A (2)
Omed Mohammed Tofiq Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Ranj Farhad Hirsch Taekwondo South United Kingdom United Kingdom
Veterans male -80 kg (3)
Class A (2)
Matt Witt LMC England England
Rob Goodman LMC England England
Class B (1)
SEAN HOOPER Dorset Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Veterans male +80 kg (3)
Class A (1)
YAMIKANI GUBA TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Class B (2)
PETER McMANUS Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
ROBERT DOOLEY Whiston TKD United Kingdom United Kingdom