Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

3rd WALES TKD INTERNATIONAL CHAMPIONSHIPS

  • Tournament dates
  • 9 July 2022
  • Deadline
  • 1 July 2022
  • Competitors
  • 291 / 320
  • Location
  • Sport Wales National Centre (Main Arena)
  • CF11 9SW
  • Sophia Gardens, Cardiff, South Wales
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO OUR ADMIN TEAM (adminuk@ma-regonline.com) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED.









20.06.2022 - IMPORTANT NOTICE
AS THE DEADLINE HAS NOW BEEN EXTENDED A NUMBER OF TIMES TO ALLOW TEAMS TO ENTER ADDITIONAL PLAYERS, FROM THIS DATE ONWARDS ALL WITHDRAWALS WILL BE CHARGED AN ADMINITRATION FEE OF £15 PER PLAYER (AT THE DISCRETION OF THE EVENT HOSTS AND AS PREVIUSLY NOTIFIED BY EMAIL). ALL REQUESTS TO REMOVE PLAYERS WILL REQUIRE APPROVAL FROM THE EVENT HOSTS.

Downloads

3rd WALES TKD INT CHAMPS WAITING LIST3rd WALES TKD INT CHAMPS WAITING LIST
WALES TKD INT OPEN CHAMPS EVENT BROCHURE 2022WALES TKD INT OPEN CHAMPS EVENT BROCHURE 2022

Results

3RD WALES TKD INTERNATIONALCHAMPS - TEAM RANKING3RD WALES TKD INTERNATIONALCHAMPS - TEAM RANKING
3RD WALES TKD INTERNATIONALCHAMPS - INDIVIDUAL RESULTS3RD WALES TKD INTERNATIONALCHAMPS - INDIVIDUAL RESULTS
3RD WALES TKD INTERNATIONALCHAMPS - DRAWSHEETS WITH RESULTS3RD WALES TKD INTERNATIONALCHAMPS - DRAWSHEETS WITH RESULTS

Competitors (291)

Pee Wee female -20 kg (1)
Class B (1)
Noha Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Pee Wee female -22 kg (1)
Class B (1)
Chloe Bliss Passion Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -24 kg (1)
Class B (1)
Dominika Sokolowski Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female +26 kg (3)
Class B (3)
Tasneem Ebrahim Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Taylor Tingle SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Thrithasweka Maddugaru Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
Pee Wee male -20 kg (3)
Class B (3)
Adam Hassan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Eesa Bakkar-Birye Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Zachary Kingsley Passion Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (1)
Class B (1)
Riaan Gosrani Wild Tiger TKD England England
Pee Wee male -24 kg (1)
Class B (1)
YOUSUF AFZAL Five Lions Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Pee Wee male +26 kg (6)
Class B (6)
EDWARD BURLEIGH (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Eric Rosinska London Taekwondo Dragons United Kingdom United Kingdom
ISMAEEL AFZAL Five Lions Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
MAX SPINK (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Miren Thapa-gurung STKDD England England
SAHIB LANDA (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children female -24 kg (7)
Class B (7)
Gabriella pettigrew Cumbria Taekwondo England England
INAYAH TAMOOR (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
IQRA BEGUM Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
IQRA BEGUM Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Issra Mohib SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
MARYAM ABDURRAHMAN Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
maryam reem hafeez Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Children female -26 kg (4)
Class A (2)
Belle Htut Wales Taekwondo Wales Wales
Perdy Stenzel Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Asma Amir Sheikh Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
ISABELLA DONOGHUE Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Children female -29 kg (6)
Class A (2)
Betsy Walker QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nyah Cannon (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (4)
Aisha Bakkar Biriye Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Amelia Dooley Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Isabela Dawkins Wales Taekwondo Wales Wales
MOLLIE McNALLY Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Children female -32 kg (6)
Class B (6)
Diana Paraian LMC England England
Freya Schyma Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
HARJOT LANDA (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
MYRA FAROOQ (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Mia Hernandez TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
ZAHRA SULTANI Five Lions Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Children female -36 kg (4)
Class A (1)
Namyaa Singhal Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
AMMARA SHAH Five Lions Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jasmin Javorka Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
NICOLE WHARTON Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children female -40 kg (2)
Class A (1)
Millie-ann Pearce-kirk (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Mia Lambert Team Ultimate Great Britain Great Britain
Children female -44 kg (6)
Class A (2)
Elizabeth Adamsons Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
IKRAH HUSSAIN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (4)
ALIZA SHAHZAD (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
FARAH ALMAS SHAH Five Lions Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Gaia Nella Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Isabelle Bailiff LMC England England
Children female -48 kg (2)
Class A (1)
RIN JANOLINO (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Olivia Porter (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Children female +48 kg (1)
Class B (1)
OLIVIA DONOGHUE Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Children male -24 kg (4)
Class B (4)
ANJA ABDURRAHMAN Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Ammaar Amir Sheikh Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Idris Ferhat SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
OWAISS LAHMMOUDDI Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Children male -26 kg (1)
Class B (1)
ADAM GRIJALDO (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
Children male -29 kg (5)
Class A (2)
Henry Hunter QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zaac Quah (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (3)
Hugo Hunter QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JAYDON MORLEY (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jake Thompson T-TKD England England
Children male -32 kg (7)
Class A (2)
DANIEL DECELIS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pameer Kakar (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (5)
Harvey Wells Wales Taekwondo Wales Wales
Ilyas Nechat SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Jake Pugh Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
SHAUN LUCKY MBULAWA Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
tymon Maciazek Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
Children male -36 kg (7)
Class A (4)
HAMZA MALIK (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Hamza Elagami Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
JAYDEN SIMPSON-KIDD (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
ZACK KARIM (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (3)
EDEN BROWN T-TKD England England
Tate Cecil (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
callen smyth Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
Children male -40 kg (2)
Class B (2)
Harry Waterman TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Noah Clark Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -44 kg (5)
Class A (2)
George Kelleher T-TKD England England
RILEY BURTON Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Lewis Keyse TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Matthew Ayris Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Murat Kaplan T-TKD England England
Children male +48 kg (2)
Class B (2)
HAMAYL HUSSAIN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Veron Selema Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (1)
Class A (1)
Jocelyn Pepper Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (3)
Class A (3)
Ellie Adams TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Isabella Lodge QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Poppy Kingsley Passion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (3)
Class A (3)
ALYSSA DECELIS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Aimee Kim TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Jia Gosrani Wild Tiger TKD England England
Cadets female -41 kg (2)
Class A (2)
EBONY BURTON Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Georgia Paul JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (3)
Class A (2)
Demi Baez-Arranz NTC-St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Lamise Laila Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (1)
HADIYA MOMINA (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (5)
Class B (5)
Aaliyah Bermudez Sun TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Aisha Amir Sheikh Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Isabelle Thornton Wales Taekwondo Wales Wales
Leyla Heirene (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
Lottie Cairns (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Cadets female -51 kg (7)
Class A (4)
Amy Lambert QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Klara Boconlini TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Lena Czerkawska (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Lily Kingsley Passion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Amelie Owen Wales Taekwondo Wales Wales
MIA LEIGH LANDERS Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
MILLY CARLING TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (2)
Class A (1)
Ella Bell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Edirin Alawuru Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -59 kg (2)
Class A (2)
PRANISHA RANA STKDD England England
SCARLA KIRK (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female +59 kg (2)
Class A (1)
Jessica Bryan Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Sian White South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (7)
Class A (1)
Zar Torley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (6)
ANAS ABDURRAHMAN Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
DANYAL CHOWDHURY Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Erich Abastillas Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Joseph Davis (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
LEWIS BELL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
MUHAMMAD EESSA CHOWDHURY Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Cadets male -37 kg (3)
Class A (3)
CHARLIE JOHNSON QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Noor Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
oliver morris Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
Cadets male -41 kg (7)
Class A (3)
Blake Kirk (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cody Glen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
OLIVER PACHANSKY Athlon Taekwondo England England
Class B (4)
Adam Sokolowski Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ellis Titchner Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
LEON GOLDSON Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Radu Paraian LMC England England
Cadets male -45 kg (4)
Class A (3)
Alex Waterman TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Edan Mulholland (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Niko Baez-Arranz NTC-St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (1)
DANYAL AHMED (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets male -49 kg (9)
Class A (5)
MUJEEB WAZIRI (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
TYMUR DYCHAKIVSKYI Five Lions Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Zach Haynes (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Zaid Omar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
yahia elagami Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
EUAN FLETCHER Ki Taekwondo Association England England
Jack Witt LMC England England
MOHAMMED OSMAN ARGHOSHI Five Lions Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
MUHAMMED QASIM (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (5)
Class A (3)
Frankie Cecil (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Karan Landa (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
MUHAMMAD EJAZ (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (2)
HANZALAH HUSSAIN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Sami Bokhari London Taekwondo Dragons United Kingdom United Kingdom
Cadets male -57 kg (1)
Class B (1)
Ryan Shane James (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
Cadets male -61 kg (2)
Class B (2)
Lewis Winfield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Syan Dhillon SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male -65 kg (2)
Class A (1)
WILLIAM BURLEIGH (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (1)
AZEEM SHAH Five Lions Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets male +65 kg (2)
Class A (1)
Rico Williams (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
MOHAMMAD IMRAN ARGHOSHI Five Lions Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (3)
Class A (3)
CHARLES GUIOT DynamicTeam Juprelle Belgium Belgium
Lennon Thompson (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Owen Hignell Wales Taekwondo Wales Wales
Juniors male -51 kg (2)
Class A (2)
Alfie Hall (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
John Descartin (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (12)
Class A (10)
Ahmad Al Baidhani Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
DEXTER HACKETT Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ethan Kirk (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Josh Rayns (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Oliver Webster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Owain Jones Wales Taekwondo Wales Wales
Philip Manangan London Taekwondo Dragons United Kingdom United Kingdom
SAFDAR MALIK (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seth Porquez WTA EXETER LION United Kingdom United Kingdom
Tristan Scutaru Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Jack Barwick (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
SAMIM KARIMI Five Lions Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (2)
Class A (1)
Asha Edwards (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Shad Tahseen London Taekwondo Dragons United Kingdom United Kingdom
Juniors male -63 kg (7)
Class A (7)
ALEX WORMALD (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Alex Phipps South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Iestyn Paul JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Oliver Dyson Aspire Taekwondo Great Britain Great Britain
Riley Pettigrew Cumbria Taekwondo England England
Rio Bermudez Sun TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Thomas Hill Focus Taekwondo England England
Juniors male -68 kg (3)
Class A (3)
Deniz Muarem London Taekwondo Dragons United Kingdom United Kingdom
Ishaq Hussain Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Jakub Kusy Momentum Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
Oakley Wright (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Kyle Morgan Aspire Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
LOGAN MILLER TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -42 kg (1)
Class B (1)
Lilia Moore TCTKD England England
Juniors female -46 kg (5)
Class A (3)
Eve Htut Wales Taekwondo Wales Wales
Isabelle Adamsons Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
MAEDEH NAJAFI Ki Taekwondo Association England England
Class B (2)
Kira Wade Wales Taekwondo Wales Wales
Lia Wilson Chen LMC England England
Juniors female -49 kg (6)
Class A (3)
Elaine Hussey Team Ultimate Great Britain Great Britain
Leela Jackson Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Molly Cartwright South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Class B (3)
Charlize Booth (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
Laiyla Biant SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Maddie Shreeve South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (4)
Class A (4)
Lily Hoy LMC England England
Megan Hayhurst QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
NAFISA QURESHI Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
SAM JANOLINO (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (1)
Class A (1)
Ellie Cain JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (5)
Class A (4)
Amelia Ellis JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Beth Witt LMC England England
Lola Williams JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Phoebe Knight Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Ariadne Neri London Taekwondo Dragons United Kingdom United Kingdom
Juniors female -63 kg (4)
Class A (4)
Honey Bowman-Snape Team Ultimate Great Britain Great Britain
Rebeecca Battista QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ruby Lee (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tilly Hiscock TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
ANNA TOLENTINO TCGB LLTKD England England
Elisha Shaw Momentum Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (4)
Class A (3)
MILLIE Scholes Team Ultimate Great Britain Great Britain
Maisie Hockey Team Ultimate Great Britain Great Britain
SHEENA AU-YEUNG Aspire Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Fong Hei Law Momentum Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (7)
Class A (5)
Amelia Ellis JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
KIRSTEN BARRETT (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Katie Bradley South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Maisy Cook Aspire Taekwondo Great Britain Great Britain
SOTIA ZENIOUS (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (2)
Natalie Burstow South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Rebecca Davies JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (4)
Class A (2)
Ffion Jenkins JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Ruth May Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (2)
Maryam Razaei T-TKD England England
Zhara Ebrahim Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Seniors female -67 kg (1)
Class B (1)
Lauren Spencer-Boyce Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Emily Sutherland Momentum Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (3)
Class A (2)
Bryonie Noble Team Ultimate Great Britain Great Britain
EMILY BALE TCTKD England England
Class B (1)
Heather Woodman London Taekwondo Dragons United Kingdom United Kingdom
Seniors male -58 kg (9)
Class A (7)
ALI MOOSAVI Ki Taekwondo Association England England
Aleksander Adamenko Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ilyas Hussain Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
KRIYA PAHIMNA (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
Oliver Perez LMC England England
Ryan White Wales Taekwondo Wales Wales
Susan Limbu Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (2)
CAYDEN CHARLTON (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
NATHAN ADAMS T-TKD England England
Seniors male -63 kg (10)
Class A (7)
Ahmad Samir Sediqi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Dylan Walch Momentum Great Britain Great Britain
JAMIE SIMPSON-KIDD (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Marc Rivett Momentum Great Britain Great Britain
Shahrukh Yousuf Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Shahzada Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Tyron Moores-duffield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (3)
David Stephens JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Jude Wilson Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Lloyd Vaughan Wales Taekwondo Wales Wales
Seniors male -68 kg (7)
Class A (6)
Ange - Marcel Kassi Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Christopher Cocker Focus Taekwondo England England
Matthew Howell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Michael Goodwin Wales Taekwondo Wales Wales
Obaidullah Rahman Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Sebastien Lindqvist T-TKD England England
Class B (1)
Ahmad Koroma Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -74 kg (6)
Class A (4)
Ciaran McGovern TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Hamzah Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
James Kitson Wales Taekwondo Wales Wales
Oakley Wright (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Bailey Cragg Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Hassan Chichan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Seniors male -80 kg (4)
Class A (3)
Connor French (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Shaber Omar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Theoharys Stavropoulos T-TKD England England
Class B (1)
JESSE DAVIS (BTS) The Dojang Academy of Martial Arts Wales Wales
Seniors male -87 kg (1)
Class B (1)
Ashley Watts T-TKD England England
Seniors male +87 kg (4)
Class A (4)
Carl Neri London Taekwondo Dragons United Kingdom United Kingdom
Luke Allott Aspire Taekwondo Great Britain Great Britain
Mahammad Ouattara Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Nawaf Kadhim T-TKD England England
Veterans female -57 kg (3)
Class A (3)
Katika Varadi TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Malgorzata Smith TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Sarah-Jayne Farthing JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Veterans male -68 kg (1)
Class A (1)
Tom Collingwood (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Veterans male -80 kg (5)
Class A (2)
JAKUB PACHANSKY Athlon Taekwondo England England
LEE PRIVETT TCTKD England England
Class B (3)
Christopher Telesford Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
KEVIN WOODWARD Ki Taekwondo Association England England
MIKE SPINK (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Veterans male +80 kg (1)
Class A (1)
YAMIKANI GUBA TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain