Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2022 NORTH EAST OPEN CHAMPIONSHIPS

  • Tournament dates
  • 15 May 2022
  • Deadline
  • 6 May 2022
  • Competitors
  • 169 / 180
  • Location
  • Newton Aycliffe Leisure Centre
  • DL5 4EH
  • Beveridge Arcade, Newton Aycliffe Town Centre, New
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO OUR ADMIN TEAM (adminuk@ma-regonline.com) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED.

Downloads

2022 NORTH EAST OPEN CHAMPIONSHIPS WAITING LIST2022 NORTH EAST OPEN CHAMPIONSHIPS WAITING LIST
2022 NORTH EAST OPEN CHAMPS ENTRY PACK -15 MAY 20222022 NORTH EAST OPEN CHAMPS ENTRY PACK -15 MAY 2022

Results

NE OPEN INDIVIDUAL RESULTSNE OPEN INDIVIDUAL RESULTS
NE OPEN TEAM RANKINGNE OPEN TEAM RANKING
NE OPEN DRAWSHEETS WITH RESULTSNE OPEN DRAWSHEETS WITH RESULTS
NE OPEN TEAM SELECTION EVENT RANKINGNE OPEN TEAM SELECTION EVENT RANKING

Competitors (169)

Pee Wee female -20 kg (1)
Class All grades (1)
Maddison Fitzpatrick l/pool (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee female -24 kg (1)
Class All grades (1)
Ruby Midgley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee female -26 kg (1)
Class All grades (1)
Midnight Brunskill TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee female +26 kg (2)
Class All grades (2)
ELIOT CRAVEN-SMITH QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
FREYA MAHON l/pool (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (5)
Class All grades (5)
Dexter Murray l/pool (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jaxon Whitehead Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
LOWE LIM Chi Taekwondo England England
MAX RUSSELL l/pool (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Riaan Gosrani Wild Tiger TKD England England
Pee Wee male -26 kg (2)
Class All grades (2)
HUGO BENSON SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shan Kumar Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male +26 kg (1)
Class All grades (1)
Max Robinson Chi Taekwondo England England
Children female -24 kg (1)
Class Novice (1)
Gabriella pettigrew Cumbria Taekwondo England England
Children female -26 kg (1)
Class Advanced (1)
Nyah Cannon (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children female -29 kg (2)
Class Advanced (1)
BETSY WALKER QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Georgie Colvan SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female -32 kg (4)
Class Novice (4)
Ruby-leigh Smith Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Sanam Naseri (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Sofia Vivencio Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Tia Sanderson (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children female -36 kg (1)
Class Novice (1)
Pippa Howard (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children female -40 kg (4)
Class Advanced (1)
SOPHIA BETT Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
MIA LAMBERT Team Ultimate Great Britain Great Britain
Maci Trendowicz (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Mya Lightley SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female -44 kg (1)
Class Novice (1)
ISOBEL COLEY Chi Taekwondo England England
Children female -48 kg (3)
Class Advanced (1)
Rin Janolino (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
Lexi Sherriff SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mia Atkinson Cumbria Taekwondo England England
Children female +48 kg (3)
Class Novice (3)
Christina Creighton Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Dolly Russell l/pool (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Olivia Davies Cumbria Taekwondo England England
Children male -24 kg (1)
Class Novice (1)
adam udall Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -26 kg (3)
Class Novice (3)
Connor Haffner (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
JAYDEN STEPHENS Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Jaydon Morey (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children male -29 kg (8)
Class Advanced (2)
Henry Hunter QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zaac Quah (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class Novice (6)
Antony Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Euan Goodfellow Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Fraser Sweeting TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
HARRI McBURNEY Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
HUGO HUNTER QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jake Jones Team Ultimate Great Britain Great Britain
Children male -32 kg (4)
Class Advanced (2)
Lucas Ballantyne Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Pameer Kakar (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
HARRY LUTHER Chi Taekwondo England England
Ledjo Guri (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children male -36 kg (5)
Class Advanced (2)
Hamza Malik / SK (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
ROCCO HARBISHER Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Class Novice (3)
Jack Nixon Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Joshua Bywater TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Lucas Whittle Koryo United Kingdom United Kingdom
Children male -40 kg (1)
Class Novice (1)
Noah Clark Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -44 kg (4)
Class Advanced (2)
HAMAAD AFZAL Momentum Great Britain Great Britain
Riley Burton Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
Daanish Kashif SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Matthew Ayris Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -48 kg (2)
Class Novice (2)
Orlando Guri (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SAMUEL KEALEY TDO TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (1)
Class Advanced (1)
Jocelyn Pepper Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (1)
Class Advanced (1)
NOOR RIAZ Momentum Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (3)
Class Advanced (2)
Jia Gosrani Wild Tiger TKD England England
ZAINA RIAZ Momentum Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
MAISIE SHINKS-JONES l/pool (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (5)
Class Advanced (3)
Ebony Burton Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Lillie Dinsley TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Tillie WILSON Cumbria Taekwondo England England
Class Novice (2)
EILIDH GOODFELLOW Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Heidi McGuinness l/pool (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (3)
Class Advanced (3)
Demi Baez-Arranz / SK (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
POPPY WICKENS Chi Taekwondo England England
SIOBHAN COE Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (4)
Class Advanced (1)
Amy Lambert QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
FRANKIE STANDERING Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Milly Carling TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Poppy Walker-Brown (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (1)
Class Advanced (1)
Ella Bell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (1)
Class Advanced (1)
KAILA SLOAN Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (4)
Class Advanced (3)
Sonny Sweeting TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Zar Torley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
sonny mason Koryo United Kingdom United Kingdom
Class Novice (1)
lee Standering Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Cadets male -37 kg (2)
Class Advanced (2)
CHARLIE JOHNSON QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Harrison Hughes-black Koryo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -41 kg (9)
Class Advanced (4)
Blake Kirk (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cody Glen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
NOAH DUFFIN TDO TKD Great Britain Great Britain
Samuel Evans Koryo United Kingdom United Kingdom
Class Novice (5)
Brandon Alboladora Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
ETHAN BALDWIN Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
JOE NIXON Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Jacob Paton TDO TKD Great Britain Great Britain
Louis Bell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (7)
Class Advanced (4)
ADAM GARBUTT Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Eden Mulholland (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Ethan Crossland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Niko Baez-Arranz / SK (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Albie Stamp Cumbria Taekwondo England England
Harry Wilson Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Henry Longthorne TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -49 kg (3)
Class Advanced (3)
JOCOB MURRAY Koryo United Kingdom United Kingdom
OLLIE LITTLE Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Zachariah Haynes (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (2)
Class Advanced (2)
Karan Landa (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
XANDER CRAVEN-SMITH QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (3)
Class Advanced (1)
Finley Smith Cumbria Taekwondo England England
Class Novice (2)
Jaidyn Livesey SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Oliver Slack Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (2)
Class Advanced (1)
Max Cartwright Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Daniel Dunn TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -65 kg (1)
Class Novice (1)
Faiz Kashif SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male +65 kg (1)
Class Novice (1)
Jakub Golda Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Juniors male -48 kg (4)
Class All grades (4)
Alfie Hall (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
JORDAN HORSWELL Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Jake Clayphon Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Lennon Thompson (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (6)
Class All grades (6)
Ethan Kirk (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jack Dixon Cumbria Taekwondo England England
John Descartin (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Josh Rayns (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
LEE HORSWELL Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Safdar Malik / SK (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (8)
Class All grades (8)
Alex Hogg Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Dylan Cairns TDO TKD Great Britain Great Britain
Harry Westmorland SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
IAN SOUZA TDO TKD Great Britain Great Britain
Kevin Booth Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Logan Hopkins QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rhys Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Riley Pettigrew Cumbria Taekwondo England England
Juniors male -73 kg (4)
Class All grades (4)
Finn Labong Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
KEEGAN PARSONS QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Oakley Wright (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Zak Angell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male +73 kg (2)
Class All grades (2)
Logan Miller TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Ryder Craven-Smith QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (4)
Class All grades (4)
Danika Alboladora Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Emily Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Megan Hayhurst QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
NIAMH BARCLAY Momentum Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (4)
Class All grades (4)
AVA BETT Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
MADISON LANCASTER TDO TKD Great Britain Great Britain
Sam Janolino (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Teigan Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (3)
Class All grades (3)
Katie Simpson TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
REBECCA BATTISTA QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ruby Lee l/pool (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female +63 kg (2)
Class All grades (2)
Anais Errington TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Ella Whittle Koryo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (2)
Class All grades (2)
Clare Mulhern Momentum Great Britain Great Britain
Fong Hei Law Momentum Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (4)
Class All grades (4)
KIRSTY MARSHALL Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Laura MacDougall Momentum Great Britain Great Britain
MOLLY WOODASS Koryo United Kingdom United Kingdom
Zoi Moir Momentum Great Britain Great Britain
Seniors female +67 kg (1)
Class All grades (1)
Anais Errington TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (2)
Class All grades (2)
HARLEY HARBISHER Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Lee Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (4)
Class All grades (4)
Aslan Lbzo TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Daniel Brown (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Dylan Ravenscraft (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Matthew Howell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors male -80 kg (3)
Class All grades (3)
Alfie Walker (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Kwan Ho Chan Momentum Great Britain Great Britain
Oakley Wright (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors male +80 kg (1)
Class All grades (1)
Daniel Mcgeoghan Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Veterans male +80 kg (1)
Class All grades (1)
Yamikani Guba TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain