Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

SOUTHERN COUNTIES OPEN CHAMPIONSHIPS 2022

  • Tournament dates
  • 5 June 2022
  • Deadline
  • 27 May 2022
  • Competitors
  • 157 / 180
  • Location
  • Testlands Hub
  • SO16 9FQ
  • Green Lane, Southampton, Hampshire
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO OUR ADMIN TEAM (adminuk@ma-regonline.com) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED.

Downloads

SOUTHERN COUNTIES CHAMPIONSHIPS WAITING LISTSOUTHERN COUNTIES CHAMPIONSHIPS WAITING LIST
Southern Counties 2022 pack (small)Southern Counties 2022 pack (small)

Competitors (157)

Children female -26 kg (3)
Class Advanced (3)
Aishah Bakkar Biriye Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Perdy Stenzel Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Zamzam Osmani Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -29 kg (1)
Class Advanced (1)
Betsy Walker QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female -32 kg (1)
Class Advanced (1)
Saskia Parn St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Children female -40 kg (1)
Class Advanced (1)
Salma Mohamud CMS Academy England England
Children female -44 kg (2)
Class Advanced (2)
Elizabeth Adamsons Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
IKRAH HUSSEIN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Children female +48 kg (1)
Class Advanced (1)
Caitlyn Parrott BTS Great Britain Great Britain
Children male -26 kg (5)
Class Advanced (5)
Adam Udall Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
JACKSON DONE (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
KAVITHAN DAVIDRAPAKARAN Way TKD England England
Kian Baker St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Rayane Nordine Kiheli St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Children male -29 kg (5)
Class Advanced (5)
Elijah Hurst Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Henry Hunter QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Hugo Hunter QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rayan Benzian Regrag Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Yousuf Amaan Hussain St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Children male -32 kg (4)
Class Advanced (4)
Hamza Malik St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Judah Joseph-Wilson Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Messi Osmani Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
REUBEN HEARD Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -36 kg (6)
Class Advanced (6)
Elliott Stokes TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
HAMZA ELAGAMI Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Hussnain Malik St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
JAYDEN SIMPSON-KIDD (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Vladimir Kuzmin Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
ZACK KARIM (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Children male -44 kg (1)
Class Advanced (1)
Riley Burton Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male +48 kg (1)
Class Advanced (1)
Klim Borovskyi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (3)
Class Advanced (3)
Estera Mohammed Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Jocelyn Pepper Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Thia Lee Legacy Taekwondo England England
Cadets female -33 kg (1)
Class Advanced (1)
Aaliyah Bermudez Sun TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (3)
Class Advanced (3)
Aimee Kim TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Paige Raysford Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Skye Taylor Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (2)
Class Advanced (2)
Ebony Burton Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
GINA BENE-HAMILL (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (3)
Class Advanced (3)
Demi Baez-Arranz St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Lamise Laila Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Mariia Kuzmina Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -47 kg (3)
Class Advanced (3)
Bobbie Leech QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Frances Appiah CMS Academy England England
Mia Parn St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (3)
Class Advanced (3)
Amy Lambert QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Saira Khan HANSU TAEKWONDO England England
Yasmin Orfi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female +59 kg (4)
Class Advanced (4)
Ellie Allen TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Jessie Lam FUSION TAEKWONDO England England
Sian White South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Veronika O'Neill SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (2)
Class Advanced (2)
Izsiah Thomas Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jakub Staniszewski Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (7)
Class Advanced (7)
DANYAL CHOWDHURY Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Harry Waterman TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Ken Johnson Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
MUHAMMAD EESSA CHOWDHURY Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Nikesh Balakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Noor Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
SALMAN FALLATA Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (5)
Class Advanced (5)
ALEX WATERMAN TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Cody Glen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Enis Hysaj Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Joseph Ramdas Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Shaan Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (6)
Class Advanced (6)
Egor Georgiiev Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
MANUEL GRANDE Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Martis Liutkevicius Legacy Taekwondo England England
Nikita Kuratau Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Niko Baez-Arranz St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Yonathan Tewolde Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -49 kg (2)
Class Advanced (2)
ANDREA ARTESE HANSU TAEKWONDO England England
Fahim Ayan Malik GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (4)
Class Advanced (4)
Jayden Doan FUSION TAEKWONDO England England
Kameel Warren FUSION TAEKWONDO England England
MUHAMMAD HADI EJAZ (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Xander Craven-Smith QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (1)
Class Advanced (1)
Francis Appiah CMS Academy England England
Cadets male -61 kg (1)
Class Advanced (1)
Kevin Yeboah SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male +65 kg (2)
Class Advanced (2)
Owen Robinson BTS Great Britain Great Britain
Salah Mohamud CMS Academy England England
Juniors male -48 kg (6)
Class All grades (6)
Aaron Banyon Legacy Taekwondo England England
Adam Akrich Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Kajus Lukosekinas Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
RAYHAAN KHAN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Reuben Hurst Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
ryan Smith Legacy Taekwondo England England
Juniors male -55 kg (9)
Class All grades (9)
Dexter Hackett Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
MATTHEW LINDLEY QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Martin Mindov Legacy Taekwondo England England
SETH PORQUEZ WTA EXETER LION United Kingdom United Kingdom
Safdar Malik St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Shourya Bhutani GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
YU HIN CYRIL CHEUNG Way TKD England England
Yanis Metiaz Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Yousef Benzian Regrag Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (9)
Class All grades (9)
ALAN RAI Way TKD England England
Abhinav Sojan Legacy Taekwondo England England
Aretas Alencikas HANSU TAEKWONDO England England
Filipp Shatunovski Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jack Rowley BTS Great Britain Great Britain
Logan Hopkins QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Montgomery Cambridge Legacy Taekwondo England England
Mubarak Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
SHIKHAR LOPCHAN Way TKD England England
Juniors male -73 kg (2)
Class All grades (2)
Abdallah Grayson-Cadogan Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Sean Hamilton St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors male +73 kg (3)
Class All grades (3)
Ken Monk BTS Great Britain Great Britain
Ryder Craven-Smith QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zach Greenham Legacy Taekwondo England England
Juniors female -44 kg (2)
Class All grades (2)
Darcey Stenzel Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pippa Watt BTS Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (2)
Class All grades (2)
Megan Hayhurst QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Molly Cartwright South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (4)
Class All grades (4)
Ahmyiah Thomas Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
KAREEN BHAIL Future Tkd United Kingdom United Kingdom
Nafisa Qureshi Ilyeo Taekwondo United Kingdom United Kingdom
YAN TUNG CHEUNG Way TKD England England
Juniors female -63 kg (2)
Class All grades (2)
Connie Antoshko BTS Great Britain Great Britain
Erin Hiett BTS Great Britain Great Britain
Juniors female +63 kg (3)
Class All grades (3)
AMALIA RADU Way TKD England England
Josie Parrott BTS Great Britain Great Britain
Rebecca Battista QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (4)
Class All grades (4)
Jeamy Navarro-Schrank BTS Great Britain Great Britain
Rashida Atkinson FUSION TAEKWONDO England England
Saihra Abid GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
TIA MLINARIC Koryo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (8)
Class All grades (8)
Ariadne Neri London Taekwondo Dragons United Kingdom United Kingdom
JADE CAMPBELL Best Leg Taekwondo Academy England England
Jaden Cullen BTS Great Britain Great Britain
KIRSTEN BARRETT (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Katie Silverwood QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
NATALIE BURSTOW South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Riyana Manangan London Taekwondo Dragons United Kingdom United Kingdom
SHAYANNE SARSOZA Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors female +67 kg (2)
Class All grades (2)
Ilhan Ismail SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Nasteeha Mahamed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (5)
Class All grades (5)
Aaron Mcardle South Hams Taekwondo Plymouth Great Britain Great Britain
Ahmad Samir Sediqi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Jack Rowley BTS Great Britain Great Britain
MAX DAVIES Future Tkd United Kingdom United Kingdom
SHAHRUKH YOUSUF Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Seniors male -80 kg (6)
Class All grades (6)
Ben Whitfield BTS Great Britain Great Britain
Hamzah Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Ilia Petrai HANSU TAEKWONDO England England
Ryan Richardson GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sam Slocombe BTS Great Britain Great Britain
Yasir Benzian Regrag Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Seniors male +80 kg (3)
Class All grades (3)
Adam Harris BTS Great Britain Great Britain
GEORGIOS BILALIS HANSU TAEKWONDO England England
Lukas Supragonas Legacy Taekwondo England England
Veterans female +67 kg (2)
Class All grades (2)
GOSIA SMITH TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Sharon Monk BTS Great Britain Great Britain
Veterans male -80 kg (1)
Class All grades (1)
Colin Larkin Fighting Spirit Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Veterans male +80 kg (1)
Class All grades (1)
David Gale FUSION TAEKWONDO England England