Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

The 10th International Open Friendship Taekwondo Championships

  • Tournament dates
  • 26 July 2014
  • 27 July 2014
  • Deadline
  • 14 July 2014
  • Competitors
  • 289 / 450
  • Location
  • Rivermead Leisure Complex
  • RG1 8EQ
  • Berkshire
  • United Kingdom United Kingdom

PLEASE NOTE THAT THE SUBSCRIPTION PERIOD FOR THIS EVENT HAS BEEN EXTENDED UNTIL MONDAY 14TH JULY AT 10PM.

ALL TEAMS WITH EXISTING ENTRIES MAY MAKE ADDITIONS OR AMENDMENTS UNTIL THAT DATE.

WE HAVE ALSO INCREASED THE NUMBER OF COMPETITION AREAS SO THE MAXIMUM NUMBER OF COMPETITORS HAS ALSO BEEN INCREASED.

Downloads

InformationInformation
Referee Application FormReferee Application Form
Referee invitationReferee invitation

Competitors (289)

Pee Wee female -23 kg (2)
Class C (2)
Leona Cullen BTS Great Britain Great Britain
Lily Hoy BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee female -26 kg (3)
Class A (1)
Tegan Paynter TEAM WATERSIDE England England
Class C (2)
PRAKRITI RAI UK NEPAL England England
Sanskriti Gurung UK NEPAL England England
Pee Wee female -30 kg (4)
Class B (2)
Holly Pepper BTS Great Britain Great Britain
Lola Trinchero Team Hollywood United States United States
Class C (2)
Leanne Antido UK NEPAL England England
ROSIE HORROD SURVIVOR TKD England England
Pee Wee female -34 kg (2)
Class A (1)
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Class B (1)
Eliza Bridges Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -39 kg (4)
Class A (1)
AMY BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
Ayusha Gurung UK NEPAL England England
Class C (2)
Kiara Santos UK NEPAL England England
Winica GURUNG UK NEPAL England England
Pee Wee male -20 kg (3)
Class B (1)
Thenuk Sejana Dhanapala Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Dale Girling TCGB BJ Academy England England
SHIKHAR LOPCHAN Way TKD England England
Pee Wee male -23 kg (3)
Class C (3)
Daniel Santos UK NEPAL England England
Owen Pepper BTS Great Britain Great Britain
Yusuf Abdulaleem Loughton UTA Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -26 kg (5)
Class B (4)
Nambinhang Limbu UK NEPAL England England
Nisam Hang LIMBU UK NEPAL England England
Rivi Ranujana Dhanapala Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
STEFANOS PIERI Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
MARVIN RAKAS Way TKD England England
Pee Wee male -30 kg (10)
Class B (5)
JUNAYD MOHAMED Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jamie Girling TCGB BJ Academy England England
Lewis Williams Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
Sulav Yakha UK NEPAL England England
Class C (5)
Allen hang Tumbapo UK NEPAL England England
DIEGO SOLARTE STA Hanaro United Kingdom United Kingdom
Ewan Leid UK NEPAL England England
JAYDEN SALKEY SURVIVOR TKD England England
Nikesh Gurung UK NEPAL England England
Pee Wee male -34 kg (4)
Class A (1)
Dennis Karanjit Team Hollywood United States United States
Class B (2)
ASHIM SHREESH RANA UK NEPAL England England
TAYLAN MEHMET Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
JOSHUA IQBAL SURVIVOR TKD England England
Pee Wee male -39 kg (1)
Class C (1)
Mccorley Perry (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee male +44 kg (1)
Class C (1)
SATYAM Rai UK NEPAL England England
Children female -33 kg (3)
Class B (3)
Anna O'Neill BTS-BOURNEMOUTH England England
Maisy Cook TEAM WATERSIDE England England
SHAKYRA DHARMAKEERTHI Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -37 kg (4)
Class B (4)
Daisy Mae Waldock BTS Great Britain Great Britain
PRATIKCHYA LIMBU Way TKD England England
SHANIA DHARMAKEERTHI Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
YASHMIN SARTUNGI UK NEPAL England England
Children female -41 kg (9)
Class A (3)
Pragati Thapa UK NEPAL England England
Sannu Shahi UK NEPAL England England
Shannone Sullivan-Sansom DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
AVNI WALIA Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Eveyana Gurung UK NEPAL England England
Jennifer Ballentine TCGB BJ Academy England England
Sunita Rai UK NEPAL England England
Class C (2)
AYDEN HASSAN Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
CELEN MEHMET Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -44 kg (5)
Class A (2)
Ellie Bowden (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pichamma Rai UK NEPAL England England
Class B (1)
KURANAGE UMANI PERERA Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Jaden Cullen BTS Great Britain Great Britain
Neesa MAKHIM UK NEPAL England England
Children female -47 kg (4)
Class A (2)
Megan Golding Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
josie dunn South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
Jubina Limbu UK NEPAL England England
Class C (1)
Winona GURUNG UK NEPAL England England
Children female -51 kg (4)
Class A (2)
Emily Brighton Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Kesari Mahrarjan Team Hollywood United States United States
Class B (2)
Iksa Hangma LIMBU UK NEPAL England England
Miksa Hangma LIMBU UK NEPAL England England
Children female +51 kg (9)
Class A (5)
Chloe Blackburn AWTC England England
KATIE BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pranita Rana UK NEPAL England England
Sabina Shahi UK NEPAL England England
evie large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (2)
Hannah Perry (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
SEMIKA RAI Way TKD England England
Class C (2)
Kunzo Lama UK NEPAL England England
Prescilla Thapa UK NEPAL England England
Children male -33 kg (5)
Class B (3)
Cameron Noble UK NEPAL England England
EMRE DANIELS Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
PRATIK LIMBU Way TKD England England
Class C (2)
LONISH GURUNG UK NEPAL England England
Nicolas Rio Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children male -37 kg (13)
Class A (4)
Finley Summers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Mathew Howell South Hams TKD Great Britain Great Britain
Ryan Martin TEAM WATERSIDE England England
TRISTAN BOWDEN-BLOOMFIELD CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (8)
ALEX THAPA UK NEPAL England England
Binay Karki Taekwondo Verein Oberndorf Austria Austria
Cameron Leid UK NEPAL England England
Finlay Moody Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
HAYTHAM MOHAMMED Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
JIVAN WALIA Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
KURANAGE SETH PERERA Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Riyaj Rai UK NEPAL England England
Class C (1)
ROBERT GLOWAKI Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children male -41 kg (6)
Class A (3)
Coleman Henner Team Hollywood United States United States
Jamie Simpson-Kidd (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Matthew Guest Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Bikram Pun UK NEPAL England England
Dol Gurung UK NEPAL England England
Simon Ale UK NEPAL England England
Children male -45 kg (13)
Class A (4)
Callum O'Connell AWTC England England
Chhewang Roka Magar UK NEPAL England England
Dean Foss Loughton UTA Taekwondo Great Britain Great Britain
LEO RANA UK NEPAL England England
Class B (5)
ALEXANDROS PIERI Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Charles Ballentine TCGB BJ Academy England England
Nikhil Rana Magar UK NEPAL England England
Prasad Rana UK NEPAL England England
Shahil MAKHIM UK NEPAL England England
Class C (4)
Christopher Essl Loughton UTA Taekwondo Great Britain Great Britain
EDWARD GLOWAKI Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Namshang Kandawa UK NEPAL England England
Riwaj Limbu UK NEPAL England England
Children male -49 kg (3)
Class C (3)
Michael Juperatum UK NEPAL England England
SIRJOHN RAI Way TKD England England
Sukum hang Kambang UK NEPAL England England
Children male -53 kg (5)
Class A (3)
Nikhil Gurung UK NEPAL England England
Owen Sanders BTS-BOURNEMOUTH England England
Will Tumber TSA England England
Class B (2)
KEVIN RAI Way TKD England England
Simon Walker TCGB BJ Academy England England
Children male -57 kg (6)
Class A (4)
Anmol Gorkhali Team Everest United States United States
Daniel Maharjan Team Hollywood United States United States
Reswon Rai UK NEPAL England England
Sajik Gurung UK NEPAL England England
Class B (2)
Prem Toomy Rana UK NEPAL England England
Rachit Gurung UK NEPAL England England
Children male +57 kg (13)
Class A (5)
Binod Gurung UK NEPAL England England
Luke Allott Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Nishal Gurung UK NEPAL England England
Nitesh Gurung UK NEPAL England England
Shonam Shahi UK NEPAL England England
Class B (5)
Amir Gauchan UK NEPAL England England
Gautam Gurung UK NEPAL England England
Hangsham Potangwa UK NEPAL England England
Noel RAI UK NEPAL England England
Pawan patangwa UK NEPAL England England
Class C (3)
Liraj Limbu UK NEPAL England England
Nischal Rana UK NEPAL England England
Sahil Rai UK NEPAL England England
Juniors male -48 kg (4)
Class A (2)
Alex Golding Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
STEPHEN JOHNSON CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
BRANDON SNADAKER WILLISTON BASIN TKD United States United States
Class C (1)
AMAN THAKALI Way TKD England England
Juniors male -55 kg (8)
Class A (6)
Archie Waldock BTS Great Britain Great Britain
Max Cater BTS-BOURNEMOUTH England England
PRATIK GURUNG UK NEPAL England England
Sailendra gurung UK NEPAL England England
Surjendra Bajracharya Team Hollywood United States United States
TUMINDRA RANAMAGAR UK NEPAL England England
Class B (2)
Anush Nembang UK NEPAL England England
PRASHANT RAI UK NEPAL England England
Juniors male -63 kg (20)
Class A (11)
Ayush Gurung UK NEPAL England England
Daniel Blackburn AWTC England England
Daulat Gurung UK NEPAL England England
Dylan Gill-Sivitter Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Jake Brooks AWTC England England
Kewal Gurung UK NEPAL England England
Rapan Rai UK NEPAL England England
Ryan Simpson BTS-BOURNEMOUTH England England
Sagar simkhada UK NEPAL England England
Sean Wilson BTS-BOURNEMOUTH England England
Sujan Ale UK NEPAL England England
Class B (3)
Bryan Fernando UK NEPAL England England
Manoj Gurung UK NEPAL England England
Sandip Gurung UK NEPAL England England
Class C (6)
Alvin Shrestha UK NEPAL England England
Faisal Shinwari Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Prabat Malla UK NEPAL England England
Rasmit Rai UK NEPAL England England
Sushang Limbu UK NEPAL England England
Wyeth frax Abay UK NEPAL England England
Juniors male -73 kg (12)
Class A (4)
Abhishek Giri Sagarmatha New Baneshwor Taekwondo Dojang Nepal Nepal
Alam Durrani Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Omig Gurung UK NEPAL England England
Subarna Thapa UK NEPAL England England
Class B (4)
Ashmin Gurung UK NEPAL England England
Bishal Thapa Magar UK NEPAL England England
Prajay Patel Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Sudhir Gauchan UK NEPAL England England
Class C (4)
Kenis Thapa UK NEPAL England England
Khagendra Limbu UK NEPAL England England
Kiran THAMSUHANG UK NEPAL England England
Sanjog WANEM UK NEPAL England England
Juniors male +73 kg (6)
Class A (5)
Alexander Shepherd Team Hollywood United States United States
Binam Gurung UK NEPAL England England
ROWAN CAMPBELL UK NEPAL England England
Richan Limbu UK NEPAL England England
Thomas Henley (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (1)
EVITT FLESNESS WILLISTON BASIN TKD United States United States
Juniors female -44 kg (1)
Class C (1)
Maria Dorsett TCGB BJ Academy England England
Juniors female -49 kg (7)
Class A (5)
KATIE BRADLEY South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Kara Jonsson BTS-BOURNEMOUTH England England
Laura Francis DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Mebeena Rai UK NEPAL England England
Nikita Gurung UK NEPAL England England
Class B (2)
NAMUNA NEMBANG UK NEPAL England England
Sunima Rai UK NEPAL England England
Juniors female -55 kg (5)
Class A (3)
Karen Pegg JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Megan Smith DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Saphal Gurung UK NEPAL England England
Class B (1)
FELICIA PAINE WILLISTON BASIN TKD United States United States
Class C (1)
Asmita Rai UK NEPAL England England
Juniors female -63 kg (5)
Class A (4)
Lauren Guest Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Laxmi Thapa UK NEPAL England England
Lisa Gurung UK NEPAL England England
Marianna Hurst Action Tae kwon do England England
Class B (1)
Panuma Rai UK NEPAL England England
Juniors female +63 kg (2)
Class A (2)
Cara Moody Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
SOPHIE WARD CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (4)
Class A (4)
Amita Rai United Nepalese Taekwondo Team Nepal Nepal
Punam Gurung UK NEPAL England England
Sarita Shrestha United Nepalese Taekwondo Team Nepal Nepal
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (2)
Class A (2)
Anna Leigh Gratsa ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Deona Chan Powerhouse Taekwondo England England
Seniors female -67 kg (2)
Class A (2)
Leah compbell UK NEPAL England England
Sheetal LIMBU UK NEPAL England England
Seniors female +67 kg (1)
Class C (1)
LAURA RYAN SURVIVOR TKD England England
Seniors male -58 kg (20)
Class A (14)
Arjun Sunuwar United Nepalese Taekwondo Team Nepal Nepal
Asim Nembang UK NEPAL England England
MADHU GHIMIRE RGR BRUNEI TEAM Brunei Darussalam Brunei Darussalam
Manoj Lama Maitri Taekwondo Dojang Nepal Nepal
ROSHAN KHATRI RGR BRUNEI TEAM Brunei Darussalam Brunei Darussalam
Rimon Maharjan Jyapu Taekwondo Dojang Nepal Nepal
Sameer Gauchan UK NEPAL England England
Shulab Rana UK NEPAL England England
Terry Cooper Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Uges Gurung UK NEPAL England England
WENDIMAGEGNEHU KASSU GAGNAHUN QATAR Qatar Qatar
WENDIMAGEGNEHU KASSU GAGNAHUN QATAR Qatar Qatar
YOUSEF ALRAHMI Yemen National Team Yemen Yemen
suraj shrestha macau nepalese taekwondo club Macao Macao
Class B (5)
DATSHERING SHERPA RGR ARMY TEAM England England
Pratik Rai UK NEPAL England England
SUSHIL RAI RGR ARMY TEAM England England
durgaman tamang united taekwando team korea Korea Korea
singlahang patangwa UK NEPAL England England
Class C (1)
KAJI MAGAR RGR ARMY TEAM England England
Seniors male -68 kg (27)
Class A (19)
BEN SHAW CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Bibek Limbu UK NEPAL England England
Bikash Gurung UK NEPAL England England
Bipin Gurung UK NEPAL England England
Cameron Ransford Team Hollywood United States United States
Hem Rana UK NEPAL England England
JAMIE-LEE HAYMAN CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kuzey Akses Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Liam Wise TSA England England
Matthew Commeree Team Hollywood United States United States
Niroj Bahadur Nepali United Nepalese Taekwondo Team Nepal Nepal
Prabesh dewan rai UK NEPAL England England
Pradip Byanjankar UK NEPAL England England
Pratik Rai UK NEPAL England England
Rajin Singh Maitri Taekwondo Dojang Nepal Nepal
Rohit Tamang United Nepalese Taekwondo Team Nepal Nepal
SUBASH MOKTAN RGR ARMY TEAM England England
Surendra Thapa UK NEPAL England England
jhiram rai UK NEPAL England England
Class B (5)
HIRA TAMANG RGR ARMY TEAM England England
Matt Giles UK NEPAL England England
Namikson Gurung UK NEPAL England England
Sajan Rai UK NEPAL England England
Siddhant Rasaily UK NEPAL England England
Class C (3)
ARJUN GURUNG RGR ARMY TEAM England England
Anim RAI UK NEPAL England England
Himal Gama UK NEPAL England England
Seniors male -80 kg (11)
Class A (8)
Andre Holland Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Dushab Gurung UK NEPAL England England
GANESH THAPA USA NEPALESE) United States United States
Nishan Gurung UK NEPAL England England
Sagar Gurung UK NEPAL England England
Sandip Kumar Gurung UK NEPAL England England
Sanoj Thapa UK NEPAL England England
Tek simkhada UK NEPAL England England
Class B (3)
Bidhur gurung UK NEPAL England England
Binaya Gurung UK NEPAL England England
PRASANTA TAMANG Way TKD England England
Seniors male +80 kg (2)
Class A (2)
BRETT FLESNESS WILLISTON BASIN TKD United States United States
Richard Fairhurst Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Veterans female -67 kg (1)
Class A (1)
Bimala LIMBU UK NEPAL England England
Veterans male -80 kg (2)
Class A (2)
Craig Roppolo BTS Great Britain Great Britain
Dave Baugh Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Veterans male +80 kg (3)
Class A (2)
Durga Gurung Team Everest United States United States
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Class C (1)
LEE STEVENS TEAM WATERSIDE England England