Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

OPEN DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN WEST 2020

  • Tournament dates
  • 1 February 2020
  • Deadline
  • 25 January 2020
  • Competitors
  • 257 / 350
  • Location
  • Roelofarendsveen
  • Netherlands Netherlands

Downloads

OPEN DISTRICT KAMPIOENSCHAPPEN WEST 2020OPEN DISTRICT KAMPIOENSCHAPPEN WEST 2020

Results

TEAM RESULTATEN TEAM RESULTATEN
RESULTATENRESULTATEN

Competitors (257)

Pupils female -21 kg (2)
Class C (2)
Luna van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Maisam Boulakhrif TC Soekandar Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (1)
Class C (1)
Fikra Zinoune Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (3)
Class C (3)
Iclal Ozdemir Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Walaaya el Jafoufi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
yasmin ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (3)
Class C (3)
Anvi Behari TC Soekandar Netherlands Netherlands
Helena Borgmeijer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Maysan Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (2)
Class C (2)
Manal Barkani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Miriam Essakkati TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (4)
Class C (4)
Ahmet Gumus Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ethan Tjin A Lien TC Soekandar Netherlands Netherlands
Rishay Soekha TC Soekandar Netherlands Netherlands
Torre Goethals HTA Belgium Belgium
Pupils male -24 kg (4)
Class C (4)
Ilyas Afnnich Flevokick Netherlands Netherlands
Rohan Soekha TC Soekandar Netherlands Netherlands
Salaheddine Akhiat TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
nail zerourou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (7)
Class C (7)
Ilias Ballah Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Johan Bakker TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Manuel Swerts TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Milan Mikunda Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Rayan Mellah Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sami Lachhab TC Soekandar Netherlands Netherlands
Yasin Zourakhti Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (5)
Class C (5)
Bilal Mohamed Shirwa Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Boyd Rijnbeek Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Ilyas Assouwlaymani TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Louey Zerourou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mehdi Ben Lahmam Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (5)
Class B (1)
Daniel Verheggen American Fitness Netherlands Netherlands
Class C (4)
Imran Bouazzaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Levi Stijnen TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Tuur Verstegen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Yasin El Ghali Flevokick Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (4)
Class C (4)
Marwan el Hadouchi Flevokick Netherlands Netherlands
Miguel Coutinho Taekwondoschool van Esch Netherlands Netherlands
Myrow ten Have TC Soekandar Netherlands Netherlands
Noah Platteel Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (2)
Class B (2)
Joy van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Kornelia Jedra Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (12)
Class B (3)
Anne Buijs TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jaslyn ten Have TC Soekandar Netherlands Netherlands
Ryanne Aeon Orquiza Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (9)
Amani Mellah Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Amelie Claes HTA Belgium Belgium
Maleyka Mammadov Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Safia Bouassa Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sanae Boulakhrif TC Soekandar Netherlands Netherlands
Saniya Karia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Selin Feyimoglu Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yara Rijnbeek Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Zeliha Balaban Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (12)
Class B (1)
Djuna Mulder Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Class C (11)
Angel Botman TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Feline Roozendaal TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Irene Polychronakis TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Meryam Charaa Ouallal Flevokick Netherlands Netherlands
Meryam Ibn Elkadi Riekebbe Netherlands Netherlands
Mirthe Vrisekoop TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Polina Apanas Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rehane Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
Roukaya Bakkali Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Tasnim Souissi Riekebbe Netherlands Netherlands
Viktorija Bergmane Riekebbe Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (8)
Class B (1)
Helin Onal American Fitness Netherlands Netherlands
Class C (7)
Btissam Afnnich Flevokick Netherlands Netherlands
Firdaous Bada Riekebbe Netherlands Netherlands
Laila Boushaba Flevokick Netherlands Netherlands
Marwa Zeiliji TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Roksana Raszka Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Sara Ibrahim Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
kasandra kasperidus Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (1)
Class C (1)
Jiya Mahabali Taekwondoschool van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (4)
Class C (4)
IKRAM IDRISSI Ata Olympic Netherlands Netherlands
Ma Boulakssour Riekebbe Netherlands Netherlands
Megan strijk TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
TALIA YALDIZ Ata Olympic Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (1)
Class C (1)
Romaissa Ben Lahmam Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (9)
Class B (2)
Nathan Londt Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Rahat Sahebdin TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (7)
ADNAN AKALAI Ata Olympic Netherlands Netherlands
Bram Peeters HTA Belgium Belgium
Guideon Swerts TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Ho Yin Tang Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Kiran Kewal TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Viren Mahabali Taekwondoschool van Esch Netherlands Netherlands
Wouter Bergheanu Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (13)
Class B (5)
Ayman Oukhattou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Imrane Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
MOUHCINE AKALAI Ata Olympic Netherlands Netherlands
Mitch Vrielink Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Rayane El Arkoubi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (8)
Jorrit Schepen TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Julien Muringen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Kayra Akol Flevokick Netherlands Netherlands
Leon Keersmaekers HTA Belgium Belgium
Leroy Van Vliet Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Lukas Verwimp HTA Belgium Belgium
Samuel Mast Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Zayd Ghezaoui American Fitness Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (11)
Class B (4)
Gianno Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jeremy Boddendijk Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Naoufal Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tobias Aktan Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (7)
Abdelawwal El Jafoufi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Abdeljabbar Magha Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Dominik Staskiewicz TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Rayane Safouane Ben Lahmam Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sebastiaan Gouw TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Tugra Yogurtcu Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Tyler Isabella Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (6)
Class A (1)
Nikayi Engelman Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (2)
Quanyi Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Yassin Koubaa Kharraz TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (3)
Adam Bouhout Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Anregelo Puncho Isenia Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Magomed Amin Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (6)
Class B (3)
Liam Maasland Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Rayyaan Kermo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yahya Akatbach TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (3)
Aarush Jainath Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Dick Vermeeren Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Felix Paans Yag Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class C (2)
Ezdien Elorufi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Liam Kuiper TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (2)
Class B (1)
Basya Melcherts TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (1)
Kika Schussel Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (5)
Class A (1)
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Class B (4)
Anastasia Olde Keizer Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Marwa El Moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Meryam Chouho TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Zainab Yerrou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (4)
Class B (1)
Ninthe Roozendaal TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (3)
Anna de bruin TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Elif Ortabozkoyun Flevokick Netherlands Netherlands
Imane Elmesbahi El kadori TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (2)
Class A (1)
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Danielle Reijn Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (4)
Class A (1)
Britt Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (3)
IMANE IDRISSI Ata Olympic Netherlands Netherlands
Josephine Gouw TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Noura Oallal Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (7)
Class A (1)
Gaalisha Sahebdin TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (3)
Elise de bruin TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Nergiz Ahajgoune TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Noura Kaddouri Taekwondoschool van Esch Netherlands Netherlands
Class C (3)
Eva Keesom Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Julie van Antwerpen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Marwa Radi Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (4)
Class A (1)
July Mahabir SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (1)
Sara Shahrokhi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (2)
NOUR BOUHLAL Ata Olympic Netherlands Netherlands
Wafae Idihya Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (4)
Class B (2)
Victoria Vitanov Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yasmine Elmessaoudi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ciana Serhalay TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Maryam El Hadouchi Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (3)
Class B (3)
Aiden Lommers Taekwondoschool van Esch Netherlands Netherlands
Jaydi de Laat Taekwondoschool van Esch Netherlands Netherlands
Noeella van Dams Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (2)
Class A (2)
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Reyhaan Sahebdin TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (3)
Class A (1)
Dion Lalai SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (2)
Adam Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Shine MOHUNLOL Ata Olympic Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (4)
Class A (2)
Jayden Setrodipo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sam Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Davey Borst TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Dylan Teunissen Taekwondoschool van Esch Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (9)
Class A (3)
Alpay Ferad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sheg la Sim Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Siddarth Kumar SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (3)
Sjoerd van der Meer Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Tristan Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Xyando Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Class C (3)
Cas Ouwekerk TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Tamir Bouaissaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yassine Elmansori Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (8)
Class A (3)
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (3)
Daniel Pourriahi Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Jamie Kuiper TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Justin Bongsodipo Taekwondoschool van Esch Netherlands Netherlands
Class C (2)
Naoufal Boulakhrif TC Soekandar Netherlands Netherlands
Quinten Van Boven HTA Belgium Belgium
Cadets male -53 kg (7)
Class A (1)
Jayden londt Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class B (3)
Kaj Mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
MOHAMED AKALAI Ata Olympic Netherlands Netherlands
soulaiman Essakkati TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Class C (3)
Jaber Smaal Flevokick Netherlands Netherlands
Mahdi Almarei Riekebbe Netherlands Netherlands
Vitalij Apanas Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (8)
Class A (8)
Ranesh Laldjising Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Roy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Yassine Essakkati TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Yusuf Celen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (4)
Class A (3)
KHALIL BOUDAAMACH Ata Olympic Netherlands Netherlands
Soufiane Boulahyan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Youssef Essakkati TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Jonah Besier Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (1)
Class C (1)
Alhasan Abdulrahman Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (2)
Class A (1)
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Alhussein Abdulrahman Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (2)
Class A (2)
Jesse Van Vulpen TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Shivan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (3)
Class A (3)
Charaf Rech Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (1)
Class C (1)
Raham Abdoel Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (1)
Class C (1)
Luuk mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (7)
Class A (4)
Dion Weidum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Robin van der Heide Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Class C (3)
FAROOQ AZIZI Ata Olympic Netherlands Netherlands
Massin Chaidar Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Mohamed Farsi Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (2)
Class A (2)
Amine Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cas Dirksen Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (1)
Class B (1)
Mick Straathof TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (1)
Class A (1)
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (3)
Class A (1)
Indi Rozema Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class B (2)
Jamila Dinmahomed SEONGONG Netherlands Netherlands
Maureen Stockmann TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
Amy Mink TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Sasja van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (2)
Class A (1)
ANVIT Anviti Ashita Ata Olympic Netherlands Netherlands
Class B (1)
Kinyi Tsui Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (5)
Class A (2)
Donna Bosland Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Monica Huisman Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class B (1)
Kelly Lau Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (2)
Samia Oulad-Eddib Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
fatemeh ghooshbeygizadeh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
Jeremiah Serhalay TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (3)
Class A (1)
Menno Vonk TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Class B (2)
Ilias Akoudad Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Nikay van der Woning Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (2)
Class A (2)
Fernando Cazarez-Marquez Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (4)
Class A (2)
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Gianni Mungra Ata Olympic Netherlands Netherlands
Class B (2)
Julian Haddu Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Mick Straathof TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (2)
Class A (2)
Boris van der Meer TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands
Sohail Madady Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (3)
Class A (3)
Aimad Akkabi Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Jeffrey Pol Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
otman el fasi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (2)
Class A (2)
Bryan Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg TS Marcel van der Poel Netherlands Netherlands