Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

ULTIMATE SUMMER CHAMPIONSHIPS 2022

  • Tournament dates
  • 21 August 2022
  • Deadline
  • 12 August 2022
  • Competitors
  • 198 / 195
  • Location
  • BARNSLEY METRODOME
  • S70 1AN
  • Queens Road, Barnsley, South Yorkshire
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO OUR ADMIN TEAM (adminuk@ma-regonline.com) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED.


PLAYER WITHDRAWALS - REQUESTS TO REMOVE PLAYERS FROM THE EVENT WILL ONLY BE ACCEPTED USING THE FORM WHICH CAN BE DOWNLOADED FROM THE EVENT PAGE. THE FORM MUST BE FULLY COMPLETED AND RETURNED TO adminuk@ma-regonline.com PLEASE NOTE THAT CHANGING PLAYER NAMES TO "delete" OR "remove payer" OR SIMILAR WILL NOT BE ACCEPTED AND IF THE REMOVAL REQUEST IS NOT COMPLETED THE FULL ENTRY FEE WILL BE PAYABLE BY THE TEAM IF SPACES REMAIN UNDER THE TEAM NAME AT DEADLINE EVEN IF THE PLAYER IS NOT NAMED

PLEASE NOTE - TEAMS MAY WITHDRAW PLAYERS UP TO AND INCLUDING 15th JULY. AFTER THIS TIME PLAYERS MAY ONLY BE REMOVED WITH THE AUTHORISATION OF THE EVENT HOSTS AND A £10.00 ADMINISTRATION FEE WILL BE PAYABLE

Downloads

ULTIMATE SUMMER CHAMPS - REQUEST TO REMOVE PLAYERS FROM THE EVENTULTIMATE SUMMER CHAMPS - REQUEST TO REMOVE PLAYERS FROM THE EVENT
ULTIMATE SUMMER CHAMPS WAITING LISTULTIMATE SUMMER CHAMPS WAITING LIST
Ultimate Summer Champs 2022Ultimate Summer Champs 2022

Competitors (198)

Pee Wee female -22 kg (1)
Class B (1)
Chloe Bliss Passion Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -24 kg (2)
Class B (2)
Durga Shenoy Wessex Taekwondo Association England England
Ocean Macreath Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Pee Wee female -26 kg (2)
Class B (2)
Eliot Craven-Smith QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Midnight Brunskill TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee female +26 kg (4)
Class B (4)
Elizabeth Lewis-Brown Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
Erin Beedham Team Ultimate Great Britain Great Britain
Ruby Lou Bellis Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Tazneem Ebrahim Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -20 kg (1)
Class B (1)
Zachary Kingsley Passion Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (3)
Class B (3)
HARRY FREE Roar taekwondo GB England England
Riaan Gosrani Wild Tiger TKD England England
SAM LEFEVRE Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -24 kg (1)
Class B (1)
Lowe Lim Chi Taekwondo England England
Pee Wee male +26 kg (3)
Class A (1)
CHARLIE MICKLETHWAIT Roar taekwondo GB England England
Class B (2)
Billy Ray Webb Team Ultimate Great Britain Great Britain
Gabriel Sawyer Team Ultimate Great Britain Great Britain
Children female -24 kg (2)
Class A (1)
Mili Bhandal Peace TKD academy England England
Class B (1)
Gabriella pettigrew Cumbria Taekwondo England England
Children female -26 kg (1)
Class B (1)
Isla Jones Team Ultimate Great Britain Great Britain
Children female -29 kg (3)
Class A (1)
Betsy Walker QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Amelia Dooley Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Mollie Mcnally Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Children female -32 kg (1)
Class A (1)
Lily Hardy Team Ultimate Great Britain Great Britain
Children female -36 kg (1)
Class A (1)
GEORGIA-HANNAH AINSWORTH-HARE Roar taekwondo GB England England
Children female -40 kg (1)
Class B (1)
Mya Lightley SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female -44 kg (1)
Class B (1)
Mia Lambert Team Ultimate Great Britain Great Britain
Children female -48 kg (3)
Class B (3)
Eleanor Awudu Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Lexi Sherriff SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mia Atkinson Cumbria Taekwondo England England
Children female +48 kg (2)
Class B (2)
Kyla Elson Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Olivia Davis Cumbria Taekwondo England England
Children male -24 kg (3)
Class B (3)
Eton Oxley Focus Taekwondo England England
JAYDEN STEPHENS Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Tyler Smith WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male -26 kg (4)
Class A (1)
Muhammad azaan Aslami Peace TKD academy England England
Class B (3)
Isabella Bonar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Sebastian Smith Wessex Taekwondo Association England England
Sydney Petit Wessex Taekwondo Association England England
Children male -29 kg (7)
Class B (7)
Finley Lamour Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Fraser Sweeting TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Frederick Smith Wessex Taekwondo Association England England
HARRI McBURNLEY Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Hugo Hunter QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jake Jones Team Ultimate Great Britain Great Britain
Noah Doherty Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Children male -32 kg (8)
Class B (8)
ISAAC LEFEVRE Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
JOSPEH LEFEVRE Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
LOUIE LAZENBY-WOOD Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
McKenzie Grieg Team Ultimate Great Britain Great Britain
Noah Harrison Team Ultimate Great Britain Great Britain
Raihaan Hussain QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rex Ting Chung Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Rocio Chung Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Children male -36 kg (5)
Class A (3)
Anthony Simpson Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
ROCCO HARBISHER Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
ROSTAM SADIQI London Taekwondo Warrirors England England
Class B (2)
Kajus Selickis Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Luis Harrison Team Ultimate Great Britain Great Britain
Children male -40 kg (3)
Class A (2)
Khalid Ahmed LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
MUZZAMIL SAYD London Taekwondo Warrirors England England
Class B (1)
Matas Barisauskas Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Children male -44 kg (3)
Class A (2)
Ali Asef Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
MUHAMMAD UMAIR Roar taekwondo GB England England
Class B (1)
Dara Stroud Wessex Taekwondo Association England England
Children male +48 kg (1)
Class A (1)
Sam Fisher Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (1)
Class B (1)
Scarlett Graham WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (2)
Class A (1)
Isabella Lodge QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
LOWIN LIM Chi Taekwondo England England
Cadets female -37 kg (1)
Class A (1)
Jia Gosrani Wild Tiger TKD England England
Cadets female -44 kg (2)
Class A (2)
Lamise Laila Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Poppy Wickens Chi Taekwondo England England
Cadets female -47 kg (2)
Class A (2)
Bobbie Leech QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lily Kingsley Passion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (5)
Class A (3)
Isabella Longden Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Mia Cribbens Cumbria Taekwondo England England
Paige Vincent Wessex Taekwondo Association England England
Class B (2)
FRANKIE STANDRING Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Milly Carling TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (3)
Class A (2)
Grace Booth Team Ultimate Great Britain Great Britain
STAR ACTIVE LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (1)
Rosemarie Akwanya WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female +59 kg (2)
Class A (2)
Lucie Roberts Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Matilda Owen Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (9)
Class A (4)
JOHN TRUJILLO Roar taekwondo GB England England
MOHAMMAD YUSUF SHAKER LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Sonny Sweeting TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
ZHAOKI ZHANG Roar taekwondo GB England England
Class B (5)
LEE STANDERING Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Nathan Jennings WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nathan Keegan WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Noah Graham WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shaun Carlyle WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (3)
Class A (1)
oliver morris Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
Class B (2)
JOSEPH DAVIS (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
Noah Swift Focus Taekwondo England England
Cadets male -41 kg (7)
Class A (3)
George Gill QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Samuel Leah Wessex Taekwondo Association England England
Tyler Doherty Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
Henry Harris Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Leon Goldson Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Max Stokes Wessex Taekwondo Association England England
Zac Derbyshire Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets male -45 kg (6)
Class A (5)
Adam Saleem QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ethan Crossland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Muhammad habil Aslami Peace TKD academy England England
Xander Craven-Smith QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Yacob Abdi LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (1)
Albie Stamp Cumbria Taekwondo England England
Cadets male -49 kg (5)
Class A (3)
Aden O'Loughlin Wessex Taekwondo Association England England
David Bonar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Ollie Little Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Harry Wilson Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
James Jeory Cumbria Taekwondo England England
Cadets male -53 kg (4)
Class A (2)
Alfie Sykes Team Ultimate Great Britain Great Britain
SOHRAB SADIQI London Taekwondo Warrirors England England
Class B (2)
Hasnain Riaz QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ronan Woodhead Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (6)
Class A (2)
Muhammad razwan Aslami Peace TKD academy England England
Reuben Lazenby-wood Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
Jaidyn Livesey SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jayden Grieg Team Ultimate Great Britain Great Britain
Louis Grieg Team Ultimate Great Britain Great Britain
Thomas Wright Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (3)
Class A (1)
MYRONAS MYRIDAKIS LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (2)
Daniel Dunn TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Emilis Vilsons Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
ERMIS MYRIDAKIS LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male +65 kg (2)
Class A (2)
MUHAMMAD ARSALAN UMAIR Roar taekwondo GB England England
PARTH TEWARI London Taekwondo Warrirors England England
Juniors male -45 kg (3)
Class A (3)
Arjun singh Bhandal Peace TKD academy England England
Ethan Rowlands Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jayden Elson Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Juniors male -55 kg (5)
Class A (4)
DARIUS SYED London Taekwondo Warrirors England England
Dylan Bonney Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jack Dixon Cumbria Taekwondo England England
Luke Percival Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
MARIANO GOMEZ (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
Juniors male -59 kg (3)
Class A (3)
Ben Harrison Wessex Taekwondo Association England England
Ellis Simpson Focus Taekwondo England England
HASHIM ABDULKADER London Taekwondo Warrirors England England
Juniors male -63 kg (3)
Class A (3)
Harry Westmorland SUMMERLANDS TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mason Kelly Focus Taekwondo England England
Thomas Hill Focus Taekwondo England England
Juniors male -68 kg (2)
Class A (2)
AHMED RASHED AMINI LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Riley Pettigrew Cumbria Taekwondo England England
Juniors male -73 kg (2)
Class A (2)
HARIS KHALID London Taekwondo Warrirors England England
Owen Wraight Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Juniors male -78 kg (2)
Class A (1)
Mohammad Akeel QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
Ellis Wallace Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Leo Creasy Team Ultimate Great Britain Great Britain
Logan Miller TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (3)
Class A (2)
Anna Prystupa-Davies Wessex Taekwondo Association England England
Millie Dooley Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
CHARLIZE BOOTH (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
Juniors female -52 kg (2)
Class A (2)
Elaine Hussey Team Ultimate Great Britain Great Britain
Sienna Longden Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (2)
Class A (2)
Niamh Ryan Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Ellison-Boo Oxley Focus Taekwondo England England
Juniors female -59 kg (2)
Class A (2)
Molly Udal-williams Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Tianna KLaric Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (4)
Class A (4)
Hanna Siddiqui Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Honey Bowman-Snape Team Ultimate Great Britain Great Britain
Rebecca Battista QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shauna McKay Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Courtney Kramoh Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (2)
Class A (1)
Esther Linsell-Fraser Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Anna Vasdari QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (1)
Class A (1)
ALISHA PATEL LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (3)
Class A (3)
Latisha Garbett Team Ultimate Great Britain Great Britain
Millie Scholes Team Ultimate Great Britain Great Britain
TIA MLINARIC Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (2)
Class A (2)
Fawzia Rahimi LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Katie Silverwood QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
KATE HAMBLETON (WTA) ALL STARS TKD England England
Seniors female +73 kg (2)
Class A (2)
Amy Bone TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Sam Bowen Team Ultimate Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (3)
Class A (3)
HARLEY HARBISHER Coulby Sport United Kingdom United Kingdom
Joshua Long TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
KRIYA PAHIMNA (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
Seniors male -63 kg (5)
Class A (4)
Emilio Garcia Cambridge University Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Henry Wilkinson Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
Imran Ali LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Jamie Mcintosh Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Rahul Sharma London Taekwondo Warrirors England England
Seniors male -68 kg (3)
Class A (3)
Christopher Cocker Focus Taekwondo England England
Esrom Neyi LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Henry Watkinson Unite Martial Arts United Kingdom United Kingdom
Seniors male -74 kg (3)
Class A (3)
Ciaran McGovern TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
RASHED ABDULKADER London Taekwondo Warrirors England England
Thandukukhanya DLAMINI Wessex Taekwondo Association England England
Seniors male -80 kg (3)
Class A (1)
KHALIL ASAAF LONDON TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (2)
JESSE DAVIS (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
Stephen Suman Nathan London Taekwondo Warrirors England England
Seniors male -87 kg (2)
Class A (1)
Owen Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
Robert Dooley Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Seniors male +87 kg (1)
Class B (1)
JULIAN NGUYEN London Taekwondo Warrirors England England
Veterans male +80 kg (1)
Class A (1)
Yamikani Guba TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain