Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2ND LANARKSHIRE OPEN KYORUGI CHAMPIONSHIPS

  • Tournament dates
  • 2 February 2020
  • Deadline
  • 24 January 2020
  • Competitors
  • 199 / 200
  • Location
  • Wishaw Sports Centre
  • ML2 0HQ
  • Alexander Street, Wishaw
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED

Downloads

2020 Lanarkshire Open Championships_optimize2020 Lanarkshire Open Championships_optimize
BLANK WAITING LISTBLANK WAITING LIST

Results

LANARKSHIRE OPEN CHAMPS - INDIVIDUAL RESULTSLANARKSHIRE OPEN CHAMPS - INDIVIDUAL RESULTS
LANARKSHIRE OPEN CHAMPS - FINAL TEAM RANKINGLANARKSHIRE OPEN CHAMPS - FINAL TEAM RANKING
LANARKSHIRE OPEN - DRAWSHEETS WITH RESULTSLANARKSHIRE OPEN - DRAWSHEETS WITH RESULTS

Competitors (199)

Pee Wee female -20 kg (5)
Class All grades (5)
Brooke Russell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Dahlia Charlotte Grant CMS Academy England England
Ebony Fry Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Gabriella Pettigrew Cumbria Taekwondo England England
MOLLIE SUTHERLAND FOCUS TKD Scotland Scotland
Pee Wee female +26 kg (1)
Class All grades (1)
Kitty Wilson Cumbria Taekwondo England England
Pee Wee male -18 kg (1)
Class All grades (1)
Adam Udall Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (2)
Class All grades (2)
CALEB SUTHERLAND FOCUS TKD Scotland Scotland
Ciaran Quinn Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (2)
Class All grades (2)
Finlay Scrimgour Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Hadriel Guedes Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -24 kg (6)
Class All grades (6)
Alex Wallace Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Alfie Ross Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Callum McLeod Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Dawud Ahmad Momentum Great Britain Great Britain
Jake Jones (JJ) Team Ultimate Great Britain Great Britain
William Pepper Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -26 kg (4)
Class All grades (4)
Adam McPhillie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Darragh Wardlaw Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Jake Ross Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jayden-Taonga Chaplin Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Pee Wee male +26 kg (3)
Class All grades (3)
Jayden Simpson-Kidd (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Lewis Deans Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Liam Thorburn Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Children female -24 kg (2)
Class B (2)
Imogen Yarrow Team Ultimate Great Britain Great Britain
jocelyn Pepper Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children female -26 kg (2)
Class B (2)
Natasha Bowes TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Oran Wardlaw Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Children female -29 kg (7)
Class A (1)
Elizabeth Adamsons Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (6)
Caitlin Quinn Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Ikrah Hussein (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Mya Lightley Cumbria Taekwondo England England
Sophia Bett Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Sophie Taylor Panthers TKD Ashbourne Ireland Ireland
Tillie Wilson Cumbria Taekwondo England England
Children female -32 kg (3)
Class B (3)
Abigail Scrimgour Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Amelia Hird (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Hollie White Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Children female -36 kg (3)
Class A (1)
Teagan Bingham Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (2)
Mia Atkinson Cumbria Taekwondo England England
Vera Kennedy Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Children female -44 kg (1)
Class B (1)
Maya Stopford Cumbria Taekwondo England England
Children female -48 kg (1)
Class B (1)
Isobel McDonald WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female +48 kg (2)
Class B (2)
Katrina Binns Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Lucia Akwanya WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male -24 kg (4)
Class A (1)
Sonny Mason Koryo United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Aadi Furness Team Ultimate Great Britain Great Britain
Kerr Martin Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Simervir Hara Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Children male -26 kg (5)
Class A (1)
Euan Fyffe-Noble Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (4)
Arthur Wray ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Lucas Ballantyne Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Tyler Spink Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Zack Karim (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Children male -29 kg (12)
Class A (2)
Cody Glen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Hamaad Afzal Momentum Great Britain Great Britain
Class B (10)
Aaron McBride Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Caden White (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Dean Johnston Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Devin Quinn Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
FINLEY STRAKER Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Hanson Guedes Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Harrison Hughes-black Koryo United Kingdom United Kingdom
Samuel Evans Koryo United Kingdom United Kingdom
San Kang Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Stanley Hurst WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male -32 kg (6)
Class B (6)
Benjamin STRAKER Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Jamie Minnis Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Kayden Paton Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Lewis Campbell Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Lucas Whittle Koryo United Kingdom United Kingdom
Miller McBride Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Children male -36 kg (3)
Class A (2)
JAMES BOLLANDS Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Matthew Bell Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Daniel Fairbank Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -40 kg (1)
Class B (1)
Michael MacNeil Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Children male -44 kg (3)
Class A (2)
Finlay Smith Cumbria Taekwondo England England
Kaden Miller TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
Mark MacNeil Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Children male -48 kg (3)
Class A (1)
Miles Heslop Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Class B (2)
McKenzie Cook Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Nathan Lambe Panthers TKD Ashbourne Ireland Ireland
Cadets female -33 kg (4)
Class A (2)
Gina Bene-Hamill (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Siobhan Coe Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Eleanor Brown Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
NICOLE KELLY Junsa TKD Ireland Ireland
Cadets female -37 kg (2)
Class A (2)
Niamh Barclay Momentum Great Britain Great Britain
Teigan Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (3)
Class A (3)
Ava Bett Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Iona Craig Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Kayla White Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (4)
Class A (3)
Aishvir Hara Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Amelia Hawkins TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Olivia Armstrong WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
Holly Goutcher Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (2)
Class A (1)
Ella Whittle Koryo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Milly Carling TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (4)
Class A (2)
Darcy Barr Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Neve McPhillie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Class B (2)
Halimah Patel Momentum Great Britain Great Britain
Kaila Sloan Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (2)
Class A (2)
Anusha Butt Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Honey Bowman-Snape Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (1)
Class B (1)
Rosa Akwanya WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (7)
Class A (4)
AARON BANYON Legacy Taekwondo England England
ALEX WILKINSON Team Ultimate Great Britain Great Britain
Joe Easton Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jordan Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Jake Clayphon Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
John Quinn Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Yahya Ahmad Momentum Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (4)
Class A (4)
Aidan Clark-Horgan (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
CHARLIE SUTHERLAND FOCUS TKD Scotland Scotland
Lennon Thompson (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Rayhaan Khan (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (7)
Class A (6)
Euan Robinson ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Jamal Livesey (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Kevin Booth WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lucas Anderson Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Muhammad Ejaz (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Rhys Fyffe-Noble Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
Charlie Lockyer ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Cadets male -45 kg (6)
Class A (6)
Alex Hogg Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Ben Hudson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Jack Dixon Cumbria Taekwondo England England
James Hayes WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Max Cartwright Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Tyler Heslop Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Cadets male -49 kg (6)
Class A (5)
Eamom Kennedy Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Josh Fullerton Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Lincoln Littler WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
RHYS TURNER Team Ultimate Great Britain Great Britain
Zack Ross Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Riley Pettigrew Cumbria Taekwondo England England
Cadets male -53 kg (2)
Class A (1)
Harry Westmorland Cumbria Taekwondo England England
Class B (1)
Michael McMahon Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (1)
Class A (1)
Logan Simpson Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (1)
Class B (1)
Logan Miller TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Juniors male -45 kg (3)
Class A (3)
Aidan Bowes TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Ben Dreaves WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lee Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (2)
Class A (2)
Adil Bhatti (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jacob Wishart WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (1)
Class A (1)
Harry Mallinson Koryo United Kingdom United Kingdom
Juniors male -59 kg (1)
Class A (1)
Rhys Hay Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
JACOB SUTHERLAND FOCUS TKD Scotland Scotland
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Danyaal Butt Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Elouise Murray Team Ultimate Great Britain Great Britain
Emily Gough Team Ultimate Great Britain Great Britain
Neve Hogg Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (2)
Class A (2)
Gracie Mcloughlin (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Rachel Cringles Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (2)
Class A (2)
Morgan Hammond Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Sara Zulfiqar (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
ADELE WILLIAMSON FOCUS TKD Scotland Scotland
Morgan Curtis Koryo United Kingdom United Kingdom
Juniors female -68 kg (2)
Class A (2)
Chloe Fullerton Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Kendall Aldridge-Murphy WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (1)
Class B (1)
Rebecca Goutcher Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
EMILY GOUGH Team Ultimate Great Britain Great Britain
Elisha Shaw Momentum Great Britain Great Britain
Hannah Smith Celtic Taekwondo Santry Ireland Ireland
Seniors female -53 kg (5)
Class A (5)
Aneila Afsar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Rachel Cringle Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Sara Zulfiqar (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Tegan O'may Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Tia Mlinaric Koryo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (4)
Class A (4)
Erin Shaw Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Lucy Rowe ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Nicole Kashouli Momentum Great Britain Great Britain
Paigan Avery Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (3)
Class A (3)
Kendall Aldridge-Murphy WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kirsty Marshall Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Shannon Brawley Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
Ciar Gallagher Team Ultimate Great Britain Great Britain
EMILY SUTHERLAND FOCUS TKD Scotland Scotland
Seniors female +73 kg (2)
Class A (1)
Taylor Curtis Koryo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Imogen Wright WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (2)
Class A (2)
Andrew Hicks Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
John Jospeh Paterson Momentum Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (1)
Class A (1)
Paul Horsley Koryo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -63 kg (4)
Class B (4)
Andrew McRoberts Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
James Reynolds Alba Taekwondo Scotland Scotland
Robert Bennie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Scott Phizacklea Cumbria Taekwondo England England
Seniors male -68 kg (2)
Class A (2)
Ciaran McGovern TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Marc Rivett Momentum Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (3)
Class A (1)
Mark Bennett Cumbria Taekwondo England England
Class B (2)
Kamen Marshall Cumbria Taekwondo England England
Manus McColgan Alba Taekwondo Scotland Scotland
Seniors male +87 kg (2)
Class A (2)
Daniel McGeoghan Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
LUKAS SUPRAGONAS Legacy Taekwondo England England
Veterans female -57 kg (3)
Class A (3)
Dawn Newall Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Deona Mei Lam Chan Royal Navy Royal Marine Martial Arts Association United Kingdom United Kingdom
Rachel Wray ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Veterans female -67 kg (1)
Class B (1)
Heather Goutcher Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Veterans male -80 kg (2)
Class A (2)
Colin Smyth Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Keith Bennett Cumbria Taekwondo England England
Veterans male +80 kg (1)
Class A (1)
Yamikani Guba TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain