Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2016 TAEKWONDO SCOTLAND CHAMPIONSHIPS

  • Tournament dates
  • 4 September 2016
  • Deadline
  • 26 August 2016
  • Competitors
  • 243 / 300
  • Location
  • Meadowbank Sports Centre
  • EH7 6AE
  • London Road, Edinburgh
  • United Kingdom United Kingdom

PLEASE NOTE THAT TEAMS MAY NOT DELETE PLAYERS - THEY MAY ONLY AMEND ENTRIES - TEAMS WHO NEED TO REMOVE PLAYERS MUST CONTACT THE EVENT ORGANISER TO REQUEST REMOVAL. THIS MAY INCUR AN ADMINISTRATION FEE.

THIS EVENT IS A SEEDING EVENT FOR THE 2016 BRITISH TAEKWONDO NATIONAL CHAMPIONSHIPS.

RANKING FOR THE NATIONAL CHAMPIONSHIPS INCLUDES CADET, JUNIOR & SENIOR AGE CATEGORIES.

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS

Downloads

16ScottishTaekwondoChampionshipsEntryPack1-5-2016Amended16ScottishTaekwondoChampionshipsEntryPack1-5-2016Amended
TAEKWONDO SCOTLAND CHAMPS WAITING LISTTAEKWONDO SCOTLAND CHAMPS WAITING LIST

Results

TKD SCOTLAND CHAMS DRAWSHEETS WITH RESULTSTKD SCOTLAND CHAMS DRAWSHEETS WITH RESULTS
TKD SCOTLAND CHAMS INDIVIDUAL RESULTSTKD SCOTLAND CHAMS INDIVIDUAL RESULTS
TKD SCOTLAND CHAMS TEAM RESULTSTKD SCOTLAND CHAMS TEAM RESULTS

Competitors (243)

Children female -23 kg (2)
Class Novice (2)
Bobbie Leech QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Darcy Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Children female -26 kg (2)
Class Advanced (1)
FatimaZarha Nur Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Heidi Addis Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Children female -30 kg (12)
Class Advanced (6)
Carot Christophersen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Emma Cahill Baldoyle Taekwondo Ireland Ireland
Robyn Chambers ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
SALMA ABU-DAHAB FAMILY TKD ACADEMY Jordan Jordan
Shayma Mir Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Teigan Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class Novice (6)
Annie Hamilton Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Ava Bett Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Charlie-Sue Czerwionka Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Ella Bell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Leihona Ludlow (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Nia Baugh Alba Taekwondo Scotland Scotland
Children female -34 kg (7)
Class Advanced (3)
Jena Al-hashimi Grant Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Jessie McKew Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Macey Hennessey Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Hafsa Dahir Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Jade Rankin Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Jamie-leigh Smith Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Rheanna McGlinchey Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Children female -38 kg (2)
Class Advanced (1)
Amaya Anson GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Class Novice (1)
Anna-Mae Smith Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Children female -43 kg (3)
Class Advanced (3)
Ava Greenway TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Beth Christy Manchester Aces England England
Morgan Curtis Koryo United Kingdom United Kingdom
Children female -48 kg (2)
Class Advanced (2)
Ruby Mackay Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Ruby Lee TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Children male -20 kg (4)
Class Novice (4)
Gethin Williams Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Kieran Bentley K.B.B.A - TEAM GB England England
Leo Creasy Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Tyler Frangleton Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children male -23 kg (5)
Class Novice (5)
Brendan Linden Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Cole McWhinnie Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Daniel Liggat GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Jordan Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Luke Coull Dynamic Taekwondo Scotland Scotland Scotland
Children male -26 kg (12)
Class Advanced (1)
Mubarak Abdiwahid Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Class Novice (11)
Ashton Dawson QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Brendan Dawson QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
CEZAR COSSACK FAMILY TKD ACADEMY Jordan Jordan
Cameron Rae Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Evan Simmons Koryo United Kingdom United Kingdom
Jayden Miller Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Kyle McBrien Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Lee Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Luca Summers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Samuel Roberts Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Tyler Marshall Koryo United Kingdom United Kingdom
Children male -30 kg (15)
Class Advanced (5)
Kyle Wood Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Lewis Morris GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Mason Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Nathan Fong Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Sam Fairhurst Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (10)
Cailean Linden Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Declan Pendlebury TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Eden Mulholland K.B.B.A - TEAM GB England England
Jack Scott Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Kieran Wroe K.B.B.A - TEAM GB England England
Kyle Lannigan Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Leo HARRISON (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Lucas Anderson Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Nicholas Davies Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Samuel Grant Dynamic Taekwondo Scotland Scotland Scotland
Children male -34 kg (8)
Class Advanced (3)
Aaron Bedford KANG HAN MANSFIELD England England
LUFTI KHADER FAMILY TKD ACADEMY Jordan Jordan
Thomas Liggat GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Class Novice (5)
Daniel Grant Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Joe Draycott K.B.B.A - TEAM GB England England
Logan Rae Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Tiyler Keay-Watson GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Zak Angell Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -38 kg (8)
Class Advanced (3)
Adam Daniel Koryo United Kingdom United Kingdom
MASON LEE CHI TAEKWONDO England England
Oliver Dyson K.B.B.A - TEAM GB England England
Class Novice (5)
Ethan Harris UTA Northern Ireland United Kingdom United Kingdom
Lewis Clark Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Logan Simpson Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Max Cartwright Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
lincoln littler Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Children male -43 kg (3)
Class Advanced (1)
Joshua Tobin GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Class Novice (2)
Benjamin Arlet Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Cameron POOLEY (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children male -48 kg (1)
Class Novice (1)
TAWFIQ BISHARAT FAMILY TKD ACADEMY Jordan Jordan
Children male +48 kg (1)
Class Novice (1)
Ethan Baxter Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Cadets female -29 kg (1)
Class Novice (1)
Haleemah Ahmed QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (1)
Class Advanced (1)
Mya Mullen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (6)
Class Advanced (5)
Cara Coull Dynamic Taekwondo Scotland Scotland Scotland
Emily Gough Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jodie McKew Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Olivia El-Rakshy ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Rebecca Weir QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Frances Williams Manchester Aces England England
Cadets female -41 kg (3)
Class Advanced (2)
HANNAH SMITH Celtic Taekwondo Santry Ireland Ireland
Mia Clarke Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Hollie Burdess CHI TAEKWONDO England England
Cadets female -44 kg (4)
Class Advanced (2)
Najma Dahir Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
tegan O may Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
Faye Bushell Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Wiktoria Wywalec Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (3)
Class Advanced (3)
Enya Robinson Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Morgan Hay Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Poppy Mackay Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (4)
Class Advanced (3)
Ella Sands TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Sophie Ormrod Koryo United Kingdom United Kingdom
Yesha Pambid Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Class Novice (1)
ELENA BISHARAT FAMILY TKD ACADEMY Jordan Jordan
Cadets female -55 kg (3)
Class Advanced (1)
Munirah Abdiwahid Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
Ellie Neal Koryo United Kingdom United Kingdom
Sawsan Basha Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Cadets female +59 kg (2)
Class Advanced (2)
Georgina Taylor Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Taylor Curtis Koryo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -33 kg (5)
Class Advanced (2)
Shaye Kelly CHI TAEKWONDO England England
Tk Moores-Duffield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Archie Addis Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Luke Young CHI TAEKWONDO England England
Rhys Williams Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -37 kg (3)
Class Advanced (2)
Coady Goodall Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
MATTHEW MCCABE CHI TAEKWONDO England England
Class Novice (1)
Bilal Mir Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (11)
Class Advanced (9)
Alan Michelini Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Elliott PECK (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Finley Summers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Harry Bellis Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
JOE HOWARTH CHI TAEKWONDO England England
Jamie Ackerman Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Liam Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Muhamad Danyaal Ahmed QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Taylor Savoury Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
Jay Fleming Koryo United Kingdom United Kingdom
Josh Dancer (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (5)
Class Advanced (4)
Adam Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Alex Towle (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Caden Cunningham QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Joe Race Manchester Aces England England
Class Novice (1)
Ben McBarron Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Cadets male -49 kg (2)
Class Advanced (2)
Danial Tong Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
James Bell Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Cadets male -53 kg (8)
Class Advanced (7)
Andrew Bell Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Callum Nicol Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Conan Kennedy Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Dean Johnston Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Declan Sherrington GAJOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Ellis Nolan Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Zak Lambert Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Oliver Byfleet Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (3)
Class Advanced (2)
Abdullahi Dahir Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Cameron Murphy TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Lewis Grant Dynamic Taekwondo Scotland Scotland Scotland
Cadets male +65 kg (1)
Class Advanced (1)
Ethan Rollin ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Juniors male -45 kg (2)
Class Advanced (1)
Jeremy mbengu Chung Yong taekwondo Scotland Scotland
Class Novice (1)
James Tyler Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (2)
Class Advanced (2)
Adam El-Rakshy ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Luke Jones QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (1)
Class Novice (1)
MURTAZA OMARI TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (8)
Class Advanced (7)
Aaron Reid Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Aaron Stephens TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Daniel Moody QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
David Ellis Kirk QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Gideon Pambid Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Hayden Bibbey ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
STEPHEN JOHNSON CHI TAEKWONDO England England
Class Novice (1)
ROHAIL HAMZA (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (3)
Class Advanced (2)
Hamzah Salih QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
jack pickin STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Class Novice (1)
MUNTAZIR MEHDI (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (4)
Class Advanced (3)
Aaron Bretland (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Ciaran McGovern CHI TAEKWONDO England England
Jack Adamson Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Class Novice (1)
Joe Dove Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -68 kg (3)
Class Advanced (3)
Alex Stock Bluewave England England
CALUM JOHNSON STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Nyron Chambers (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (3)
Class Advanced (3)
Oscar Anderson Manchester Aces England England
Syafiq Tong Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Tormod Davis Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -78 kg (1)
Class Advanced (1)
Jake Cribb Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male +78 kg (3)
Class Advanced (3)
Adrian Wagstaffe (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
JACK HOWARTH CHI TAEKWONDO England England
Luke Allott Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -42 kg (1)
Class Novice (1)
LUCY SHELTON TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (1)
Class Advanced (1)
Holly Hankin-Wray TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (4)
Class Advanced (4)
Chloe O'sullivan Healy Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Emily Shepherd Chung Yong taekwondo Scotland Scotland
Megan McNally Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Tia Thompson TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (2)
Class Advanced (2)
Abbie Baker Manchester Aces England England
Lauren Mckinlay Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (1)
Class Advanced (1)
Maddie Davies (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (2)
Class Advanced (2)
BECCA KENNY TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Ellie McCormack Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (1)
Class Advanced (1)
Shannon McNulty Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Seniors female -46 kg (2)
Class Advanced (2)
Alexandra Brinkman Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Joanne McKenzie Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
Seniors female -49 kg (4)
Class Advanced (2)
Pooja Vadhva Manchester Aces England England
lois jennings Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Class Novice (2)
Duha Al-Hassani Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
NUR NADHIRAH (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (1)
Class Advanced (1)
Harriet Akeroyd QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (8)
Class Advanced (7)
Abie Baker Manchester Aces England England
Asia Bailey Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Emily Watson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Jennifer McKenna Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Maddie Davies (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Megan Featherstone QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tasneem Tawil Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
SOFIA TARIQ (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (2)
Class Advanced (2)
Caroline Morton Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
RUTH MAY Llantwit Major / Wales Taekwondo Wales Wales
Seniors female -67 kg (2)
Class Advanced (1)
Laura MacDougall Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
Class Novice (1)
Kirsty Marshall Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors female -73 kg (1)
Class Novice (1)
EBONY GREGG (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (1)
Class Advanced (1)
Taylor Shaw Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (1)
Class Advanced (1)
Ally Darlington Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (7)
Class Advanced (7)
Cameron BOOTH (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Connor Boyd Chung Yong Scotland Scotland
Dominik Maag Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
HaSsan Haider Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Joshua Levers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Marc Rivett Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
jack Pickin STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Seniors male -63 kg (4)
Class Advanced (3)
Aaron Bretland (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
JACK NEWTON TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Tyron Moores-Duffield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Darkwin Chan Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (5)
Class Advanced (4)
Cameron Davies (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jacob Barnett QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Liam Muir Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
Omar Salim Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
REHAN IQBAL (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (4)
Class Advanced (3)
Martin Cruickshank Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Steven McEwen Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Tormod Davis Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
SHAZAD HUSSAIN (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors male -80 kg (1)
Class Advanced (1)
Khalid Tayan Manchester Aces England England
Seniors male -87 kg (3)
Class Advanced (3)
Aaron Leith Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Alasdair Cox Hillhead Taekwondo Scotland Scotland
Kye Tompkins CHI TAEKWONDO England England
Seniors male +87 kg (2)
Class Advanced (2)
Daniel McGeoghan Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Jack Spall Team Chungdokwan GB Great Britain Great Britain
Veterans male +80 kg (1)
Class All grades (1)
Stewart Cook Granite City Taekwondo Scotland Scotland