Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

SOUTH COAST CHAMPIONSHIPS 2022

  • Tournament dates
  • 1 October 2022
  • Deadline
  • 23 September 2022
  • Competitors
  • 190 / 190
  • Location
  • Testlands Hub
  • SO16 9FQ
  • Green Lane, Southampton, Hampshire
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO OUR ADMIN TEAM (adminuk@ma-regonline.com) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED.


PLAYER WITHDRAWALS - REQUESTS TO REMOVE PLAYERS FROM THE EVENT WILL ONLY BE ACCEPTED USING THE FORM WHICH CAN BE DOWNLOADED FROM THE EVENT PAGE. THE FORM MUST BE FULLY COMPLETED AND RETURNED TO adminuk@ma-regonline.com PLEASE NOTE THAT CHANGING PLAYER NAMES TO "delete" OR "remove payer" OR SIMILAR WILL NOT BE ACCEPTED AND IF THE REMOVAL REQUEST IS NOT COMPLETED THE FULL ENTRY FEE WILL BE PAYABLE BY THE TEAM IF SPACES REMAIN UNDER THE TEAM NAME AT DEADLINE EVEN IF THE PLAYER IS NOT NAMED

Downloads

SOUTH COAST CHAMPIONSHIPS 2022 WAITING LISTSOUTH COAST CHAMPIONSHIPS 2022 WAITING LIST
SOUTH COAST CHAMPS - REQUEST TO REMOVE PLAYERS FROM THE EVENTSOUTH COAST CHAMPS - REQUEST TO REMOVE PLAYERS FROM THE EVENT
South Coast Open 22 InfoSouth Coast Open 22 Info

Competitors (190)

Children female -26 kg (4)
Class Advanced (4)
Aisha Bakkar Biriye Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Mili Bhandal Peace TKD academy England England
Perdy Stenzel Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Tayyibah Aslami Peace TKD academy England England
Children female -29 kg (2)
Class Advanced (2)
Namyaa Singhal Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Sofia Amrani Hussain Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Children female -32 kg (1)
Class Advanced (1)
Dahlia Grant CMS Academy England England
Children female -44 kg (2)
Class Advanced (2)
IKRAH HUSSEIN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Salma Mohamud CMS Academy England England
Children male -26 kg (3)
Class Advanced (3)
Jamal Small JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Judah Joseph-Wilson Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Muhammad azaan Aslami Peace TKD academy England England
Children male -29 kg (2)
Class Advanced (2)
Atif Mansoor Peace TKD academy England England
Rayan Benzian- Regrag Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Children male -32 kg (5)
Class Advanced (5)
Hamza Elagami Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Hanchen Man Legacy Taekwondo England England
Reuben Heard Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
SHAUN LUCKY MBULAWA Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
tymon Maciazek Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
Children male -36 kg (3)
Class Advanced (3)
Alfie Maroney (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Mubeen Mansoor Peace TKD academy England England
ZACK KARIM (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Children male -40 kg (1)
Class Advanced (1)
Kenish Gurung ZMAA UK England England
Children male -44 kg (2)
Class Advanced (2)
Adriano Anzani Bluewave England England
Arush Tamang ZMAA UK England England
Children male -48 kg (1)
Class Advanced (1)
Mussa Ahmad Peace TKD academy England England
Cadets female -29 kg (7)
Class Advanced (7)
Estera Mohammed Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Lamise Laila Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Magdalena Gross-gibbs (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Rosa Johansen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Smilla Johansen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Sophia Borojerdi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Thia Lee Legacy Taekwondo England England
Cadets female -33 kg (2)
Class Advanced (2)
Ashieigh Castro FUSION TAEKWONDO England England
Poppy Kingsley Passion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (4)
Class Advanced (4)
Jia Gosrani Wild Tiger TKD England England
Paige Raynsford Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Salome Aude-Lange Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Skye Taylor Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (1)
Class Advanced (1)
HADIYA MOMINA (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (2)
Class Advanced (2)
Asta Johansen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Lily Kingsley Passion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (1)
Class Advanced (1)
Kenzi Gurung ZMAA UK England England
Cadets female -59 kg (1)
Class Advanced (1)
PRANISHA RANA STKDD England England
Cadets female +59 kg (3)
Class Advanced (3)
Hawa Ahmad Peace TKD academy England England
Jessie Lam FUSION TAEKWONDO England England
Veronika Sara O'Neill SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (15)
Class Advanced (15)
Adam Amrani Hussain Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Bryce Mateo Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Esher Benedicto Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Fabio Carvalho Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Izsiah Thomas Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jack Halstead Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Jakub Staniszewski Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Nikita Kuratau Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Noor Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Okacha Bouterfas Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Raif Jamil-Altafi GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shaan Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Shaan Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Yusuf Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Zaid Omar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (8)
Class Advanced (8)
Essa Sadler JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Ken Johnson Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Kevin Yeboah SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Nikesh Balakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Salman Fallata Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Tobias Baluch Legacy Taekwondo England England
Ubayd Mohamed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
oliver morris Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
Cadets male -41 kg (8)
Class Advanced (8)
Alastair Paguay-Stewart (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Enis Hysaj Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Fahim Ayan Malik GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Joseph Ramdas Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Kameel Warren FUSION TAEKWONDO England England
Manuel Grande Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Shahas Gurung ZMAA UK England England
Tamzide Mohamed GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (5)
Class Advanced (5)
Ajai Kandeepan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Marcus Miller Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Muhammad habil Aslami Peace TKD academy England England
Sakin Gurung ZMAA UK England England
yahia elagami Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -49 kg (2)
Class Advanced (2)
Antonio Buonaiuto Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Muhammad Ejaz (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (3)
Class Advanced (3)
Aarjit Gurung ZMAA UK England England
Santosh Gurung ZMAA UK England England
Shoaib Darabi Peace TKD academy England England
Cadets male -57 kg (1)
Class Advanced (1)
Muhammad Razwan Aslami Peace TKD academy England England
Cadets male -61 kg (1)
Class Advanced (1)
Jonathan Paduanelli Bluewave England England
Cadets male +65 kg (1)
Class Advanced (1)
Salah Mohamud CMS Academy England England
Juniors male -48 kg (9)
Class All grades (9)
Aaron Banyon Legacy Taekwondo England England
Arjun singh Bhandal Peace TKD academy England England
Ayman Qayum GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ethan Wilson (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Hamza Hussain JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Kevin Lahoora Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Konstantin Yuzefovich SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Martin Mindov Legacy Taekwondo England England
Matthew Meade GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (14)
Class All grades (14)
Adam Akrich Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Ahmad Al Baidhani Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Alex Wormald (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Daniel Carvalho Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Dexter Hackett Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Harshan Sethurajan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kado Bateman GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kajus Lukosenkinas Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Malachi Staveley GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Praveen Nimalraj GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shourya Bhutani GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tristan Scutaru Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Yanis Metiaz Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Yousef Benzian Regrag Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (7)
Class All grades (7)
Abisiek Gurung BTS Great Britain Great Britain
Adrian Wong Bluewave England England
Arigaran Chandramohan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Filipp Shatunovskii Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jack Rowley BTS Great Britain Great Britain
Maksymilian Slusarczyk Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Trishikanth Chandrakanthan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (1)
Class All grades (1)
Abdallah Grayson- Cadogan Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male +73 kg (1)
Class All grades (1)
Ken Monk BTS Great Britain Great Britain
Juniors female -44 kg (5)
Class All grades (5)
Chayanne Sadler JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Darcey Stenzel Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jena Al-Hashimi Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Umaymah Mohammed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Yasmin Amrani-Hussain Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Juniors female -55 kg (4)
Class All grades (4)
Amelie Read-Rieger (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Erin Hiett BTS Great Britain Great Britain
Nafisa Qureshi Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pippa Watt BTS Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (1)
Class All grades (1)
Connie Antoshko BTS Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (9)
Class All grades (9)
Andrea Lopez Candilio RED TAEKWONDO England England
Arinomena Randrianarisoa GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jeamy Navarro-Schrank BTS Great Britain Great Britain
Jena Al Hashimi Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Nasteeha Mahamed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Natalie Ananfo JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Saihra Abid GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shayanne Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Yan Chen JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (5)
Class All grades (5)
Adriana Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Elke Smit RED TAEKWONDO England England
Jaden Cullen BTS Great Britain Great Britain
Lija Budhathoki ZMAA UK England England
Maisie Phung ZMAA UK England England
Seniors female -67 kg (1)
Class All grades (1)
Samara Brown BTS Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (16)
Class All grades (16)
Adrian Ramsey JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Balesh Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Charles Chapman BTS Great Britain Great Britain
Charlie Sharp (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Faustas Zygmanta (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Hayden Corby BTS Great Britain Great Britain
Jude Wilson Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Lukas Supragonas Legacy Taekwondo England England
Omar Hussain JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Shahrukh Yousuf Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Shahzada Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Taim Othman Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Viroshan Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
george morcombe FUSION TAEKWONDO England England
jibreel malik Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Seniors male -68 kg (13)
Class All grades (13)
Ben Whitfield BTS Great Britain Great Britain
Dion Richardson GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Hamzah Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Michael Lam FUSION TAEKWONDO England England
Mujahid Baksh Bluewave England England
Ryan Richardson GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shaber Omar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Siddhanta Mall ZMAA UK England England
Stephen Vo FUSION TAEKWONDO England England
William Capp UCL United Kingdom United Kingdom
Zachary Kellaway (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
diego sotelo FUSION TAEKWONDO England England
Seniors male -80 kg (4)
Class All grades (4)
Christian Langridge UCL United Kingdom United Kingdom
Marcin Dabrowski JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Owen Sanders BTS Great Britain Great Britain
Sam Slocombe BTS Great Britain Great Britain
Seniors male +80 kg (3)
Class All grades (3)
Adam Harris BTS Great Britain Great Britain
Chris Webley Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Sajed Ammari UCL United Kingdom United Kingdom
Veterans female +67 kg (1)
Class All grades (1)
Sharon Monk BTS Great Britain Great Britain
Veterans male -68 kg (1)
Class All grades (1)
Shinji Ishigaki Narae Taekwondo England England
Veterans male -80 kg (2)
Class All grades (2)
Darin Waldock BTS Great Britain Great Britain
Troy Wright JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Veterans male +80 kg (2)
Class All grades (2)
Chris Webley Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Winston John (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England