Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

OPEN WINDMILLS 2022

  • Tournament dates
  • 25 June 2022
  • Deadline
  • 18 June 2022
  • Competitors
  • 157 / 400
  • Location
  • Dordrecht
  • Netherlands Netherlands

Downloads

20TH OPEN WINDMILLS TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 202220TH OPEN WINDMILLS TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2022

Competitors (157)

Pupils female -24 kg (5)
Class A (1)
SOUMAYA AJOUAOUI Association Assadaka Nador Morocco Morocco
Class C (4)
Dana Hato TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Hiba Nadama TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jamie Wanrooij Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
OMAYRA EL HADDOUTI Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (1)
Class C (1)
Nisa Tighadouin Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (3)
Class C (3)
Louai El Adouli Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Rickson Tan Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Salmaan Sultan Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (3)
Class C (3)
Amin Alyartaoui Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Imrane Ajdid Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
MICK HEUTMEKERS Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (1)
Class C (1)
Bruce Tjitrodipo Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (4)
Class C (4)
Adnane Yazidi Alaoui Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Benaissa Bouyouzan TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
IMRAN BENAMAR Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Noah Akrouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (1)
Class C (1)
Rayan Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (1)
Class C (1)
ALAN KORNACKI Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (4)
Class B (2)
Bibi Medina Nanhekhan Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Luna van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (2)
Manal Koubaa Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Yossera Ait Lhassan Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (8)
Class B (1)
Lynn Kunnekes Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (7)
Dina Aazane Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Gabriella Davids Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Haniefa Kadaoui Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
LINA FARISSI Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Mari?lle Seuneke Taekwondo Club Papendrecht Netherlands Netherlands
Noemi Hornberger Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
YASSEMIN SMAIL ALAOUI Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (1)
Class C (1)
MARYAM EL ALLAOUUI Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (2)
Class C (2)
Dina Monji Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Nina Dona Taekwondo Club Papendrecht Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (1)
Class B (1)
Jamila Khalil Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (1)
Class C (1)
Nedda Mahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants female +57 kg (1)
Class C (1)
Yagmur Aydemir TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (4)
Class C (4)
Jai Ganesh Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Kayden Atmoredjo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nuh Omar TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Saif el Ousrouti Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (10)
Class A (1)
YASSINE EL HAJJOUI Association Assadaka Nador Morocco Morocco
Class C (9)
Aiden Kong TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Anas SAADAOUI Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
DHIYA-U DDIEN REDOUANE Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Ilyas Afnnich Flevokick Netherlands Netherlands
Nael el Adouli Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Noah Elenbaas Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Roan Sahetapy Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Roham Amiri Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Selver Osmanovic Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (4)
Class B (3)
Alaedin Rabari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Salaheddine Akhiat TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Soufiane Bouali Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Class C (1)
Rinne Liphuysen Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (3)
Class C (3)
Navanyo Weggers Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Thijs Wijngaart, van den Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Zakaria Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (1)
Class B (1)
Ingomar Jacobs Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Aspirants male +57 kg (1)
Class C (1)
Kiran Premchand TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (3)
Class C (3)
Basma Oulad Ali Abakkouy Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
NISSRIN GELTI Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Sara Talhaoui Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (4)
Class A (1)
Vivian Ta SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (2)
HIBA AKOUZEDAME Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Joy van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (1)
Aasiyaa Sultan Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (4)
Class B (1)
Elif Ortabozkoyun Flevokick Netherlands Netherlands
Class C (3)
Feline Roozendaal TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Safaa Hida Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Sara Boulahrir Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (2)
Class B (1)
Xavienna Belsgraef Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Rehane Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (3)
Class A (1)
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Class C (2)
Imane Es- Sannouni Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Marwa Bouyahia Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (1)
Class C (1)
Btissam Afnnich Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (1)
Class B (1)
Ciana Serhalay TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (2)
Class A (1)
Keith Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (1)
Jesse klok TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (3)
Class A (1)
Naoufal Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
Amenchar Mohamed TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Thomas Eimermann Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (3)
Class B (1)
Makary Giera TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
FADI EL KHASSAS Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Ouaiss Boulahrir Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (3)
Class B (1)
Reduwan El Asbahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
Moustafa Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Omed Naderi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (2)
Class B (1)
Miquel Wolbers Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mika Dona Taekwondo Club Papendrecht Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (4)
Class A (2)
Ahmed Timinouni TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Lasse Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (1)
Raff Brouwer Taekwondoschool van Esch Netherlands Netherlands
Class C (1)
Magomed Ismailov Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (4)
Class A (3)
Hicham Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Siddarth Kumar SEONGONG Netherlands Netherlands
Vladimiros Kirsanidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (1)
Jay Kunnekes Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (2)
Class B (2)
Jaber Smaal Flevokick Netherlands Netherlands
Michael Dong Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Angel Kirimov SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (1)
Class C (1)
Clemens Eimermann Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (5)
Class A (3)
Jayden Setrodipo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Shymano Schoenmakers Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class B (1)
Daniel Pourriahi Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Class C (1)
Abil Eimermann Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (5)
Class A (2)
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Shivan Lachman TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class B (1)
Amin Khalil Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Class C (2)
Alessandre Da Costa Abou Flevokick Netherlands Netherlands
Houssam Reda Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (2)
Class A (1)
Olav Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (1)
Abdouallah Al Goul Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (1)
Class A (1)
Isak Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (2)
Class A (1)
Amine Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class B (1)
Saifedinne Aberkane Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (2)
Class A (1)
Jermaine Janssen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (1)
Alhussein Abdulrahman Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (1)
Class B (1)
Karim Al hisnawi TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (2)
Class A (1)
Sarah Uzun Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Class C (1)
Yasmina Amri Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (3)
Class C (3)
Islam Al Goul Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Noura Oallal Flevokick Netherlands Netherlands
OMAIMA MEDHAR Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (2)
Class A (1)
Aimee Inderwisch Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (1)
Danielle Reijn Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (4)
Class A (1)
Jayda Possemis Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (1)
Jihane Srhir St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Class C (2)
NUN Nguyen Thanh Ngan Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Ola Kasialis Flevokick Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
Melissa Versteeg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Soumiya Bey Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (2)
Class A (1)
SAFAA EL IDRISSI Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Class B (1)
Noeella van Dams Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (2)
Class A (1)
Indi Rozema Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ecem Yuksel Taekwondo Club Papendrecht Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (2)
Class A (1)
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (1)
Samia Oulad-Eddib Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (2)
Class A (2)
Bluma Hazenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
MAROUA EL IDRISSI Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (2)
Class A (1)
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (1)
Yasmina El Harrouti Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
Jeremiah Serhalay TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (4)
Class A (1)
Badr Bentine Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (3)
Kadir Guler Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
MOHAMED GELTI Taekwondo Pal-JANG Netherlands Netherlands
Remco Van Baardewijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (4)
Class A (4)
Ahmed Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Clay Delsink Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Edwin Van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Lechano Juliana Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (2)
Class A (2)
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Thomas Boere Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (1)
Class A (1)
Latif Hassanzada Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (1)
Class A (1)
Tom van den Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands