Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

1st BEST LEG TKD INTERNATIONAL OPEN 2022

  • Tournament dates
  • 17 July 2022
  • Deadline
  • 8 July 2022
  • Competitors
  • 200 / 200
  • Location
  • Crystal Palace National Sport Centre
  • SE19 2BB
  • Ledrington Road, Crystal Palace, London
  • United Kingdom United Kingdom

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO OUR ADMIN TEAM (adminuk@ma-regonline.com) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED.

Downloads

1st BEST LEG TKD INT CHAMPS WAITING LIST1st BEST LEG TKD INT CHAMPS WAITING LIST
BEST LEG INT OPEN - EVENT INFORMATIONBEST LEG INT OPEN - EVENT INFORMATION

Competitors (200)

Pee Wee female -18 kg (1)
Class C (1)
Sabiha Nol SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Pee Wee female -22 kg (1)
Class C (1)
Kiara Mejia Tsunami Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -24 kg (1)
Class C (1)
Penelope Lee Best Leg Taekwondo Academy England England
Pee Wee female -26 kg (4)
Class C (4)
Diana Oliveria LMC England England
Olivia Esprit-scorah Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Sarah Devon Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Tamari Edwards Best Leg Taekwondo Academy England England
Pee Wee female +26 kg (2)
Class C (2)
Elisa Altamirano Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Francesca Beeley Best Leg Taekwondo Academy England England
Pee Wee male -22 kg (2)
Class B (1)
Riaan Gosrani Wild Tiger TKD England England
Class C (1)
Steven Patterson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -24 kg (1)
Class C (1)
Aiden Flood Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -26 kg (7)
Class B (2)
Lev Griffin LMC England England
Ranbir Solanki SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class C (5)
Christan Powel Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Gustas Plaus Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Harry Mindov Legacy Taekwondo England England
Kehon Pearson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Michael Rhys KOCON Best Leg Taekwondo Academy England England
Pee Wee male +26 kg (4)
Class B (2)
Anthony Allen Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Fred Foley Best Leg Taekwondo Academy England England
Class C (2)
Dayne Davis Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Mustafa Lenz Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -24 kg (4)
Class B (2)
Aisha Bakkar Biriye Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Hafsa Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class C (2)
Erin Jefferies Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Melissa Borojerdi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Children female -26 kg (2)
Class B (1)
Navneet Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class C (1)
Emmy Sluk Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -32 kg (6)
Class B (2)
Ashtara Solanki SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
eleanor leedell DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (4)
Diana Paraian LMC England England
Florence Wiltshire LMC England England
Sophia Oliveria LMC England England
Valerie Stock Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -36 kg (3)
Class B (1)
Clemence Jeal Best Leg Taekwondo Academy England England
Class C (2)
Clara Schnedl Tsunami Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Elizabeth Cannon Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -40 kg (3)
Class C (3)
Isabelle Bailiff LMC England England
Katherine Zambrana Gutierrez FUSION TAEKWONDO England England
Sofia Esprit-scorah Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Children female -44 kg (1)
Class C (1)
Guia Cook Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -48 kg (2)
Class C (2)
April Alvarez Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Ester Birch Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children male -24 kg (4)
Class B (3)
Frederick Hoban Best Leg Taekwondo Academy England England
Ishmael Sadler JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Taliesin Garrett Best Leg Taekwondo Academy England England
Class C (1)
Elvis Zygmanta (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Children male -26 kg (8)
Class B (4)
Hanchen Man Legacy Taekwondo England England
Idris Ferhat SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Iimran Nol SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Imran Ghafori Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Class C (4)
Benjamin Di Biase Bluewave England England
Ciaran Malhi Best Leg Taekwondo Academy England England
Ismail Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Sami Liston Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children male -29 kg (5)
Class A (1)
Rayan Benzian Regrag Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Leon Bradley Best Leg Taekwondo Academy England England
Class C (3)
David Arsan LMC England England
Jake Noell Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Parham Ahmadi Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Children male -32 kg (9)
Class A (2)
Hamza Elagami Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Misha Griffin LMC England England
Class B (3)
Ar?Eyun Skerrett Tsunami Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Farley Pierce Best Leg Taekwondo Academy England England
Ilyas Nechat SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class C (4)
Sam Mohamadi Shams Abadi Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Cillian McKeown Best Leg Taekwondo Academy England England
Nathaniel Adu Tsunami Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Oliver Martinez Best Leg Taekwondo Academy England England
Children male -36 kg (3)
Class B (1)
Philip Lee Best Leg Taekwondo Academy England England
Class C (2)
Charlie Lewington LMC England England
Josh Smith Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children male -40 kg (3)
Class B (1)
Felix Foley Best Leg Taekwondo Academy England England
Class C (2)
Aiden MARTINEZ Best Leg Taekwondo Academy England England
Tobi Trussle Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children male +48 kg (2)
Class B (2)
Max Armstrong DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Veron Selema Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (3)
Class A (1)
Georgia Paul Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (2)
Alena Sluk Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sophia Borojerdi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (5)
Class A (2)
AIMEE KIM TEAM WATERSIDE Great Britain Great Britain
Skye Taylor Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (3)
Alinna De Zoysa Legacy Taekwondo England England
Inessa Lindsay Best Leg Taekwondo Academy England England
Paige Raynsford Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (2)
Class B (2)
Maia Flood Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Narla Skerrett Tsunami Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -44 kg (4)
Class A (4)
Eloise Grant LMC England England
Lamise Laila Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Loretta Heath LMC England England
Veronica Jones Best Leg Taekwondo Academy England England
Cadets female +59 kg (4)
Class A (4)
Connie Voice RTA Tigers England England
Jessie Lam FUSION TAEKWONDO England England
Veronika O'Neill SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
lexi togwell DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -33 kg (6)
Class A (2)
Jakub Staniszewski Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Shaan Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (4)
Frankie Cecil (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Izsiah Thomas Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Thomas Payne Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Yusuf Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (3)
Class A (1)
Noor Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (2)
Albie Wiltshire LMC England England
Essa Sadler JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (5)
Class A (1)
Joseph Ramdas Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (4)
Alastair Paguay-Stewart (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Enis Hysaj Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Ken Johnson Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Radu Paraian LMC England England
Cadets male -45 kg (2)
Class A (1)
Ibrahim Ghafori Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Tobias Baluch Legacy Taekwondo England England
Cadets male -49 kg (5)
Class A (2)
ARJUN BHARADWAJ Action Taekwondo England England
Zaid Omar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (3)
Andrew Daws Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jack Witt LMC England England
Mikey Wiltshire LMC England England
Cadets male -53 kg (4)
Class B (4)
Alan Powirski RTA Tigers England England
Alex Powirski RTA Tigers England England
Gaven Sivakumar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Jayden Doan FUSION TAEKWONDO England England
Cadets male -57 kg (2)
Class A (1)
Jonathan Paduanelli Bluewave England England
Class B (1)
Kaleem Warren Tsunami Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -61 kg (3)
Class A (2)
Giordano Baquero-Easton Bluewave England England
Kevin Yeboah SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (1)
Patrick Bradley Best Leg Taekwondo Academy England England
Cadets male +65 kg (4)
Class A (1)
MESINTI SHEPNEKHI BOSTON Action Taekwondo England England
Class B (3)
Josiah Boreland Tsunami Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Murtaza Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
liam farren DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Juniors male -45 kg (2)
Class A (1)
Konstantin Yuzefovich SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (1)
Ethan Wilson (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Juniors male -48 kg (1)
Class A (1)
Aaron Banyon Legacy Taekwondo England England
Juniors male -51 kg (2)
Class A (1)
Yousef Benzian-Regrag Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Adam Akrich Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (1)
Class B (1)
Kajus Lukosenkinas Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (3)
Class A (1)
Montgomery Cambridge Legacy Taekwondo England England
Class B (2)
Sergio De Moura Tsunami Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Zahid Abdul Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (3)
Class A (1)
Iestyn Paul Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (2)
Aria Taright Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Pedro Oliveira Tsunami Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Juniors male -68 kg (1)
Class A (1)
Abdallah Grayson Cadogan Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors female -46 kg (2)
Class A (1)
Phoenix Goodman LMC England England
Class B (1)
Lia Wilson Chen LMC England England
Juniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Leela Jackson Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Lily Hoy LMC England England
Manel Belalia Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (1)
Class A (1)
Lola Williams Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Juniors female -55 kg (1)
Class A (1)
Amelia Ellis Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Juniors female -59 kg (4)
Class A (2)
Beth Witt LMC England England
Ellie Cain Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (2)
Ahmyiah Thomas Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Laiyla Biant SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (2)
Class A (1)
Baran Kaywan Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Abi Styles Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Isra Ilyas TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Yan Chen JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Kyriaki Kouttouki LMC England England
Rashida Atkinson FUSION TAEKWONDO England England
Seniors female -53 kg (4)
Class A (1)
Nasteeha Mahamed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (3)
Charlie Booker Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sarah Daves Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sarah Hip Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (5)
Class A (5)
Ffion Jenkins Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Jade campbell Best Leg Taekwondo Academy England England
Kimberly Barnes LMC England England
Lois Jennings LMC England England
Samantha Bruce Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Seniors female -62 kg (3)
Class A (2)
Katy Jebson RTA Tigers England England
Rayanne Fernanda JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Class B (1)
Ruby Siaudinyte Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Ilhan Ismaill SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (6)
Class A (4)
Adrian Ramsey JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Charlie Sharp (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Danny Darwin JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Omar Hussain JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Class B (2)
Alex Drake (CYTA) Chung Yong Taekwondo Academy England England
Alex Szulc Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -63 kg (5)
Class A (4)
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Max Cater LMC England England
Mujahid Baksh Bluewave England England
Shahzada Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (1)
Arthur Pendragon Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -68 kg (5)
Class A (3)
Ahmad Samir Sediqi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Andrea Liuzzi Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Class B (2)
Myles Kearsley TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Tenil Looney Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -74 kg (5)
Class A (3)
Dominic Ly Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Hamzah Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Shaber Omar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (2)
Elijah Skerrett Tsunami Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Hassan Chichan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Seniors male -80 kg (2)
Class A (1)
Erol Ismail JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Class B (1)
Max Pennell TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Seniors male -87 kg (1)
Class A (1)
Adil Sayyed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Seniors male +87 kg (1)
Class A (1)
Brandon Jewell LMC England England
Veterans female -67 kg (1)
Class All grades (1)
Deona Chan JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Veterans male -68 kg (1)
Class All grades (1)
Eranji Olympio De Melo DaSilva JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain