Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Indoor Brussels 2013

  • Tournament dates
  • 7 December 2013
  • Deadline
  • 30 November 2013
  • Competitors
  • 583 / 575
  • Location
  • Rue Roger vanderweyden 3
  • 1000 Bruss
  • Brussels
  • Belgium Belgium

Downloads

Information Information

Results

All resultsAll results

Competitors (583)

Pupils female -24 kg (6)
Class B (6)
Ines Zouak MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Jade Rankin Vision Taekwondo Scotland Scotland
Lucie Rainguenet Team FKC France France
Nour El Kouaz HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Oubila Anya Fasung Belgium Belgium
imane diouif DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
Pupils female -27 kg (4)
Class A (1)
Hiba Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (3)
Gwenaelle Deguillaume HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
MELINA COLIN TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (9)
Class A (2)
Aya Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (7)
AYA JAMAI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Chaimae Madrane DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
Fatoumata Sow DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
Maissa Ouaamar Taekwondo Orchesien France France
NAJLAE EL MESBAHY TAEKWONDO ESPOIR TEAM D'UCCLE Belgium Belgium
Rachel Cringles Vision Taekwondo Scotland Scotland
Soukaina AJUIMI tigres de l'atlas Belgium Belgium
Pupils female -34 kg (8)
Class A (1)
Maryam Ljaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (7)
LISETH NUNEZ GUAMAN TAEKWONDO ESPOIR TEAM D'UCCLE Belgium Belgium
Christina Linardakis Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
HADDOU MOUSSA ACADEMY TIGER CLUB Belgium Belgium
LEE JASMINE TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
Melia Hus Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Sofia Kotbi HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Yousra Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (7)
Class A (1)
Amber Van Rompuy HTA Belgium Belgium
Class B (6)
EMILIE LEBALCH TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
Ilona DANEL Lezennes TKD Club France France
Margot Servranckx Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Rachael Haley Vision Taekwondo Scotland Scotland
Sana EL BOUAZAOUI Lezennes TKD Club France France
Sarra EL BOUAZAOUI Lezennes TKD Club France France
Pupils female -44 kg (2)
Class A (2)
Jade Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Shima SASSI sensations martiales RHONE ALPES France France
Pupils female +50 kg (1)
Class B (1)
Djohaina AMRANE Lezennes TKD Club France France
Pupils male -24 kg (7)
Class B (7)
Bilal Diouif DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
Haden BURKE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Lee Horswell Vision Taekwondo Scotland Scotland
Mohamed amine Nejjari COURCOURONNES TAEKWONDO France France
Nabil MOUSSIF Lezennes TKD Club France France
alaeddine mejdoubi DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
batehaev akhmed kwan Belgium Belgium
Pupils male -27 kg (11)
Class A (3)
Ilias Maghrioue MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Kodi McKinstrey Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Neo MOORES (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (8)
Alessandro Zucca TEAM SARDEGNA Italy Italy
Ethan Vanden Meersche HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Imrane OMRANI TAEKWONDO ESPOIR TEAM D'UCCLE Belgium Belgium
Mathijs Vandoren HTA Belgium Belgium
Maxim Klimov Jeong-Sin Belgium Belgium
Nassim MOUSSIF Lezennes TKD Club France France
mohamed madrane DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
sebahi sulyman kwan Belgium Belgium
Pupils male -30 kg (15)
Class A (5)
Alex TOWLE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Enes Yildiz cobra team France France
Louis Feiereisen Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (10)
AYOUB ZAOUGUI Moving city France France
MUHAMMED SELHAMI TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
Maarten Maarten Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Mohamed ASSAHNINI tigres de l'atlas Belgium Belgium
Ryan Hamdaoui Fasung Belgium Belgium
Sofiane EL BOUAZAOUI Lezennes TKD Club France France
Stephen WALSH (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Wassim Aadel MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
ZAKARIA AMRI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Pupils male -34 kg (22)
Class A (11)
Abed El Rahman Nairoukh or team - ahi yehuda Israel Israel
Alexis Duvette Wambrechies Taekwondo France France
Anes Ownis Heart of England Taekwondo club England England
Coady GOODALL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Daimian Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
Harry BELLIS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Irfan Catovic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Max EBBAGE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Mohamad Mirzadeh Heart of England Taekwondo club England England
Rayan Moutadayine COURCOURONNES TAEKWONDO France France
valentin vitrand ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
Class B (11)
Bardh Selimi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Bernd Op de Locht Academy Ge-We Belgium Belgium
DIEGO MORAN PAZ TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Henkie Hulthers Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Hissa El Kouaz HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Jeremy Mansveld Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
MELVIN CHEVALLIER TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
MOHAMED TABICH MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Mohamed Azzahaf kwan Belgium Belgium
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Selmane Azoum MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Pupils male -39 kg (15)
Class A (6)
Abdel Nour Lehhit kwan Belgium Belgium
GRASSAGLIATA Ugo GRASSAGLIATA Ugo Dynamic Team Belgium Belgium
Joundid Laaroussi MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
akel souleyman kwan Belgium Belgium
Class B (9)
ANAS TOUJIRI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
AYOUB HOUSNI TAEKWONDO ESPOIR TEAM D'UCCLE Belgium Belgium
Dion Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Geandyno Solina Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
NASSIM BOUHLALA MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Niel Willems Keumgang Tienen Belgium Belgium
abidine zaki DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
zidane zaki DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
Pupils male -44 kg (8)
Class A (2)
Manuel Pollet ILYO Aarschot Belgium Belgium Belgium
NASSER-EDDINE AYNAOU TAEKWONDO ESPOIR TEAM D'UCCLE Belgium Belgium
Class B (6)
Aouragh Ibrahim MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Gianni Ranzetti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
HAMZA EL MESBAHI TAEKWONDO ESPOIR TEAM D'UCCLE Belgium Belgium
Igor Gilles HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Oussama Aouragh MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Stefan Vuksanovic Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Pupils male -50 kg (4)
Class A (1)
AMIR CHEIKH Moving city France France
Class B (3)
Ilias Lihemdi MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Ismail BOUGAR Lezennes TKD Club France France
Younes Loukili ACADEMY TIGER CLUB Belgium Belgium
Pupils male +50 kg (1)
Class B (1)
Nessim Elyahyaoui MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Cadets female -29 kg (2)
Class A (2)
Mallorie Dellenbach LIMOUSIN POITOU-CHARENTES France France
Patrizia Cau TEAM SARDEGNA Italy Italy
Cadets female -37 kg (7)
Class A (7)
Alba Delussu TEAM SARDEGNA Italy Italy
Angel Podevyn koryo moorsel Belgium Belgium
Cindy Lans Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Emma CHAPMAN (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nienke Hollands Keumgang Tienen Belgium Belgium
Noumeida Adahchour Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (4)
Class A (3)
Chayenna Roekeloos HTA Belgium Belgium
HOUR MOUSTAFA AHMED BADRELDIN Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
MARIAM MAHMOUD IBRAHIM ELGOHARY Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Class B (1)
Muberra KILINC tigres de l'atlas Belgium Belgium
Cadets female -44 kg (5)
Class A (4)
Anke Gevers Keumgang Tienen Belgium Belgium
Laura BELLIS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
ROWDA TALAAT SAAD MAHMOUD Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (1)
Imane Zouak MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Cadets female -47 kg (9)
Class A (5)
Ana Rita Ferreira Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Intissar Talha ACADEMY TIGER CLUB Belgium Belgium
Jeavonne Satter Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jennifer Urbain korea club houdeng Belgium Belgium
Laurine TOUCHARD sensations martiales RHONE ALPES France France
Class B (4)
Jolien Celis HTA Belgium Belgium
Laurane Leleux HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Maurine Van Den Heede HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Pauline Buczek Fasung Belgium Belgium
Cadets female -51 kg (9)
Class A (7)
Fatima El ouahabi ACADEMY TIGER CLUB Belgium Belgium
Larissa Bleeker Flevokick Netherlands Netherlands
Raquel Morgado Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Rowy Hoppenbrouwers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Salomé Alves Jovens D'Ouro Portugal Portugal
TOUKA ABDELHAMID MOHAMED ATTIA Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Yncaf Zbakh An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Class B (2)
Isabo Vanmeensel Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Oubila Titrit Fasung Belgium Belgium
Cadets female -55 kg (5)
Class A (2)
HAYDY WAEL MAHMOUD ANIS ABDELSAMIE Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Marta Fardilha Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Class B (3)
Aouragh Imane MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Yanna Louisa MOONEN TAEKWONDO ESPOIR TEAM D'UCCLE Belgium Belgium
Youssra Mejdoubi DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
Cadets female -59 kg (4)
Class A (4)
Della SASSI sensations martiales RHONE ALPES France France
Fatima Abdelleh mohamed ACADEMY TIGER CLUB Belgium Belgium
Francesca Pollet ILYO Aarschot Belgium Belgium Belgium
NESRIN KARAM AHMED AZZAB AHMED Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Cadets female +59 kg (5)
Class A (3)
Janneke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Nour Khajjou MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Nour El Houda LOUZAI Lezennes TKD Club France France
Class B (2)
Anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Viol?ta Puento Rosano TAEKWONDO ESPOIR TEAM D'UCCLE Belgium Belgium
Cadets male -33 kg (14)
Class A (11)
Abed El Rahman Nairoukh or team - ahi yehuda Israel Israel
Bastien Dellenbach LIMOUSIN POITOU-CHARENTES France France
Ismail El ouahabi ACADEMY TIGER CLUB Belgium Belgium
Jonas Vandooren HTA Belgium Belgium
Livio-Vinh ALONGE ATKD ANTONY France France
MARWANE LAROUSSI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Maxence Carpentier Taekwondo Orchesien France France
PABLO MEDRANO Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
SIEFELDEEN ESLAM MOHAMED FOUAD ELSAYED HASSAN Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Yan Putz Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
khay yassine kwan Belgium Belgium
Class B (3)
ACHARKI YOUNES MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Amine Diouif DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
dorot david Koryo Belgium Belgium
Cadets male -37 kg (14)
Class A (9)
AHMED SRII MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
ARNAU GOMEZ Andorra Nationa Team Andorra Andorra
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Amine Rech-Chouck Flevokick Netherlands Netherlands
JEANCY MANGUNGU KABINDA DRC NATIONAL TEAM (LEOPARDS) DR Congo DR Congo
Mohamed Achaibi kwan Belgium Belgium
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (5)
ACHARKI MOHAMED MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Ayoub ASSAHNINI tigres de l'atlas Belgium Belgium
Gregor Hanevizian Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Jarne Lemmens HTA Belgium Belgium
MOHCINE CHEBAA MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Cadets male -41 kg (17)
Class A (14)
Ayoub BOUTEKHRIT Dynamic Team Belgium Belgium
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cameron BOOTH (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Clément Dellenbach LIMOUSIN POITOU-CHARENTES France France
Dylan Poncin HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Felix Hasser nat.Team LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
Fernando Morais Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Jamie Van Gossum Keumgang Tienen Belgium Belgium
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
KEVIN PEREZ Andorra Nationa Team Andorra Andorra
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ryan Richardson FUTURE England England
Simon Lavoisier Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Suliaman Westerkamp-Sesay TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (3)
Bilal el haddaji DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
REDA SLIMANI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Yoldas Guneyli Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (25)
Class A (20)
AHMED WAEL AHMED MOHAMED NASSAR Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
BILAL CHAIR Moving city France France
Badr Chela ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Badr Achab Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Bengt Pedersen Grorud TKD Klubb Norway Norway
Dor Vadislavski or team - ahi yehuda Israel Israel
IBRAHIM MECIRDI TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
Ishan Baidjoe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jens Semeelen Keumgang Tienen Belgium Belgium
Jeremy RAMOS cobra team France France
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Linardakis Emmanouil Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
MOHAMED AHMED MOHAMED FARAG MANSOUR Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
MOHAMED WALID MOHAMED HOSNY SHOKRY Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Martijn Willemsen Keumgang Tienen Belgium Belgium
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohssin Madrane DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
OTHMAN SELHAMI TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
ZIAD HISHAM FOUAD IBRAHIM RADWAN Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Class B (5)
BADR EL KHADRAOUI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Conor Kipping FUTURE England England
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
SABRI GRAND-JANY TAE KWON DO SOUMAGNE ASBL Belgium Belgium
el ouamari Faycal DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
Cadets male -49 kg (12)
Class A (10)
ANTOINE DUPONT Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
André Fernandes Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
EYAD ADEL MAHMOUD SAIED BARAKAT Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
HUGO CASTILLO TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
Shane van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tanguy BAUWERAERTS Lezennes TKD Club France France
Wietse Hollands Keumgang Tienen Belgium Belgium
ketbi younes kwan Belgium Belgium
Class B (2)
Ilja Ottink TC Soekandar Netherlands Netherlands
Malyar Hashemi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (6)
Class A (6)
AMR ALAA SAYED AHMED YOUSSEF Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Fabrizio Cordedda ACCADEMIA tAEKWONDO sERRENTI Italy Italy
MOAAZ MOHAMED RAGAB MOHAMED Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Paul FINNEY (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Paul Finney NTC England England
seye seidy kwan Belgium Belgium
Cadets male -57 kg (7)
Class A (5)
ALY MOHAMED FAROUK ELASHKAR Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Dion Richardson FUTURE England England
Yassine Achaibi taekwondokwan France France
Yassine Khallouk ACADEMY TIGER CLUB Belgium Belgium
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (2)
Hamza El Baghdadi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nilesh Autar Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
ISMAIL MCIRDI TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
Nassim Iragui Flevokick Netherlands Netherlands
ramhani jaber kwan Belgium Belgium
Cadets male -65 kg (5)
Class A (4)
Adrian WAGSTAFFE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ryan Mahabier TC Soekandar Netherlands Netherlands
SANDY CAPPEL ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
Class B (1)
Hicham Chiki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (2)
Class A (1)
BOUNTIOUKOS SPINARIS ATHANASIOS TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
Class B (1)
IMAD BAKALI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Juniors male -45 kg (5)
Class A (5)
MAHMOUD GABER BASSIOUNY MOHAMED ELKARNASHAWY Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Obada Ownis Heart of England Taekwondo club England England
TARIK REZKI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Vadislavsky Dor or team - ahi yehuda Israel Israel
YOUSSEF HOSSAMELDIN ABDELFATTAH ELKENAWY Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Juniors male -48 kg (4)
Class A (4)
Bradly SINDEN (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
IBRAHIM AHMED MOHAMED ZAKY MAREI Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
KARIM AHMED HAFEZ AHMED HASSAN Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
YUOSSEF AMR ASHRAF ABDELGHANY ELHARRAS Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Juniors male -51 kg (9)
Class A (5)
Josh CALLAND (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Josh Colland NTC England England
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
STEPHANE AUDIBERT TKD 74 France France
el ouahbi soheib kwan Belgium Belgium
Class B (4)
Farhad Karimi Heart of England Taekwondo club England England
Jonathan Gootkin or team - ahi yehuda Israel Israel
Shaquille Poese Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Zouhair ABOUELFADEL MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Juniors male -55 kg (7)
Class A (3)
JAWAD BENCHAALI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
SAHIM DOGAN Moving city France France
Class B (4)
OMAR ESSAM SAYED MAHMOUD GHONIM Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Souleymane Bliki DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
Taoufik Hamzi MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Younes El mofid DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
Juniors male -59 kg (14)
Class A (13)
Mansur Borchashvili tkd school saadat Belgium Belgium
ALI MOHAMED ANTER SHEDID ABDELGHAFFAR Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Bilal Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jelle Plomp Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Juan Jose Oliver Hernandez SPAIN Spain Spain
MOHAMED HANY MOHAMED HASSAN ALI HASSAN Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Si Mohamed KETBI Fung Sing Belgium Belgium
Victor Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
YOUSSEF WALEED MAHMOUD HANAFY HUSSEIN Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
giovanni morano a.s.d. taekwondo evolution pomarico Italy Italy
lehhit ayoub kwan Belgium Belgium
Class B (1)
REGAIB AKKOCA TAE KWON DO SOUMAGNE ASBL Belgium Belgium
Juniors male -63 kg (12)
Class A (11)
ADHAM WAEL AHMED ELBOGHDADY Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Brahim Bartoutouh Flevokick Netherlands Netherlands
Brandon Jeffrey Camran Taekwondo academy Scotland Scotland
Farouk Kamal Grorud TKD Klubb Norway Norway
Filippo Cordedda ACCADEMIA tAEKWONDO sERRENTI Italy Italy
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Hicham RADI Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Jorge Gonzalez Pascual SPAIN Spain Spain
Mashal Sediqi tkd school saadat Belgium Belgium
bicheler esteban Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Class B (1)
Daoud Lihemdi MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Juniors male -68 kg (10)
Class A (8)
ABDELRAHMAN IBRAHIM MOHAMED IBRAHIM ELGHAMRY Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Diogo Monteiro Jovens D'Ouro Portugal Portugal
JORGE GONZALEZ Andorra Nationa Team Andorra Andorra
Leopoldie Keran Team FKC France France
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohamed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Normando Leitão Jovens D'Ouro Portugal Portugal
SEIF HUSSEIN SHERIF HUSSEIN EISSA Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Class B (2)
MARC DUBOVY TAE KWON DO SOUMAGNE ASBL Belgium Belgium
daniele pignatelli a.s.d. taekwondo evolution pomarico Italy Italy
Juniors male -73 kg (5)
Class A (5)
BORIS RUIZ Andorra Nationa Team Andorra Andorra
MOHAMED IBRAHIM MOHAMED IBRAHIM ELGHAMRY Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Nelson Trindade Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Quentin Cappel C.F.E Nord-Pas de Calais France France
ZIYAD MAMDOUH ABDELFATAH MOHAMED SHEEBA ELHAMD Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Juniors male -78 kg (3)
Class A (3)
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
OMAR MOHAMED EZZAT MOHAMED ELMAHDI Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
YOUSSEF MEDHAT AHMED SHAWKI KHALLAF Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Juniors male +78 kg (3)
Class A (3)
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Preka Aleskander MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
VICTOR GARCIA SPAIN Spain Spain
Juniors female -44 kg (5)
Class A (5)
Maite Vazquez Villares SPAIN Spain Spain
Mathilde Dourdin C.F.E Nord-Pas de Calais France France
RANEEM WAEL AHMED AFIFI ABDELHALIEM AFIFI Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
Sarina VUURMAN Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Taylor GOODALL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (8)
Class A (7)
Anna Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Elita Mavsarova korea club houdeng Belgium Belgium
Esengul Ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Fatima Fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Luana Bussu TEAM SARDEGNA Italy Italy
Mathilde Prins TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Rosa KELEKU DRC NATIONAL TEAM (LEOPARDS) DR Congo DR Congo
Class B (1)
sirine bouch DRAGON CLUB ACADEMY Belgium Belgium
Juniors female -52 kg (8)
Class A (6)
Amelie Richard korea club houdeng Belgium Belgium
Indra CRAEN Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Janise van Veldhuizen TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
ROWAN ASHRAF ABDELAZIZ MOHAMED ALI Egypt National Taekwondo Team Egypt Egypt
TANIA ZUCKER SPAIN Spain Spain
Class B (2)
Assma Lamamri Daehan Taekwondo Club Reims France France
Basma Yaacoubi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (8)
Class A (6)
Ana Rita Pereira Jovens D'Ouro Portugal Portugal
CAMILLE LY TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
FEDILA RUBEN Moving city France France
Oceane Rainguenet Team FKC France France
ROSA RODRIGUEZ Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
marion Nebling cobra team France France
Class B (2)
Neelam Gajadin Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
SIGA GAVAGE MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Juniors female -59 kg (12)
Class A (8)
Amber PANNEMANS Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Annewil Prins TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lot Van Malssen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mariane Snikers korea club houdeng Belgium Belgium
Rebekah Wilkie Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Rebekah Wilkie Vision Taekwondo Scotland Scotland
Xena Roekeloos HTA Belgium Belgium
Class B (4)
Kimberly Stroobands Jeong-Sin Belgium Belgium
Kirsty Marshall Vision Taekwondo Scotland Scotland
Melissa Martinet Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Sara Deidda TEAM SARDEGNA Italy Italy
Juniors female -63 kg (6)
Class A (4)
Arianna Melis TEAM SARDEGNA Italy Italy
DIKRA LAMROUJI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Maaike van der Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Danique Venema Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nazli Celikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (4)
Class A (4)
Ahillya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Khadoudja Niar Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Mor Ofer or team - ahi yehuda Israel Israel
PARKER BOLILI MIAMBANZILA DRC NATIONAL TEAM (LEOPARDS) DR Congo DR Congo
Seniors female -49 kg (7)
Class A (7)
Anissa Jeffali cobra team France France
JESSICA ROVILA Andorra Nationa Team Andorra Andorra
KOUTSOU IOANNA TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
Marine FALLETTA sensations martiales RHONE ALPES France France
TSIAPA PANAGIOTA TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
Typhaine Forestier Daehan Taekwondo Club Reims France France
Yasmina Aziez NATIONAL TEAM OF FRANCE France France
Seniors female -53 kg (9)
Class A (9)
Alexandra Bendoucha TAEKWONDO FRESNOY MACKELLERIE France France
Elisa Chieh-Chen Tang Aruba National Team Aruba Aruba
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Jolien Coppieters Academy Ge-We Belgium Belgium
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Laetitia Rouquier Team FKC France France
Sara Kamal Grorud TKD Klubb Norway Norway
Shunit Bergson or team - ahi yehuda Israel Israel
Seniors female -57 kg (12)
Class A (11)
Camille CHAVAGNAT sensations martiales RHONE ALPES France France
Celin Laurigan NATIONAL TEAM OF FRANCE France France
Ekatarina Rybina Taekwondo Orchesien France France
Justine SIMOES sensations martiales RHONE ALPES France France
Laura ROEBBEN Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Minguet Constance LIMOUSIN POITOU-CHARENTES France France
Monica Pimentel Flevokick Netherlands Netherlands
RAQUEL HERNANDEZ SPAIN Spain Spain
Sephora Mokhtari Team FKC France France
Souroure Boulaiche NATIONAL TEAM OF FRANCE France France
mariaserena digrazio a.s.d. taekwondo evolution pomarico Italy Italy
Class B (1)
Anissa El Abdouni MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Seniors female -62 kg (8)
Class A (7)
Clara MALLIEN Koryo Taekwondo Strasbourg France France
GAVRIILIDOU EVDOXIA TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
Iman LOUZAI Lezennes TKD Club France France
Ine Svendsen Grorud TKD Klubb Norway Norway
LIGKOU MARIA TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Nora Mouradi CTAM France France
Class B (1)
Kathleen RONNE ATKD ANTONY France France
Seniors female -67 kg (3)
Class A (3)
ANASTASIADOU EVANGELIA TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
JAN-DI KIM KOREA NATIONAL LEAGUE Korea Korea
Sandra Lorenzo Rodelas SPAIN Spain Spain
Seniors female -73 kg (8)
Class A (8)
Anais Tama HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Cannelle Malzeroi Team FKC France France
Giulia Porcu TEAM SARDEGNA Italy Italy
Isabelle Faber nat.Team LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
Mandy Barbic Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
OUMNIA DAKKON MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
PRANDINA FLAVIA MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (5)
Class A (5)
Hina Joly NATIONAL TEAM OF FRANCE France France
Liesbeth Jansen Academy Ge-We Belgium Belgium
Michela Sois TEAM SARDEGNA Italy Italy
Moran Rozenberg or team - ahi yehuda Israel Israel
ferrandina giulia a.s.d. taekwondo evolution pomarico Italy Italy
Seniors male -54 kg (11)
Class A (11)
ABDELILLAH EL MADRARI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Alessandro Fois ACCADEMIA tAEKWONDO sERRENTI Italy Italy
Anas Khalifi TSV Heusenstamm Germany Germany
Guy Shimon or team - ahi yehuda Israel Israel
LIOTSOS PAVLOS TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
MIKAEL KALIKAT DRC NATIONAL TEAM (LEOPARDS) DR Congo DR Congo
Maxime Ploquin LIMOUSIN POITOU-CHARENTES France France
Ruben Martin Moreno Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
SAMIR SEFKAME MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Vikaash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (11)
Class A (11)
ANASTASIADI SEVASTIANO TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
Afid Bengorine NATIONAL TEAM OF FRANCE France France
Axel Delval Ctam France France
Bob TSHIMANGA TSHIMANGA DRC NATIONAL TEAM (LEOPARDS) DR Congo DR Congo
Gianni QUAGLIERI ATKD ANTONY France France
Giorgio Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Kyliann Bonnet NATIONAL TEAM OF FRANCE France France
MOHAMMED REZKI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Matteo Melis Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Nidal Abarahou NATIONAL TEAM OF FRANCE France France
OMAR CISSE Moving city France France
Seniors male -63 kg (18)
Class A (13)
ALEXANDRE CASTILLO TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
Branko Bergmann Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
CEDRICK BOTALATALA DRC NATIONAL TEAM (LEOPARDS) DR Congo DR Congo
Dylan Van De Cappelle Jeong-Sin Belgium Belgium
Edouard Dourdin Taekwondo Orchesien France France
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
NIDRAS-IDREOS ALEXANDROS TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
TOMMY RUILING TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Tandara Souphixay Fasung Belgium Belgium
ZAKARIA ABDOUNI ACADEMY TIGER CLUB Belgium Belgium
gennaro apollaro a.s.d. taekwondo evolution pomarico Italy Italy
Class B (5)
Abderrahaman HAMDAOUI TAEKWONDO ESPOIR TEAM D'UCCLE Belgium Belgium
Antoine Boon Taekwondo Orchesien France France
Hugot Gaillou Taekwondo Orchesien France France
Thomas Gaillou Taekwondo Orchesien France France
ersahin selman Koryo Belgium Belgium
Seniors male -68 kg (30)
Class A (29)
Efrem Arbau TEAM SARDEGNA Italy Italy
Alexandre Amghar NATIONAL TEAM OF FRANCE France France
BEAUDRIC BILENDO DUMA Moving city France France
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Craig Eden Vision Taekwondo Scotland Scotland
DYLAN CAPPEL ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
Eduardo Peter Longobardi Radford SPAIN Spain Spain
El Hadji Brahim DOUDOU Daehan Taekwondo Club Reims France France
GEORGIADIS THOMAS TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
Hoi Ki Lau Carcelen SPAIN Spain Spain
Hugot Bassonville Taekwondo Orchesien France France
Idan Reuveny or team - ahi yehuda Israel Israel
JAN VANGRINSVEN TaeKwonDo Koryo Gent Belgium Belgium
Jamie ABLEY (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jordan NUNES DA COSTA sensations martiales RHONE ALPES France France
KHALED ZAGHOUANI Moving city France France
Kaz Van Malssen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
MECHTERIDIS PAPADOPOULOS STYLIANOS TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
Mathew Dasbach Jeong-Sin Belgium Belgium
Mohammed Kerrifa Ctam France France
Moussaab Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nigel Ras Aruba National Team Aruba Aruba
Redouane Schmaal Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Roberto Lorenzo Rodelas SPAIN Spain Spain
Sagesse ABEDI DRC NATIONAL TEAM (LEOPARDS) DR Congo DR Congo
Samir Laurent Taekwondo Club Villeneuvois France France
Soufian Ouhammou MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Wim Wagemakers Jeong-Sin Belgium Belgium
Class B (1)
Alwin vonk Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (33)
Class A (25)
ALI TIJANI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
AYOUB AYNAOU TAEKWONDO ESPOIR TEAM D'UCCLE Belgium Belgium
Ben Van Assum Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Fiston LUMU TSHIMANGA DRC NATIONAL TEAM (LEOPARDS) DR Congo DR Congo
François Essone LIMOUSIN POITOU-CHARENTES France France
GUNEY SONMEZ Moving city France France
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ibrahima DIOUF Daehan Taekwondo Club Reims France France
John Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
Jose Botolo Dobo Fung Sing Belgium Belgium
Juan Pedro Ibanez Rodriguez SPAIN Spain Spain
Junghae Lee TaeKwonDo Koryo Gent Belgium Belgium
Levi Buil Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
MAJID EL HAMOUTI An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Nino Jelen Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Nordine Saib Ctam France France
OUSSAMA OUAICH MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Pablo Amengual Tarongi SPAIN Spain Spain
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ross Eden Vision Taekwondo Scotland Scotland
Shivaro Hasselhoef Aruba National Team Aruba Aruba
TRAM Quoc-Huy Fung Sing Belgium Belgium
Yassin Alla Taekwondo Kriss Belgium Belgium
Yoni Vanmeesne Nong Jang Belgium Belgium Belgium
domenico digrazio a.s.d. taekwondo evolution pomarico Italy Italy
Class B (8)
David Faivilis or team - ahi yehuda Israel Israel
Davy Hanquet Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Frank De Kruyf Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jan Ligtenberg Fung Sing Belgium Belgium
Misbha Mahrous Fasung Belgium Belgium
Nabil Ismael Fung Sing Belgium Belgium
TOLGA ER TAE KWON DO SOUMAGNE ASBL Belgium Belgium
Timoteo Daniel Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors male -80 kg (17)
Class A (13)
Aboubakar BAMBA ATKD ANTONY France France
Ali AIDOUDI sensations martiales RHONE ALPES France France
Christian Seijo Giebels SPAIN Spain Spain
JONG-HUN WON KOREA NATIONAL LEAGUE Korea Korea
Joeri Alles ILYO Aarschot Belgium Belgium Belgium
M'HAMED FEKROUN Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Mohammed Khouyi Taekwondo Club Villeneuvois France France
OTMAN BOUTOUGHA TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
RODITIS GEORGIOS TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
Robin Sinnesael Shan Club MONS Belgium Belgium
TZELLOS NIKOLAOS TKD UNION OF NORTH GREECE Greece Greece
Zineddine LOUZAI Lezennes TKD Club France France
david Mulnard Fasung Belgium Belgium
Class B (4)
Dries Boone TaeKwonDo Koryo Gent Belgium Belgium
Kamel BOIUAITA ATKD ANTONY France France
Mayabu Benjamin Fasung Belgium Belgium
Tanguy Hadoux Taekwondo Orchesien France France
Seniors male -87 kg (3)
Class A (3)
Samuel Vetois Daehan Taekwondo Club Reims France France
Stuart Smit Aruba National Team Aruba Aruba
vlad adrian Koryo Belgium Belgium
Seniors male +87 kg (9)
Class A (8)
AMAYAS YEMMI TREMBLAY AC TAEKWONDO France France
Baydhir Badjoko Taekwondo Kriss Belgium Belgium
Clément RAUSCHER Koryo Taekwondo Strasbourg France France
Jimmy CAYOL sensations martiales RHONE ALPES France France
Michaël Thoelen Academy Ge-We Belgium Belgium
Rob v/d Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zokou Firmin cote d'ivoire national team France France
Class B (1)
HAMZA HAOUARI Academy Tiger Club Belgium Belgium