Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

NWTU Becketal Cup 2022

  • Tournament dates
  • 27 August 2022
  • Deadline
  • 20 August 2022
  • Competitors
  • 257 / 400
  • Location
  • Eugen-Haas Sporthalle, Moltkestrasse 51
  • 51643
  • Gummersbach
  • Germany Germany

Downloads

Becketal Cup 2022Becketal Cup 2022

Competitors (257)

Juniors D female -22 kg (3)
Class II (3)
Asija Kollari Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Asija Kollari Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Elif Saffak Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Juniors D female -24 kg (1)
Class II (1)
Isabella Roemischer TV Becketal Germany Germany
Juniors D female -26 kg (1)
Class II (1)
Lejla Dindic Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (1)
Class II (1)
Konstantina Lamprou Heiligenhauser TC Germany Germany
Juniors D female -32 kg (1)
Class II (1)
Lena Karan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D female -38 kg (1)
Class II (1)
Maryam Bouzommita Heiligenhauser TC Germany Germany
Juniors D male -22 kg (5)
Class II (5)
Aras Demir Taekwondo Sportschule Cinar e. V. Germany Germany
Elias Steffen Heiligenhauser TC Germany Germany
Lorenz Sch?fer Heiligenhauser TC Germany Germany
Mohammed Alkordi Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Mohammed Alkordi Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Juniors D male -24 kg (3)
Class II (3)
Alex Graupner Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
BERAT SAFFAK TKD GLADBECK Germany Germany
Jason Krzyk TSV Korbach Germany Germany
Juniors D male -26 kg (5)
Class II (5)
Azad Demir Taekwondo Sportschule Cinar e. V. Germany Germany
Emirhan Bayram Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Maik Rakovic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Marcel Wetzstein Heiligenhauser TC Germany Germany
Nick Polednik Heiligenhauser TC Germany Germany
Juniors D male -29 kg (7)
Class II (7)
Alexander Petroschenko Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Alexander Petroschenko Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Finn Kopetsch Heiligenhauser TC Germany Germany
Miran Karababa WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Mylo Kind Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Mylo Kind Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Noah Wiese WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -32 kg (3)
Class II (3)
Levin Malchov Heiligenhauser TC Germany Germany
Michele Varrese WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Younes Berranep Heiligenhauser TC Germany Germany
Juniors D male -35 kg (2)
Class II (2)
Kerem Bartu Dereli WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Marijus Simonaitis WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -38 kg (1)
Class II (1)
Nuri Ato TV Becketal Germany Germany
Juniors C female -27 kg (4)
Class II (4)
ANASTASIA CEYLINAZ SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Jasmin Al Mehdawi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Maria Tanzi Tangun Hamburg Germany Germany
Maxima Le WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C female -29 kg (2)
Class I (1)
Lea Kopetsch Heiligenhauser TC Germany Germany
Class II (1)
Elisabeth Tsiolis WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C female -32 kg (8)
Class II (8)
Aurelia Collica WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Buglem Bayram Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Israa Saghiri Musado Alsdorf Germany Germany
Jolia Osadnik Musado Alsdorf Germany Germany
Lana Siebert TSV Korbach Germany Germany
Lia Bertram Tangun Hamburg Germany Germany
Melinda Merzou Koru Taekwondo / Team Kimera Germany Germany
Nala Zannoud WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C female -35 kg (1)
Class II (1)
Yasmina El Morabiti Tayebi Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C female -39 kg (3)
Class II (3)
Amira Azzaoui WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Lea Scholz Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Soufia Aboulghazi Taekwondo Sportschule Cinar e. V. Germany Germany
Juniors C female -43 kg (2)
Class II (2)
Lorena Hendrich TV Becketal Germany Germany
Shirin Andrani Heiligenhauser TC Germany Germany
Juniors C female -52 kg (2)
Class I (1)
GIOIA ANGELICA ALIANTO TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
AJLA ALESEVIC TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -27 kg (5)
Class II (5)
Ayoub Zeidi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Engjell Ademaj T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Luca Gottschalk T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Maximilian Fiolka TV Becketal Germany Germany
Simone Lorefice Heiligenhauser TC Germany Germany
Juniors C male -29 kg (5)
Class I (1)
Maximilian-Etienne Gottschalk T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (4)
Damian Schaefer TV Becketal Germany Germany
Julius Sch?fer Heiligenhauser TC Germany Germany
Yessin Hamdan Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Yessin Hamdan Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (13)
Class I (4)
Jerome Ivo Matic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Oscar Delvaux DynamicTeam Juprelle Belgium Belgium
Oscar Delvaux DynamicTeam Juprelle Belgium Belgium
Oscar Delvaux DynamicTeam Juprelle Belgium Belgium
Class II (9)
David Weidemann TSV Korbach Germany Germany
Eren Ibram Oglou TSG Blau-Gold Giessen e.V. Germany Germany
Hamza Lamgardi Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Karam Arab Alhalabi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Lennard During WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Lucas Rohde TV Becketal Germany Germany
Nassim Elmajdoub WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Paul Frost Heiligenhauser TC Germany Germany
YOLDAS GUNES TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -35 kg (13)
Class I (1)
Abdurofe Akramov Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (12)
Ahmad Tabarov KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Alexandr Klonenger WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Arian Merzou Koru Taekwondo / Team Kimera Germany Germany
Artiom Topal WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Ensar Yilmaz Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Jerome Woith WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Leon Fiolka TV Becketal Germany Germany
Luis Wetzstein Heiligenhauser TC Germany Germany
Mateo Damiano Heiligenhauser TC Germany Germany
Tarik Said Toklucu WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Vincent Moeller TuS Ende e.V. Germany Germany
ZINAR ISA ATAC TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -39 kg (5)
Class II (5)
Kian Karababa WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Phil Graupner Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Ricardo Santoni Musado Alsdorf Germany Germany
Sead Hasic Taekwondo Sportschule Cinar e. V. Germany Germany
Tayler Buettgenbach WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C male -43 kg (2)
Class I (1)
EYMEN MUAZ USTUNDAG TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Robin Erdogan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C male -47 kg (2)
Class I (1)
Muhammed Olcay Mutlu Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Class II (1)
Mateusz Kujawa TV Becketal Germany Germany
Juniors C male -52 kg (1)
Class II (1)
Aaron Rehse TV Becketal Germany Germany
Juniors B female -29 kg (2)
Class I (1)
Tuana Okutan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (1)
Sabrina Poetzsch SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors B female -33 kg (2)
Class II (2)
Jessica Galla WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Maridana Ursachi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors B female -37 kg (2)
Class I (1)
Johanna Zander Koru Taekwondo / Team Kimera Germany Germany
Class II (1)
NIHAL BOCEK TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female -41 kg (7)
Class I (2)
Emelina Mejric WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Lujan Berranep Heiligenhauser TC Germany Germany
Class II (5)
Asal Hosseini Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Asal Hosseini Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Ecrin Oksuz KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Oumnia Elkadim Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Oumnia Elkadim Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Juniors B female -44 kg (3)
Class II (3)
Heidi Ibrahim Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Heidi Ibrahim Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Madita Petermann Heiligenhauser TC Germany Germany
Juniors B female -47 kg (2)
Class II (2)
Ece Ibram Oglou TSG Blau-Gold Giessen e.V. Germany Germany
LIYA OZCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female -51 kg (3)
Class I (1)
Joanna Sarpota Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (2)
Leonie Roemischer TV Becketal Germany Germany
Sandy Hassan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors B female -55 kg (2)
Class I (2)
Emilia Brilz Heiligenhauser TC Germany Germany
Nilcan Ulusoy T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B female -59 kg (3)
Class I (1)
Sophie Dworjanschikow TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Francessca Santoni Musado Alsdorf Germany Germany
Madina Abdullah Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Juniors B female +59 kg (2)
Class II (2)
Ela Ibram Oglou TSG Blau-Gold Giessen e.V. Germany Germany
Fatma Salih Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Juniors B male -33 kg (8)
Class I (2)
Petros Tsiolis WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Yassien Al Mehdawi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (6)
Adnan Kbaisi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Erik Fink SPORTING Taekwondo Germany Germany
Jan Wiedemann SPORTING Taekwondo Germany Germany
Murat Gueler Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Saidena Bubacarr Saho SPORTING Taekwondo Germany Germany
Vladimir Sidorov SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors B male -37 kg (9)
Class I (4)
Ekrem Ismailov T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Elias Moeller TuS Ende e.V. Germany Germany
Max Morozov SPORTING Taekwondo Germany Germany
Roman Boxberger KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Class II (5)
Edin Zulic Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Edin Zulic Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Martin - Kevin Galla WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Mohamed Saadadeen TSV Korbach Germany Germany
Shady Hassan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors B male -41 kg (6)
Class I (3)
Alparslan Oksuz KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Apostolos Tsiolis WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Maik Schulz SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (3)
ENDER ERGUN TKD GLADBECK Germany Germany
Harith Ershedat WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Leon Ilbertz KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Juniors B male -45 kg (10)
Class I (5)
Flavio Cantella DynamicTeam Juprelle Belgium Belgium
Flavio Cantella DynamicTeam Juprelle Belgium Belgium
Flavio Cantella DynamicTeam Juprelle Belgium Belgium
Gamal Saadadeen TSV Korbach Germany Germany
Noel Polednik Heiligenhauser TC Germany Germany
Class II (5)
Darren Kerner TV Becketal Germany Germany
EYMEN SAFFAK TKD GLADBECK Germany Germany
Erfan Mohammadi Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Erfan Mohammadi Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Leonit Berisha Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors B male -49 kg (5)
Class II (5)
Adam Hamdan Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Adam Hamdan Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Adnan Suljovic Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Adnan Suljovic Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Luca Terhardt Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Juniors B male -53 kg (5)
Class I (3)
ESER ERGUN TKD GLADBECK Germany Germany
Max Paul KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Taha Oeztuerk Tangun Hamburg Germany Germany
Class II (2)
M. AZAD FIRAT DERDIYOK TKD GLADBECK Germany Germany
Tom Wember TuS Ende e.V. Germany Germany
Juniors B male -57 kg (5)
Class I (2)
Efe Uenal TV Becketal Germany Germany
Jonas Mattern Fight Area Germany Germany
Class II (3)
KORAY ACIKGOZ TKD GLADBECK Germany Germany
Luan Hendrich TV Becketal Germany Germany
Mourad Lamgardi Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors B male -61 kg (3)
Class I (1)
Alexios Rehse TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Maximilian Graupner Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Mohammad Abdalla Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors B male +65 kg (1)
Class II (1)
Ioannis Gavrikoudis TSV Korbach Germany Germany
Juniors A female -42 kg (1)
Class II (1)
Sofia Neziraj SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors A female -46 kg (2)
Class I (1)
Athina Sidrioupoulou Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (1)
Azra D?ngel Musado Alsdorf Germany Germany
Juniors A female -49 kg (2)
Class I (1)
Sara Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
Sarah Oppermann WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors A female -52 kg (1)
Class II (1)
Zehra D?ngel Musado Alsdorf Germany Germany
Juniors A female -55 kg (2)
Class I (2)
Ashley Sosna T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
SUMEYYA USTUNDAG TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A female +68 kg (3)
Class II (3)
Ayse Salih Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Joudi Alkrdi Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Joudi Alkrdi Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Juniors A male -45 kg (3)
Class I (2)
Jason Ewert Heiligenhauser TC Germany Germany
Melvin Jockel SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Class II (1)
Mohssin El Morabiti Tayebi Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors A male -48 kg (4)
Class I (4)
Charles Guiot DynamicTeam Juprelle Belgium Belgium
Charles Guiot DynamicTeam Juprelle Belgium Belgium
Charles Guiot DynamicTeam Juprelle Belgium Belgium
Flavio Spano Heiligenhauser TC Germany Germany
Juniors A male -51 kg (2)
Class II (2)
Justin Schwager Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Justin Schwager Kampfsportzentrum Essen e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (3)
Class I (2)
Joel Nguyen Musado Alsdorf Germany Germany
Sam Alieu Saho SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (1)
Leonard Van Porten Fight Area Germany Germany
Juniors A male -59 kg (4)
Class I (2)
Ibrahim El Quarroumi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Zikrulloh Akramov Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (2)
Cihat Saffak Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Utku Saffak Elite SV Gladbeck e.V. Germany Germany
Juniors A male -63 kg (5)
Class I (2)
Shukrulloh Akramov Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Class II (3)
AHMET MUTLU TKD GLADBECK Germany Germany
Magnus Luxenburger Koru Taekwondo / Team Kimera Germany Germany
Youssef Hassan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors A male -68 kg (1)
Class I (1)
FERHAT YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -73 kg (1)
Class I (1)
Sophian-M?ller Hilgerloh Tangun Hamburg Germany Germany
Seniors female -49 kg (1)
Class I (1)
Selena Meister SPORTING Taekwondo Germany Germany
Seniors female -53 kg (1)
Class I (1)
Adedapo Eunice Omolara Height Taekwondo Institute Ghana Ghana
Seniors female -57 kg (2)
Class I (2)
Ilayda Sahan Fight Area Germany Germany
Isabelle Giefer TSC Gladbeck Germany Germany
Seniors female -67 kg (3)
Class I (3)
Alina Warzecha WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Gifty Ashong Height Taekwondo Institute Ghana Ghana
Robyn Blake Rath Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Seniors female -73 kg (3)
Class I (3)
Kim Peters SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Luisa-Marie Hauck SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Sude Ceylan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Seniors female +73 kg (1)
Class I (1)
Aleyna Uenal TV Becketal Germany Germany
Seniors male -54 kg (4)
Class I (4)
Alexander Buller SPORTING Taekwondo Germany Germany
Maxim Becker SPORTING Taekwondo Germany Germany
Maxim Buller SPORTING Taekwondo Germany Germany
Moritz Pauli SPORTING Taekwondo Germany Germany
Seniors male -58 kg (2)
Class I (1)
Ampoe Nana Joseph Height Taekwondo Institute Ghana Ghana
Class II (1)
Luca-Leandro Pierdzioch SPORTING Taekwondo Germany Germany
Seniors male -63 kg (6)
Class I (5)
Ben Woeste TuS Ende e.V. Germany Germany
Pascal Nguyen Musado Alsdorf Germany Germany
Rufat Zaidov Tangun Hamburg Germany Germany
Yagiz Dersim Ulusoy T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Yassin El Quarroumi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (1)
Mubeen Asghari SPORTING Taekwondo Germany Germany
Seniors male -68 kg (3)
Class I (2)
Hussam Eddin Haroum T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Johannes Woeste TuS Ende e.V. Germany Germany
Class II (1)
Nils Gehring SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (3)
Class I (2)
Ayoub Razki SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Marlon Schuetze Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Class II (1)
Niklas Vowinckel SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (6)
Class I (6)
Ankur Sharma Fight Area Germany Germany
Benedikt Gunstmann SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Dardan Pllana SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Korab Kabashi TSV Korbach Germany Germany
Luan Hiseni Musado Alsdorf Germany Germany
Vadim Lorengel Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (3)
Class I (2)
Edgar Berngardt Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Spiros Koussis Fight Area Germany Germany
Class II (1)
Nour Alsobh Fight Area Germany Germany
Seniors male +87 kg (3)
Class I (3)
Hamza Benitibe T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ivan Bulanovic Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Patrick Wueste Fight Area Germany Germany